EURÓPA LIGA, Női, Csoportmérkőzések, D-csoport, 5. forduló.

2022.02.13. 14:00 óra, Vác, Vác Város Sportcsarnoka, 400 néző.

Vezette: Barbora BOCAKOVA, Lucia JANOPSIKOVA (Szlovákia).

EHF-képviselő: Vladimir JOVICS (Bosznia-Hercegovina).

Praktiker-Vác: PÁSZTOR Bettina (kapus), BUKOVSZKY Anna (kapus) - KUCZORA Csenge 8/3, KÁCSOR Gréta 6, TYISKOV-HELEMBAI Fanny 6, HÁMORI Konszuéla 4, SCHATZL Natalie 4, ARON Andrea 3, GROSCH Vivien 3, BALLAI Borbála 1, VILÁGOS Diana, PÁLFFY Anna, BÁRDY Noémi, SZONDI Zsófia, KOVALCSIK Jázmin, DIÓSZEGI Nikolett. Vezetőedző: OTTÓ Katalin.

Chambray Touraine Handball: GRANLUND Rikke (kapus), NOVELLAN Andrea (kapus) - VALDIVIA MONSERRAT Paula 7, LACRABERE Alexandra 7/3, BRKLJACIC Nina 5/1, DANIELSSON Clara 2, PINA Laugane 2, MWADI KABAMBA Ablavie 2, BLONBOU Janella 1, BOUCHARD Kimberley 1, FEHRI Sophia 1, TOURE Djeneba 1, SZTOILJKOVICS Jovana, BOSSAVY Rebecca. Vezetőedző: DELARUE Jérôme.

Hétméteres: 4/3 (KUCZORA Csenge 4/3), illetve 6/4 (LACRABERE Alexandra 4/3, BRKLJACIC Nina 2/1).

Sárga lapok: 1 (KUCZORA Csenge), illetve 0.

Kiállítás: 4 (VILÁGOS Diana 4', KUCZORA Csenge 4'), illetve 5 (PINA Laugane 2', FEHRI Sophia 4', TOURE Djeneba 2', MWADI KABAMBA Ablavie 2').

Részeredmények: 5. percben 3-1, 10. percben 5-5, 15. percben 9-8, 20. percben 13-10, 25. percben 14-14, 30. percben 18-14, 35. percben 20-17, 40. percben 24-19, 45. percben 27-22, 50. percben 29-24, 55. percben 32-26, 60. percben 35-29.

Lövés hatékonyság: 62 % (56 lövés - 35 gól), illetve 59 % (49 lövés - 29 gól).

Kapus teljesítmény: 29 % - 41 lövés - 12 védés (PÁSZTOR Bettina 29 % - 35 lövés - 10 védés, egyet hétméteresből - 25 kapott gól; BUKOVSZKY Anna 33 % - 6 lövés - 2 védés, egyet hétméteresből - 4 kapott gól), illetve 26 % - 47 lövés - 12 védés (GRANLUND Rikke 27 % - 30 lövés - 8 védés - 22 kapott gól; NOVELLAN Andrea 24 % - 17 lövés - 4 védés - 13 kapott gól).

1. Viborg HK 4 3 1 0 125-100 25 7
2. SCM Ramnicu Valcea 4 3 1 0 127-111 16 7
3. Chambray Touraine Handball 5 1 0 4 134-147 -13 2
4. Praktiker-Vác 5 1 0 4 137-165 -28 2

A Váci NKSE győzelmével elérhető közelségbe került a csoport harmadik helyének meg- szerzése, ami ebben a „halálcsoportban” jó eredménynek mondható. Az utolsó fordulóban Váci NKSE – SCM Ramnicu Valcea és Viborg HK – Chambray Touraine Handball mérkőzé- sekre kerül sor, s ha a magyar és a francia csapat a papírforma szerint nem szerez pontot, úgy az egymás elleni eredmények összevetésében a váci lányok, asszonyok kerülnek előnyösebb helyzetbe. A két csapat első mérkőzését az első fordulóban a Chambray Tou- raine Handball nyerte (29-27), a visszavágón azonban a Váci NKSE jött le győztesen a pá- lyáról (35-29); mindez négy gólos előnyt jelent Ottó Katalin tanítványai számára.

Ottó Katalin: „Nagy különbség volt az idegenbeli és a mostani, hazai meccsünk között, Franciaországban nálunk akadt hiányzó, most a riválisnál. Ez a találkozó jó lehetőség volt arra, hogy bebizonyítsuk, jó csapat vagyunk. A lányok éltek az eséllyel, nagyon büszke vagyok rájuk és annak is örülök, hogy a cserék is jól szálltak be a mérkőzésbe.”