EURÓPA LIGA, Férfi, Csoportmérkőzések, D-csoport, 9. forduló.

2022.03.01. 20:45 óra, Nimes, Le Parnasse, 2000 néző.

Vezette: Gytis SNIUREVICIUS, Andrius GRIGALIONIS (Litvánia).

EHF-képviselő: Sinisa RUDICS (Horvátország).

USAM Nimes Gard: PAUL Teodor (kapus), DESBONNET Remi (kapus) - HISHAM SANAD Mohamed 8/1, SALOU Mathieu 5, DUPUY Quentin 4, TOBIE Luc 4, GUIGOU Michael 3, MINEL Quentin 3, YASUHIRA Kosuka 2, GALLEGO Benjamin 1, REBICHON Julien 1, JAKOBSEN Henrik 1, VINCENT Gueric 1, POYET Tom, GIBERNON Damien, JOBLON Baptiste. Vezetőedző: MAURICE Franck.

Kadetten Schaffhausen: PILIPOVICS Kristian (kapus), BIOSCA Garcia (kapus) - BARTÓK Donát 7, CAÑELLAS Joan 6/1, HERBURGER Lukas 4, ZEHNDER Samuel 4/1, KÜTTEL Dimitrij 3, SCHELKER Jonas 3, SCHOPPER Jonas 2, MATZKEN Torben 1, GERBL Maximilian 1, MARKOVIC Zoran 1, MAROS Luka 1, KUSIO Michael, LIER Marvin. Vezetőedző: EYJÓLFSSON Adalstein, orvos: BÖNI Max.

Hétméteres: 1/1 (HISHAM SANAD Mohamed 1/1), illetve 4/2 (CAÑELLAS Joan 2/1, ZEHNDER Samuel 2/1).

Sárga lapok: 1 (TOBIE Luc), illetve 2 (orvos: BÖNI Max, MARKOVIC Zoran).

Kiállítás: 3 (DUPUY Quentin 2', TOBIE Luc 2', HISHAM SANAD Mohamed 2'), illetve 5 (BARTÓK Donát 2', KUSIO Michael 2', MARKOVIC Zoran 4', HERBURGER Lukas 2').

Részeredmények: 5. percben 0-3, 10. percben 2-5, 15. percben 3-7, 20. percben 7-9, 25. percben 10-12, 30. percben 14-16, 35. percben 18-19, 40. percben 21-22, 45. percben 24-23, 50. percben 27-26, 55. percben 30-29, 60. percben 33-33.

1. USAM Nimes Gard 9 5 2 2 260-242 18 12
2. HC Eurofarm Pelister 9 4 2 3 241-229 12 10
3. Sporting CP 9 4 1 4 258-249 9 9
4. Kadetten Schaffhausen 9 3 3 3 250-251 -1 9
5. AEK Athens HC 9 4 0 5 255-253 2 8
6. MOL-Tatabánya KC 9 3 0 6 228-268 -40 6

A Kadetten Schaffhausen csapata a sírból hozta vissza az egy pontot. Kétgólos hátránynál (33-31) EYJÓLFSSON Adalstein, a svájciak izlandi vezetőedzője időt kért (59'06"), mely után CAÑELLAS Joan azonnal kipókhálózta a kapu bal felső sarkát (59'29' - 33-32), majd a középkezdés után követő emberfogással letámadták a francia játékosokat. Ez annyira meglepte a hazai csapatot, hogy a svájci hatos bal oldalán eladták a labdát, melyet BARTÓK Donát felkapott, s azonnal inditotta HERBURGER Lukast, aki estében, két emberrel a nyakában kilenc méterről a kapuba pattintotta a labdát (59'59" - 33-33). A magyar légiós egyébként kitűnően játszott, 10 lövésből hetet gólra váltott, s volt egy pontot érő assztisztja.