EURÓPA LIGA, Női, Csoportmérkőzések, A-csoport, 6. forduló.

2022.02.20. 14:00 óra, Győr, Audi Aréna, 800 néző.

Vezette: Boris CIPOV, Zoran KLUS (Szlovákia).

EHF-képviselő: Aco NIKOLOVSZKI (Észak-Macedónia).

Motherson Mosonmagyaróvári KC: MISTINA Kitty (kapus), SZEMEREY Zsófia (kapus) - TÓTH Eszter 7/4, TÓTH Gabriella 6, HAJTAI Vanessza 4, ASANIN Tanja 3, TÖRÖK Lilly 2, MILICS Bojana 2, LANCZ Barbora 2, CSEKŐ Brigitta 1, KOVÁCS Patrícia 1, MIHÁLY Petra, TÖRÖK Rebeka, PÁSZTOR Noémi. Vezetőedző: GYURKA János.

HC Lokomotiva Zagreb: IVANCOK Lena (kapus), BESEN Lucija 1 (kapus) - MALEC Ana 6/4, PETIKA Tena 4, SKARICS Margarita 4, SEDLOSKA Andrea 3, BURICS Lara 1, CSURICS Terezija 1, STANICS Nives 1, PRKACIN Kristina 1, MAMICS Josipa 1, JAPUNDZSA Tena 1/1, SIMARA Andrea, KALAUS Dora, POSAVAC Renee. Vezetőedző: SOSTARICS Nenad.

Hétméteres: 5/4 (TÓTH Eszter 4/4, LANCZ Barbora 1/0), illetve 8/5 (MALEC Ana 5/4, MAMICS Josipa 1/0, JAPUNDZSA Tena 2/1).

Sárga lapok: 3 (Vezetőedző: GYURKA János, ASANIN Tanja, MILICS Bojana), illetve 1 (KALAUS Dora).

Kiállítás: 4 (MIHÁLY Petra 4', TÖRÖK Lilly 2', LANCZ Barbora 2'), illetve 3 (CSURICS Terezija 4', SEDLOSKA Andrea 2').

Részeredmények: 5. percben 3-1, 10. percben 5-3, 15. percben 7-3, 20. percben 9-4, 25. percben 11-5, 30. percben 15-7, 35. percben 19-10, 40. percben 22-11, 45. percben 24-13, 50. percben 26-14, 55. percben 27-19, 60. percben 28-24.

Lövés hatékonyság: 55 % (51 lövés - 28 gól), illetve 55 % (44 lövés - 24 gól).

Kapus teljesítmény: 41 % - 41 lövés - 17 védés (SZEMEREY Zsófia 48 % - 27 lövés - 13 védés, egyet hétméteresből - 14 kapott gól; MISTINA Kitty 29 % - 14 lövés - 4 védés, kettőt hétméteresből - 10 kapott gól), illetve 30 % - 40 lövés - 12 védés (IVANCOK Lena 26 % - 27 lövés - 7 védés - 20 kapott gól; BESEN Lucija 38 % - 13 lövés - 5 védés, egyet hétméteresből - 8 kapott gól).

1. Sola HK 5 5 0 0 162-122 40 10
2. ES Besancon Feminin 5 3 0 2 155-154 1 6
3. Motherson Mosonmagyaróvári KC 6 3 0 3 159-165 -6 6
4. HC Lokomotiva Zagreb 6 0 0 6 139-174 -35 0

Gyurka János: „Győzelemmel, pozitív érzésekkel akartunk búcsúzni a nemzetközi kupától, ami tulajdonképpen sikerült is. Az első harminc percben jól védekeztünk, a gyors lerohanás góljaink pedig olyan előnyt biztosítottak, ami gyakorlatilag el is döntötte a mérkőzést. A második félidőben viszont túlságosan magunkra engedtük a zágrábi csapatot, amire nem mentség, hogy sokat cseréltünk. Annak azonban örülök, hogy a meghatározó kézilabdá- zóink kezdenek helyre rázódni, mert így stabilabb csapatjátékot tudunk játszani.”

Nenad Sostarics: Mi is nagyon sok problémával küszködtünk ebben a sorozatban, ame- lyek alaposan rányomták a bélyeget a teljesítményünkre a csoportban. Még a mai mérkő- zésen is több meghatározó játékosunk hiányzott, akiket meglehetősen rutintalan huszon- évesekkel pótoltuk. Így viszont csak a mérkőzés utolsó szakaszában tudtuk felvenni a ver- senyt a hazai csapattal. Elégedetlen azonban nem vagyok, hiszen jó mérkőzéseket ját- szottunk, sokat tanultunk az Európa Liga csoportkörben.