BAJNOKOK LIGÁJA, Férfi, Csoportmérkőzések, A-csoport, 9. forduló.

2021.12.01. 18:45 óra, Elverum, Terningen Arena, 1604 néző.

Vezette: Arthur BRUNNER, Morad SALAH (Svájc).

EHF-képviselő: Jiri KONECNY (Csehország).

Elverum Handball: DAHL Brede (kapus), IMSGAARD Emil (kapus), FRIES Thorsten (kapus) - GRØNDAHL Tobias 8/6, MÁTHÉ Domonik 6, PETTERSEN Simen 5, HELDAL Sindre 5, LANGAAS Endre 3, HEDBERG Christopher 2, HÜBERT LARSEN Kristian 1, LIEN Kasper 1, JOHANSSON Eric 1, VIDOVICS Josip, MOEN Nilsen, FINGREN Johan, THORKELSSON Orri. Vezetőedző: LUND Børge.

HC Meskov Breszt: MACKEVICS Ivan 1 (kapus), SALDATSZENKA Vjacseszlav (kapus) - VALJUPAV Mikita 8/2, SKUBE Stas 4, KASPAREK Stanislav 4, SRETENOVICS Stevan 2, JURINOK Andrej 2, SUMAK Vjacseszlav 2, MALUS Jaka 2, SANTALOV Dmitrij 1, BARANAU Makszim 1, VRANJES Vladimir 1, PACZKOWSKI Pawel, SZELVESZJUK Artyem, SELKO Valiantsin. Vezetőedző: GORDO Daniel.

Hétméteres: 6/6 (GRØNDAHL Tobias 6/6), illetve 4/2 (VALJUPAV Mikita 2/2, MALUS Jaka 1/0, BARANAU Makszim 1/0).

Sárga lapok: 1 (FINGREN Johan), illetve 0.

Kiállítás: 4 (FINGREN Johan 4', JOHANSSON Eric 4'), illetve 5 (JURINOK Andrej 4', SUMAK Vjacseszlav 2', PACZKOWSKI Pawel 2', KASPAREK Stanislav 2').

Végleges kiállítás: 0, illetve 1 (BARANAU Makszim).

Részeredmények: 5. percben 0-3, 10. percben 4-6, 15. percben 8-9, 20. percben 11-12, 25. percben 13-15, 30. percben 15-17, 35. percben 19-18, 40. percben 24-21, 45. percben 26-25, 50. percben 29-27, 55. percben 31-30, 60. percben 32-33.

Lövés hatékonyság: 62 % (52 lövés - 32 gól), illetve 57 % (58 lövés - 33 gól).

Kapus teljesítmény: 41 % - 56 lövés - 23 védés, kettő hétméteres (IMSGAARD Emil), illetve 32 % - 47 lövés - 15 védés (MACKEVICS Ivan 44 % - 16 lövés - 7 védés - 9 kapott gól; SALDATSZENKA Vjacseszlav 26 % - 31 lövés - 8 védés - 23 kapott gól).

Az Elverum Handball  csapatában MÁTHÉ Domonik lövés teljesítménye
50 % - 12 lövés - 6 gól, ezen felül 4 gólpasszt adott.

Tizenhat másodperccel a vége előtt döntetlen állásnál (32-32) az Elverum vezetőedzője, Borge Lund időt kért, melyen a győzelem érdekében hét a hat elleni játékra utasította csapatát. Hat másodperccel a vége előtt Eric Johannson ellőtte a labdát, a bal alsó sarokba tartó lövését azonban Ivan Mackevics kapus lábbal hárította, majd felkapta
a labdát, s a túloldalon üresen tátongó kapuba ívelt. Egy másodperc múlva megszólalt
a mérkőzés végét jelző duda, s a Meskov Breszt gazdagabb lett két ponttal (32-33).