2023.02.14. 18:45 óra, Ystad, Ystad Arena, 1104 néző.

Vezette: Ivan CACADOR, Eurico NICOLAU (Portugália).

EHF-képviselő: Jorn MOLLER NIELSEN (Dánia).

Ystads IF HF:
KRAFT Niklas (kapus)HVENFELT Erik (kapus)MANSSON Anton 6FERNEBRAND Linus 6SVENSSON Jonathan 5ANDERSSON Kim 5/1STANKIEWICZ Ebbe 3STENMALM Philip 2LINDSKOG Julius 2PALMAR Kasper 2SVENSSON Christoffer 1NYGREN Jakob 1HONORÉ Mads 1KARLSSON Hampus 1FINGAL AlbinDAHLIN JohanVezetőedző: CARLÉN Oscar
Hétméteres: 1/1 (ANDERSSON Kim 1/1)
Kiállítás: 5 (SVENSSON Christoffer 2'ANDERSSON Kim 4'FERNEBRAND Linus 2'PALMAR Kasper 2')
Lövés hatékonyság: 78 % (45 lövés - 35 gól)
Kapus teljesítmény: 22 % - 45 lövés - 10 védés - 2 üres kapus gól (KRAFT Niklas 25 % - 20 lövés - 5 védés - 15 kapott gól; HVENFELT Erik 21 % - 23 lövés - 5 védés, egyet hétméteresből - 18 kapott gól),
FTC-Green Collect:
HAJÓS Ádám (kapus)GYŐRI Kristóf (kapus)NAGY Bence 15/4LÉKAI Máté 6FÜZI Dániel 4BALOGH Zsolt 3DEBRECZENI Dávid 2CSÖRGŐ Kristóf 2IMRE Bence 2/1BOGNÁR Alex 1JUHÁSZ ÁdámTÖRÖK ÁdámBOHÁCS SándorVezetőedző: PÁSZTOR István
Hétméteres: 6/5 (NAGY Bence 5/4IMRE Bence 1/1)
Sárga lapok: 2 (Vezetőedző: PÁSZTOR IstvánBALOGH Zsolt)
Kiállítás: 5 (BOGNÁR Alex 2'IMRE Bence 2'DEBRECZENI Dávid 3x2')
Kizárás (3×2’): 1 (DEBRECZENI Dávid)
Lövés hatékonyság: 73 % (48 lövés- 35 gól)
Kapus teljesítmény: 14 % - 41 lövés - 6 védés - 1 üres kapus gól (GYŐRI Kristóf 11 % - 36 lövés - 4 védés - 32 kapott gól; HAJÓS Ádám 50 % - 4 lövés - 2 védés - 2 kapott gól)

Részeredmények: 5. percben 1-3, 10. percben 3-4, 15. percben 7-7, 20. percben 10-9, 25. percben 13-12, 30. percben 19-18, 35. percben 20-22, 40. percben 23-25, 45. percben 28-26, 50. percben 29-30, 55. percben 32-34, 60. percben 35-35

FTC-Green Collect

A mérkőzés 55. percében két góllal (32-34) vezetett a tartalékos Ferencváros, s Debreczeni Dávid harmadik kétperces kiállítása után emberhátrányban előbb Balogh Zsolt, majd Nagy Bence előtt nyílt gólszerzési lehetőség; mindkettőjük lövését bravúrral védte a svéd kapus. A három, esetleg négygólos vezetés helyett egy lett közte, mivel Anton Mansson szépített (33-34), majd Lékai Máté elhamarkodott lövése után Ebbe Stankiewicz egyenlített (34-34). Pásztor István időt kért, elvetették a hét a hat elleni játékot, majd a megbeszélt figurát kijátszva Nagy Bence kilőtte a bal felső sarkot (34-35). A hazaiak vezetőedzője, Oscar Carlén azonnal időt kért, 25 másodpercük volt az egyenlítésre. A feladatot megoldották, igaz némi szerencsével: Kim Andersson átlövése a sáncról Anton Mansson kezébe perdült, aki két másodperccel a dudaszó előtt a beállós posztjáról a hálóba vágta a labdát (35-35).