EURÓPA LIGA, Férfi, Csoportmérkőzések, A-csoport, 5. forduló.

2021.12.16. 18:45 óra, Plock, Orlan Arena, 1500 néző.

Vezette: Ismailj METALARI, Nenad NIKOLOVSZKI (Észak-Macedónia).

EHF-képviselő: Urmo SITSI (Észtország).

Orlen Wisla Plock: MORAWSKI Adam (kapus), WITKOWSKI Krystian (kapus) - LUCSIN Tin 7/4, SZITA Zoltán 6, FERNANDEZ Alonso 5, SERDIO Abel 5, ZSITNYIKOV Dmitrij 3, DASZEK Michal 2, KOSZOROTOV Szergej 2, JURECSICS Jan 1, TERZICS Mirszad 1, MINDEGIA Niko 1, SUSNJA Leon, KOMARZEWSKI Krzysztof, KRAJEWSKI Przemyslav, MIHICS Lovro. Vezetőedző: SABATÉ CAVIEDES Xavier.

Bidasoa Irun: SIERRA Jose (kapus), LEDO MENENDEZ Yoan (kapus) - AZKUE SAIZAR Jon 9/3, ZABALA Mikel 3, ODRIOZOLA Kauldi 3, UGARTE CORTES Ander 2, GARCÍA RIVERA Dariel 2, CAVERO Inaki 2/2, MUGICA SANTIAGO Julen 1, TESORIERE Thomas 1, NIETO MARCOS Gorka 1, RODRÍGUEZ COSTAS Víctor 1, FERNÁNDEZ Adrián 1, FURUNDARENA Eneko, AGUINAGALDE Julen, DA SILVA Matheus. Vezetőedző: CUÉTARA Jacobo.

Hétméteres: 6/4 (LUCSIN Tin 5/4, KOSZOROTOV Szergej 1/0), illetve 5/5 (AZKUE SAIZAR Jon 3/3, CAVERO Inaki 2/2).

Sárga lapok: 0, illetve 0.

Kiállítás: 4 (LUCSIN Tin 2', SUSNJA Leon 2', KRAJEWSKI Przemyslav 4'), illetve 2 (ZABALA Mikel 2', ODRIOZOLA Kauldi 2').

Részeredmények: 5. percben 5-3, 10. percben 6-7, 15. percben 9-9, 20. percben 12-11, 25. percben 15-13, 30. percben 19-14, 35. percben 22-15, 40. percben 25-18, 45. percben 27-20, 50. percben 29-22, 55. percben 31-23, 60. percben 33-26.

1. Füchse Berlin 5 5 0 0 158-129 29 10
2. Orlen Wisla Plock 6 5 0 1 184-158 26 10
3. Fenix Toulouse Handball 6 3 0 3 174-158 16 6
4. Bidasoa Irun 6 2 0 4 172-166 6 4
5. Pfadi Winterthur 5 1 0 4 136-168 -32 2
6. TATRAN Presov 6 1 0 5 141-186 -45 2

Az Orlen Wisla Plock csapatában SZITA Zoltán úgy indította a mérkőzést, hogy alaposan megszórja magát: az első három hazai támadásban betalált (3-1), sőt még a 7.  plocki gólt is ő szerezte, aztán megállt a tudomány. Végül 10 lövésből 6 gólig jutott (60 százalék), s kiosztott 3 gólpasszt. Ezzel a mezőnyben ő volt a legeredményesebb hazai játékos (Tin LUCIN ugyan 7 gólt dobott, de ebből 4 találat volt hétméteresből).