EURÓPA LIGA, Férfi, Csoportmérkőzések, D-csoport, 7. forduló.

2022.02.15. 18:45 óra, Tatabánya, Multifunkciós Csarnok, 2547 néző.

Vezette: Miljan VESOVICS, Novica MITROVICS (Montenegró).

EHF-képviselő: Vladimir SOKOL (Horvátország).

MOL-Tatabánya KC: PERÉNYI Martin (kapus), BARTUCZ László (kapus) - GYŐRI Mátyás 7/4, ANCSIN Gábor 6, ZDOLIK Bence 3, JUHÁSZ Ádám 2, BALOGH Zsolt 2, URBAN Lukás 2, SUNAJKO Stefan 2/1, FEKETE Dávid 1, TÓTH Barnabás, HORNYÁK Bence, SZTOJNICS Darko, USHAL Aliaksei, FOTACHE Viorel, BODOR Márk Dániel. Vezetőedző: DJUKICS Dragan.

AEK Athens HC: ANDJELICS Goran (kapus), BOUKOVINAS Petros 1 (kapus) - PLAZA JIMENEZ Ignacio 5, ARAMPATZISZ Evangelosz 4, TONIAZZO LEMOS Patrick 4, UGALDE GARCIA Christian 4, MYLONAS Christodoulos 3, PAPADIONYSZU Anasztasziosz 1, KALOMOIROS Ioannis 1, BRIATKA Jurij, STEVANOVIC Nikola, TZIRASZ Dimitriosz, SEVELJEV Alekszandr, NIKOLAIDISZ Panagiotisz, ILIOPOULOSZ Efthimiosz, MOYA Florido. Vezetőedző: DIMITROULIAS Dimitris, csapatvezető: BALOMENOS Spyridon.

Hétméteres: 5/5 (GYŐRI Mátyás 4/4, SUNAJKO Stefan 1/1), illetve 0/0 ( - ).

Sárga lapok: 2 (Vezetőedző: DJUKICS Dragan, SZTOJNICS Darko), illetve 2 (csapatvezető: BALOMENOS Spyridon, MYLONAS Christodoulos).

Kiállítás: 7 (SZTOJNICS Darko 4', GYŐRI Mátyás 2', ANCSIN Gábor 4', URBAN Lukás 2', ZDOLIK Bence 2'), illetve 3 (ARAMPATZISZ Evangelosz 2', ILIOPOULOSZ Efthimiosz 2', PAPADIONYSZU Anasztasziosz 2').

Részeredmények: 5. percben 1-1, 10. percben 4-3, 15. percben 6-5, 20. percben 7-7, 25. percben 8-9, 30. percben 12-12, 35. percben 12-14, 40. percben 15-18, 45. percben 19-21, 50. percben 21-22, 55. percben 23-23, 60. percben 25-24.

Lövés hatékonyság: 58 % (43 lövés - 25 gól), illetve 55 % (44 lövés - 24 gól).

Kapus teljesítmény: 38 % - 39 lövés - 15 védés, egy hétméteresből (BARTUCZ László), illetve 32 % - 37 lövés - 12 védés (BOUKOVINAS Petros 33 % - 36 lövés - 12 védés - 24 kapott gól; ANDJELICS Goran 0 % - 1 lövés - 0 védés - 1 kapott gól).

1. USAM Nimes Gard 7 5 1 1 197-175 22 11
2. HC Eurofarm Pelister 7 3 2 2 193-178 15 8
3. Sporting CP 6 3 1 2 176-172 4 7
4. Kadetten Schaffhausen 6 2 2 2 165-167 -2 6
5. AEK Athens HC 7 2 0 5 196-199 -3 4
6. MOL-Tatabánya KC 7 2 0 5 177-213 -36 4

Dragan Djukics: „Érdekes mérkőzés volt. Az ilyen találkozók mindig különlegesek, hiszen európai élcsapatokkal játszhatunk. Nagyot küzdöttünk, ötgólos hátrányból is felálltunk, de a végén egy kis szerencse is kellett a sikerhez.”

Dimitris Dimitroulias: „Fantasztikus mérkőzés volt, rengeteg hullámvasúttal. A második félidő elején gyors gólokkal el tudtunk lépni, viszont a csapatom forgatása nem mindig jött be, de így is büszke vagyok a srácokra. Mi az Európa Liga-szereplést egy nagy kalandként fogjuk fel.”