NEMZETKÖZI, 25. NŐI VILÁGBAJNOKSÁG 2021, Elődöntők, Mérkőzések, 1. mérkőzés.

2021.12.17. 17:30 óra, Granollers, Palau d'Esports de Granollers, 3150 néző.

Vezette: Javier Alverez MATA, Yon Bustamante LOPEZ (Spanyolország).

IHF-képviselő: Dragan NACSEVSZKI (Észak-Macedónia).

Franciaország: GLAUSER Laura (kapus), DARLEUX Cléopátre (kapus) - FOPPA Pauletta 4, NOCANDY Meline 3, TOUBLANC Alicia 3, ZAADI DEUNA Grace 3, NZE MINKO Estelle 3, PINEAU Allison 3/3, VALENTINI Chloé 1, LASSOURCE Corale 1, FLIPPES Laura 1, GRANIER Lucie 1, SERCIEN UGOLIN Oceane, KANOR Orlane, HORACEK Tamara, EDWIGE Béatrice. Szövetségi kapitány: KRUMBHOLZ Olivier.

Dánia: TOFT Sandra (kapus), REINHARDT Althea (kapus) - HAUGSTED Line 5, HANSEN Anne Mette 4/3, HÖJLUND Mie 3, HEINDAHL Kathrine 2, JÖRGENSEN Kristina 2, JENSEN Trine 2, PEDERSEN Laerke 1, BURGAARD Louise 1, IVERSEN Rikke 1, PETERSEN Simone 1/1, BÖHME Simone, TRANBORG Mette, FRIIS Emma, MÖLLER Michala. Szövetségi kapitány: JENSEN Jesper.

Hétméteres: 4/3 (PINEAU Allison 4/3), illetve 5/4 (HANSEN Anne Mette 3/3, PETERSEN Simone 2/1).

Sárga lapok: 2 (Szövetségi kapitány: KRUMBHOLZ Olivier, FLIPPES Laura), illetve 2 (Szövetségi kapitány: JENSEN Jesper, HAUGSTED Line).

Kiállítás: 1 (EDWIGE Béatrice 2'), illetve 4 (PEDERSEN Laerke 2', HANSEN Anne Mette 2', TRANBORG Mette 2', JENSEN Trine 2').

Részeredmények: 5. percben 1-1, 10. percben 2-4, 15. percben 4-7, 20. percben 6-9, 25. percben 8-11, 30. percben 10-12, 35. percben 13-15, 40. percben 14-17, 45. percben 15-18, 50. percben 19-20, 55. percben 21-21, 60. percben 23-22.

Lövés hatékonyság: 55 % (42 lövés - 23 gól), illetve 54 % (41 lövés - 22 gól).

Kapus teljesítmény: 33 % - 33 lövés - 11 védés (GLAUSER Laura 28 % - 18 lövés - 5 védés, egyet hétméteresből - 13 kapott gól; DARLEUX Cléopátre 40 % - 15 lövés - 6 védés - 9 kapott gól), illetve 39 % - 38 lövés - 15 védés (REINHARDT Althea 37 % - 30 lövés - 11 védés - 19 kapott gól; TOFT Sandra 50 % - 8 lövés - 4 védés, egyet hétméteresből - 4 kapott gól).

Az elődöntő első mérkőzésén a francia és a dán csapatban két-két Magyarországon játszó légiós játékos lépett pályára. A francia kapuban Laura GLAUSER (Győri Audi ETO KC) kez- dett, s pár másodperc híján végig védte az első félidőt (29:46 perc – bővebben lásd a Kapus teljesítmény bekezdést). Egy bravúros védése is volt, amikor az első félidő végén megfogta Simone PETERSEN hétméteresét. Estelle NZE MINKO (Győri Audi ETO KC) ezúttal jobb teljesítményt nyújtott, mint a negyeddöntőben. 41:36 percet volt a pályán, 4 lövésből 3 gólt dobott, adott 3 gólpasszt, „ellopott” 3 labdát, s egy alkalommal blokkolta az ellenfél játékosának lövését. A második félidőben a francia csapat 5-1-es védekezésében, mint elöl zavaró játékos alaposan kivette a részét, neki is köszönhető, hogy a gallok az utolsó három percben megfordították a mérkőzés állását.

Az ellen oldalon Anne Mette HANSEN (Győri Audi ETO KC) vitte a vezérszerepet: 41:57 perc játékidőt kapott, azért csak ennyit, mert a második félidő közepén a jobb csuklóján kisebb sérülést szenvedett, s a kispadon ápolták. Hiánya meglátszott csapata játékán, ez alatt az idő alatt zárkózott fel a francia csapat. Teljesítménye 7 lövésből 4 gól (57 százalék), ebből 3 hétméteres, kiosztott 2 asszisztot, s volt egy szerzett labdája is. Nem rajta múlott, hogy végül is elvesztették a többszörösen agyonnyert mérkőzést. Simone BÖHME (Siófok KC) a második félidő közepén kapott rövid játéklehetőséget (4:54 perc), említésre méltó esemény azon- ban nem történt vele a pályán.