2023.11.12. 16:18KOMMENTEK >>

CS Rapid Bucuresti - Vipers Kristiansand

30-29 (10-13)

BAJNOKOK LIGÁJA, Női, Csoportmérkőzések, B-csoport, 7. forduló.

2023.11.12. 14:00 óra, Bucuresti, Polyvalent Hall - Ioan Kunst Ghermanescu, 4000 néző.

Vezette: Marina DUPLIJ, Olena POBEDRINA (Ukrajna).

EHF-képviselő: Zuzana FÜLEOVÁ (Szlovákia).

CS Rapid Bucuresti:
CIUCA Diana (kapus)KAPITANOVICS Ivana (kapus)BUCESCHI Eliza 6LOPEZ HERRERO Marta 5FERNANDEZ FRAGA Alicia 5/1KORSÓS Dorina 5/2POLMAN Estavana 3JANJUSEVICS Andela 3/2DA CRUZ KASSOMA Albertina 2KANOR Orlane 1GONZÁLEZ ORTEGA LaraMOGENSEN MathildeKANOR LauraOSTASE LorenaHERNANDEZ AinhoaBADEA AlexandraVezetőedző: GINESTA MONTES David
Hétméteres: 7/5 (FERNANDEZ FRAGA Alicia 1/1KORSÓS Dorina 3/2JANJUSEVICS Andela 3/2)
Sárga lapok: 1 (KANOR Orlane)
Kiállítás: 3 (GONZÁLEZ ORTEGA Lara 2'KORSÓS Dorina 2'POLMAN Estavana 2')
Lövés hatékonyság: 62 % (48 lövés - 30 gól)
Kapus teljesítmény: 32 % - 43 lövés - 14 védés - 1 üres kapus gól (CIUCA Diana),
Vipers Kristiansand:
BÖRJESSON Sofie (kapus)POULSEN Julie (kapus)ARCOS POVEDA Paula 6ABBINGH Lois 6KNEDLÍKOVÁ Jana 4/1ROBERTS Jamina 3TCHAPTCHET Lysa 3NAES ANDERSEN Amalie 3JONASSEN Vilde 1WAADE Silje 1HOEVE Tuva 1HESSELBERG Mina 1ANDERSEN MartineTOMAC MartaSCHULZE LuisaVezetőedző: HLAVATY Tomas
Hétméteres: 1/1 (KNEDLÍKOVÁ Jana 1/1)
Sárga lapok: 1 (TCHAPTCHET Lysa)
Kiállítás: 2 (ROBERTS Jamina 2'WAADE Silje 2')
Végleges kiállítás: 1 (ARCOS POVEDA Paula)
Lövés hatékonyság: 59 % (49 lövés - 29 gól).
Kapus teljesítmény: 31 % - 44 lövés - 14 védés - 1 üres kapus gól (BÖRJESSON Sofie 31 % - 41 lövés - 13 védés - 28 kapott gól; POULSEN Julie 50 % - 2 lövés - 1 védés, hétméteresből - 1 kapott gól).

Részeredmények: 5. percben 0-3, 10. percben 1-7, 15. percben 4-11, 20. percben 7-11, 25. percben 10-12, 30. percben 10-13, 35. percben 14-13, 40. percben 16-17, 45. percben 19-19, 50. percben 24-21, 55. percben 27-25, 60. percben 30-29

8. MKS Zaglebie Lubin 7 0 0 7 164-250 -86 0

Drámai fordulatokban érdekes mérkőzést hozott a találkozó. A Vipers kezdett jobban, s 11 perc alatt hétgólos vezetésre tett szert (1-8). A hazaiak a rengeteg technikai hiba és eladott labda ellenére csigalassúsággal faragták a hátrányu- kat, mely a félidő végére három gólos mínuszra volt elég (10-13). A második játékrészben a Rapid kezdett úgy, mint az első félidőben az ellenfele, öt perc alatt megfordították az eredményt (14-13). Innentől kezdve felváltva estek a gólok, egyik csapat sem tudott egy gólnál nagyobb előnyre szert tenni, egé- szen a 45. percig (19-19). Ekkor robbantott a hazai csapat, s elhúzott három gólra (23-20). Innen már a vendégek kapaszkodtak, de a Rapid tartotta két-három gólos előnyét (28-25). A Vipers azonban nem adta fel, s sorozatban lőtt négy góllal a 60. percben a maga javára fordította a mérkőzés állását (28-29). Ezt még Fernández Fraga góljával kiegyenlítette a hazai csapat (29-29). Húsz másodperccel a vége előtt Hlavaty mester időt kért, a gólszerzés lehetőségével azonban nem élt a vendégcsapat, mivel Arcos Poveda Paula eladta a labdát, s az indítani készülő Rapid játékost lerántotta. A játékvezetők hosszas videózás után a szabályoknak megfelelően időn túli hétméterest ítéltek a Rapid Bucuresti javára, melyet Janjusevics értékesített (30-29).