2022.11.29. 19:14KOMMENTEK >>

Ferencvárosi TC - TM Benidorm

32-33 (16-14)

EURÓPA LIGA, Férfi, Csoportmérkőzések, B-csoport, 4. forduló.

2022.11.29. 17:00 óra, Budapest, Riz Levente Sport- és Rendezvényközpont, 1050 néző.

Vezette: Marko BORICSICS, Dejan MARKOVICS (Szerbia).

EHF-képviselő: Mihail BASEV (Bulgária).

FTC-Green Collect: BORBÉLY Ádám (kapus)GYŐRI Kristóf (kapus) ÓNODI JÁNOSKÚTI Máté 5DEBRECZENI Dávid 5NAGY Bence 4LÉKAI Máté 4BALOGH Zsolt 4/2KOVACSICS Péter 3IMRE Bence 3/1BOGNÁR Alex 1FÜZI Dániel 1MIKITA Jakub 1BUJDOSÓ Bendegúz 1PORDÁN BálintTÖRÖK ÁdámCSÖRGŐ KristófVezetőedző: PÁSZTOR István TM Benidorm: RODRÍGUEZ LARIO Roberto 1 (kapus)IBANEZ Juan (kapus) NIKCSEVICS Ivan 9/4RODRÍGUEZ MARTÍNEZ Iván 6CALLE REDONDO Eduardo 6MARTINEZ Ramiro 4/1VAINSTEIN Pablo 3SZOLJICS Dragan 2SERRANO Matias 1LIGNIERES Jules 1BARCELO SantiagoGRAU CUSSAC CarlosSEMPERE PEREZ JuanVezetőedző: LATORRE GOMES Fernando
Hétméteres: 4/3 BALOGH Zsolt 3/2IMRE Bence 1/1 Hétméteres: 7/5 NIKCSEVICS Ivan 5/4MARTINEZ Ramiro 2/1
Sárga lapok: 0 Sárga lapok: 1 GRAU CUSSAC Carlos
Kiállítás: 5 FÜZI Dániel 2'NAGY Bence 2'PORDÁN Bálint 2'DEBRECZENI Dávid 4' Kiállítás: 4 BARCELO Santiago 2'GRAU CUSSAC Carlos 2'SZOLJICS Dragan 4'
Lövés hatékonyság: 63 % (51 lövés - 32 gól) Lövés hatékonyság: 65 % (51 lövés - 33 gól).
Kapus teljesítmény: 31 % - 45 lövés - 14 védés - 2 üres kapus gól (BORBÉLY Ádám 31 % - 41 lövés - 13 védés - 28 kapott gól; GYŐRI Kristóf 25 % - 4 lövés - 1 védés, hétméteresből - 3 kapott gól), Kapus teljesítmény: 31 % - 45 lövés - 14 védés - 1 üres kapus gól (RODRÍGUEZ LARIO Roberto 27 % - 37 lövés - 10 védés - 27 kapott gól; IBANEZ Juan 50 % - 8 lövés - 4 védés, egyet hétméteresből - 4 kapott gól).

Részeredmények: 5. percben 3-3, 10. percben 7-5, 15. percben 10-7, 20. percben 12-9, 25. percben 14-12, 30. percben 16-14, 35. percben 19-16, 40. percben 22-20, 45. percben 26-23, 50. percben 30-26, 55. percben 31-29, 60. percben 32-33

FTC-Green Collect

Tankönyvekbe illő történet, hogyan kell elveszteni egy agyonnyert mérkőzést az utolsó pillanatban. A mérkőzés folyamán kétszer vezetett a 13 fővel játszó vendégcsapat: először a 4. percben (2-3), másodszor a 60. percben (32-33); összeségében 18 másodpercig. A többi időben a zöld-fehérek diktálták az iramot, tartva a két, három, négy gólos előnyüket. Még az 56. percben is kettő volt "ide" (32-30), végül két másodperccel a mérkőzés végét jelző dudaszó előtt Rodrigez Martinez Borbély kapujába tuszkolta a labdát, s egy lett "oda" (32-33). Tanulságos történet, már csak a két vezetőedző szempontjából is. Az utolsó percben döntetlen állásnál (32-32) először Pásztor István kért időt: mindenki magyarázott mindent, az eredmény az lett, hogy Lékai a lelátóra dobta ki a labdát. Másodszor 13 másodperccel a vége előtt Fernando Latorre Gomes kért időt: néhány higgadt szóval eligazította a játékosait; az eredmény ismert. Ennyit számít a rutin...