2023.03.01. 1:02KOMMENTEK >>

Ferencvárosi TC - SG Flensburg-Handewitt

27-27 (15-13)

EURÓPA LIGA, Férfi, Csoportmérkőzések, B-csoport, 10. forduló.

2023.02.28. 20:45 óra, Budapest, Riz Levente Sport- és Rendezvényközpont, 1500 néző.

Vezette: Bogdan KALUDJEROVICS, Ivan VUJACSICS (Montenegro).

EHF-képviselő: Vladimir JOVICS (Bosznia-Hercegovina).

FTC-Green Collect:
BORBÉLY Ádám (kapus)GYŐRI Kristóf (kapus)NAGY Bence 9ÓNODI JÁNOSKÚTI Máté 5BUJDOSÓ Bendegúz 5/2BOGNÁR Alex 4DEBRECZENI Dávid 3LÉKAI Máté 1IMRE BenceBALOGH ZsoltPORDÁN BálintTÖRÖK ÁdámPRAINER ViktorCSÖRGŐ KristófMIKITA JakubKOVACSICS PéterVezetőedző: PÁSZTOR István
Hétméteres: 4/2 (NAGY Bence 1/0BUJDOSÓ Bendegúz 2/2LÉKAI Máté 1/0)
Kiállítás: 1 (BOGNÁR Alex 2')
Lövés hatékonyság: 51 % (53 lövés - 27 gól)
Kapus teljesítmény: 27 % - 37 lövés - 10 védés - 1 üres kapus gól (BORBÉLY Ádám 27 % - 33 lövés - 9 védés, egyet hétméteresből - 24 kapott gól; GYŐRI Kristóf 33 % - 3 lövés - 1 védés - 2 kapott gól),
SG Flensburg-Handewitt:
BURICS Benjamin 1 (kapus)SCHMITT Ben Kjel (kapus)MANSING Hans 7EINARSSON Teitur 6HANSEN Johan 4/1GOLLA Johannes 3JOHANNESSEN Göran 3HALD JENSEN Simon 1PEDERSEN August 1MÖLLER Lasse 1KIRSCHBERGER LeonMENSAH LARSEN MadsJAKOBSEN EmilSEMPER FranzLINDSKOG AntonRÖD Magnus AbelvikVezetőedző: MACHULLA Maik
Hétméteres: 2/1 (HANSEN Johan 2/1)
Sárga lapok: 1 (LINDSKOG Anton)
Kiállítás: 7 (JOHANNESSEN Göran 3x2'MANSING Hans 2'MÖLLER Lasse 2'LINDSKOG Anton 4')
Kizárás (3×2’): 1 (JOHANNESSEN Göran)
Lövés hatékonyság: 68 % (40 lövés - 27 gól)
Kapus teljesítmény: 41 % - 46 lövés - 19 védés - 1 üres kapus gól (BURICS Benjamin 43 % - 44 lövés - 19 védés, kettőt hétméteresből - 25 kapott gól; SCHMITT Ben Kjel 0 % - 1 lövés - 0 védés - 1 kapott gól)

Részeredmények: 5. percben 6-3, 10. percben 7-4, 15. percben 10-9, 20. percben 11-10, 25. percben 14-13, 30. percben 15-13, 35. percben 19-15, 40. percben 19-18, 45. percben 19-20, 50. percben 21-22, 55. percben 22-24, 60. percben 27-27

SG Flensburg-Handewitt

A továbbjutás reményében állta a sarat a zöld-fehér gárda nagy nevű ellenfelével szemben, s az első félidőben végig vezetve két gólos előnyre tettek szert (15-13). A második játékrész elején aztán rátettek még egy „lapáttal”, s megugrottak négy góllal (35:35 perc, 19-15). A Bundesligában edződött gárda ettől nem jött zavarba, feljebb kapcsoltak egy sebességgel, s szűk tíz perc alatt megfordították az eredményt (44:54 perc, 19-20). Igaz, ehhez az is kellett, hogy Nagy Bence és Lékai Máté egymás után püfölték Benjamin Burics kapusba az ajtó-ablak ziccereket. Innen már nem engedték át a kezdeményezést Maik Machulla tanítványai, két-három gólos vezetés birtokában kezükbe tartották a mérkőzést (57:10 perc, 23-26). Ekkor történt egy kisebb csoda, a Fradi felzárkózott egy gólra (59:03 perc, 25-26). Aztán jött a nagyobb csoda: Teitur Einarsson ugyan növelte a vendégek előnyét (59:23 perc, 25-27), Nagy Bence azonban azonnal válaszolt (59:32 perc, 26-27). Ekkor úgy látszott, hogy elúszott a mérkőzés és a továbbjutás a hazai csapat számára, ám jött az übercsoda: Hans Mensing technikai hibát vétett, s az előre vágott labdát Bognár Alex pár századmásodperccel a dudaszó előtt a léc alá vágta (60:00 perc, 27-27). Mivel a PAUC Handball hazai pályán megverte a TM Benidorm csapatát (39-29), s pontszámban beérte a Ferencvárost, Bognár Alex „lökete” által megszerzett egy pont azt jelentette, hogy Pásztor István tanítványai továbbjutottak nyolcaddöntőbe.