BAJNOKOK LIGÁJA, Férfi, Csoportmérkőzések, B-csoport, 12. forduló.

2023.02.15. 18:45 óra, Celje, Dvorana Zlatorog, 5207 néző.

Vezette: Radojko BRKIC, Andrei JUSUFHODZIC (Ausztria).

EHF-képviselő: Marco TOSI BRANDI (Olaszország).

RK Celje Pivovarna Lasko:
BELKAIED Yassine (kapus)GABERSEK Gal (kapus)MARGUCS Gal 8/5STRMLJAN Tilen 5VLAH Aleksz 4/2MAZEJ Tadej 3ZABICS Stefan 2MLAKAR Zsiga 2JANC Mitja 1MARTINOVICS Patrik 1SUHOLEZSNIK Matics 1KNEZ DomanCOKAN TimANTONIJEVICS VukasinIVANKOVICS AnteMUHOVICS AmirVezetőedző: TOSZKICS Alem
Hétméteres: 10/7 (MARGUCS Gal 7/5VLAH Aleksz 2/2JANC Mitja 1/0)
Sárga lapok: 1 (Vezetőedző: TOSZKICS Alem)
Kiállítás: 6 (MAZEJ Tadej 4'IVANKOVICS Ante 4'MLAKAR Zsiga 2'SUHOLEZSNIK Matics 2')
Lövés hatékonyság: 60 % (45 lövés - 27 gól)
Kapus teljesítmény: 30 % - 40 lövés - 12 védés (GABERSEK Gal),
Barça:
PEREZ DE VARGAS Gonzalo (kapus)NIELSEN Emil (kapus)MEM Dika 5WANNE Hampus 5RICHARDSON Melvyn 4/2GOMEZ ABELLO Aleix 3JANC Blazs 2N'GUESSAN Timothey 2CINDRICS Luka 2MAKUCS Domen 2FABREGAS Ludovic 2FRADE Luis 1VALERA ROVIRA PolCARLSBOGARD JonathanSOLER MartiPARERA ArturVezetőedző: ORTEGA Antonio Carlosorvos: GUTIÉRREZ Josep Atoni
Hétméteres: 2/2 (RICHARDSON Melvyn 2/2)
Sárga lapok: 1 (Vezetőedző: ORTEGA Antonio Carlos)
Kiállítás: 6 (orvos: GUTIÉRREZ Josep Atoni 2'MEM Dika 2'WANNE Hampus 2'N'GUESSAN Timothey 2'RICHARDSON Melvyn 2'FRADE Luis 2')
Lövés hatékonyság: 60 % (47 lövés - 28 gól)
Kapus teljesítmény: 28 % - 38 lövés - 11 védés (PEREZ DE VARGAS Gonzalo 23 % - 30 lövés - 7 védés, kettőt hétméteresből - 23 kapott gól; NIELSEN Emil 50 % - 8 lövés - 4 védés - 4 kapott gól)

Részeredmények: 5. percben 2-1, 10. percben 5-5, 15. percben 7-5, 20. percben 10-9, 25. percben 12-10, 30. percben 15-12, 35. percben 18-14, 40. percben 21-18, 45. percben 22-20, 50. percben 25-22, 55. percben 27-25, 60. percben 27-28

8. Elverum Handball 12 1 0 11 348-424 -76 2

Az RK Celje Pivovarna Lasko csapata az utolsó pillanatban egy megnyert mérkőzést bukott el. Az 57. percben két góllal vezettek (27-25), s tovább növelhették volna előnyüket, ám Stefan Zabics kétszer egymás után ajtó-ablak ziccerben Emil Nielsen kapusba püfölte a labdát. Mindkét hibát kihasználta a vendégcsapat, s kiegyenlített (27-27). Ennek ellenére az utolsó percben a vezetésért és a győzelemért támadhatott a hazai csapat, ám 21 má- sodperccel a vége előtt technikai hibát vétettek, a megszerzett labdával Aleix Gómez Abelló meglógott, s vezetést szerzett a spanyol csapatnak; a mérkőzés folyamán első alka- lommal (27-28). A hátralévő 14 másodpercben Tadej Mazej megpróbálkozott a lehetet- lennel, a balszélen nulla szögből bevitte a labdát, lövését azonban Emil Nielsen fölé tenye- relte. Mindenesetre óriási alkalmat szalasztott el a szlovén csapat, a győzelemmel megszer- zett két ponttal megmaradt volna az esélye a továbbjutásra.