EURÓPA LIGA, Női, Csoportmérkőzések, D-csoport, 6. forduló.

2022.02.20. 16:00 óra, Vác, Vác Város Sportcsarnoka, 600 néző.

Vezette: Anton ANTESEV, Gyenyisz MUSZATOV (Oroszország).

EHF-képviselő: Petr NOVAK (Csehország).

Praktiker-Vác: PÁSZTOR Bettina (kapus), BUKOVSZKY Anna (kapus) - KUCZORA Csenge 9/3, KÁCSOR Gréta 5, HÁMORI Konszuéla 4, GROSCH Vivien 3, SZONDI Zsófia 2, SCHATZL Natalie 2, TYISKOV-HELEMBAI Fanny 2, DIÓSZEGI Nikolett 2, BALLAI Borbála 1, ARON Andrea, VILÁGOS Diana, BALOGH Petra, PÁLFFY Anna, KOVALCSIK Jázmin. Vezetőedző: OTTÓ Katalin.

SCM Ramnicu Valcea: HOSU Daciana (kapus), ROCH Isabell (kapus), RUS Sara (kapus) - KLIKOVAC Bobana 7, GLIBKO Irina 7/2, GORSHENYINA Olga 4, NIKOLICS Zseljka 3, FLORICA Elena 3, ELGHAOUI Asma 2, DACHE Elena 2, BUCUR Daria 1, LISCSEVICS Kristina 1, LUPEI Corina 1, MARIN Juliana, DASCALETE Elena, GONZÁLEZ Mireya. Vezetőedző: DAHL Bent.

Hétméteres: 3/3 (KUCZORA Csenge 3/3), illetve 2/2 (GLIBKO Irina 2/2).

Sárga lapok: 1 (KUCZORA Csenge), illetve 0.

Kiállítás: 2 (ARON Andrea 2', VILÁGOS Diana 2'), illetve 3 (LISCSEVICS Kristina 2', LUPEI Corina 2', DASCALETE Elena 2').

Részeredmények: 5. percben 3-3, 10. percben 7-5, 15. percben 9-7, 20. percben 11-10, 25. percben 14-13, 30. percben 16-15, 35. percben 20-16, 40. percben 22-22, 45. percben 24-25, 50. percben 28-28, 55. percben 29-30, 60. percben 30-31.

Lövés hatékonyság: 68 % (44 lövés - 30 gól), illetve 65 % (48 lövés - 31 gól).

Kapus teljesítmény: 30 % - 44 lövés - 13 védés (BUKOVSZKY Anna 26 % - 34 lövés - 9 védés - 25 kapott gól; PÁSZTOR Bettina 40 % - 10 lövés - 4 védés - 6 kapott gól), illetve 17 % - 36 lövés - 6 védés (HOSU Daciana 15 % - 13 lövés - 2 védés - 11 kapott gól; ROCH Isabell 18 % - 22 lövés - 4 védés - 18 kapott gól; RUS Sara 0 % - 1 lövés - 0 védés - 1 kapott gól).

1. Viborg HK 6 4 2 0 185-149 36 10
2. SCM Ramnicu Valcea 6 4 1 1 178-172 6 9
3. Chambray Touraine Handball 6 1 1 4 163-176 -13 3
4. Praktiker-Vác 6 1 0 5 167-196 -29 2

Ottó Katalin: „Sokkal jobb találkozót játszottunk, mint korábban Romániában. Meg akartuk mutatni a szurkolóinknak is az igazi arcunkat, azt, hogy tudunk keményen harcolni. Az első pillanattól kezdve szoros küzdelem folyt a pályán. Elégedett vagyok a teljesítményünkkel, sokat tanultunk a nemzetközi meccsekből.”

Bent Dahl: „A továbbjutás szempontjából egyik csapatnak sem volt lényeges már a meccs, de a minél jobb teljesítmény elérése érdekében minden mérkőzés fontos. Mindig nehéz és intenzív csatákat vívunk a Vác otthonában, ez így volt a korábbi csapatommal is.”