EURÓPA LIGA, Férfi, Csoportmérkőzések, D-csoport, 3. forduló.

2020.11.17. 18:45 óra, Győr, Audi Arena, 10 néző.

Vezette: Michal BADURA, Jaroslav ONDOGRECULA (Szlovákia).

EHF-képviselő: ÉLES Péter (Magyarország).

MOL-Tatabánya KC: BARTUCZ László (kapus), KONECNY Michal (kapus) - ZDOLIK Bence 4, ANCSIN Gábor 4, BOZSOVICS Milos 4, SIPOS Adrián 3, JUHÁSZ Ádám 3, BALOGH Zsolt 3/1, HORNYÁK Péter 2, SUNAJKO Stefan 1, NEMES Richárd 1, MOLNÁR Balázs 1, DEBRECZENI Dávid, GYŐRI Mátyás, ILLYÉS Ferenc, HORNYÁK Bence. Vezetőedző: MATICS Vladan.

RK Trimo Trebnje: TOMICS Aleksandar (kapus), BRANA Urh (kapus) - CIRAR Gal 7/3, UDOVICS Uros 5, FLORJANCSICS Luka 4, GRBICS Lan 2, KOTAR Marko 2, SARAK Özgür 2, HAMIDOVICS Dino 2, DIDOVICS David 2, RASO Leon 2, PANDEV Matija, DOBOVICSNIK Anze, VASCSEK Lovro. Vezetőedző: ZORMAN Uros.

Hétméteres: 1/1 (BALOGH Zsolt 1/1), illetve 5/3 (CIRAR Gal 4/3, HAMIDOVICS Dino 1/0).

Sárga lapok: 3 (JUHÁSZ Ádám, GYŐRI Mátyás, SIPOS Adrián), illetve 3 (Vezetőedző: ZORMAN Uros, UDOVICS Uros, SARAK Özgür).

Kiállítás: 3 (BALOGH Zsolt 2', ANCSIN Gábor 2', SIPOS Adrián 2'), illetve 0.

Részeredmények: 5. percben 4-3, 10. percben 5-4, 15. percben 8-6, 20. percben 10-8, 25. percben 12-12, 30. percben 12-14, 35. percben 15-17, 40. percben 16-20, 45. percben 18-23, 50. percben 20-25, 55. percben 22-26, 60. percben 26-28.

Lövés hatékonyság: 50 % (52 lövés - 26 gól), illetve 61 % (46 lövés - 28 gól).

Kapus teljesítmény: 30 % - 40 lövés - 12 védés (BARTUCZ László 29 % - 31 lövés - 9 védés - 22 kapott gól; KONECNY Michal 33 % - 9 lövés - 3 védés, egyet hétméteresből - 6 kapott gól), illetve 38 % - 42 lövés - 16 védés (BRANA Urh).

1. Kadetten Schaffhausen 2 1 1 0 54-53 1 3
2. Rhein-Neckar Löwen 1 1 0 0 37-32 5 2
3. RK Trimo Trebnje 1 1 0 0 28-26 2 2
4. GOG Håndbold 3 1 0 2 90-95 -5 2
5. HC Eurofarm Pelister 2 0 1 1 54-55 -1 1
6. MOL-Tatabánya KC 1 0 0 1 26-28 -2 0

Az első percekben felváltva estek a gólok, mígnem a Tatabánya Sípos góljával megszerezte a vezetést (5. perc, 3-2). Folyt, folydogált a játék, Bartucz védé- seinek és Zdolik gólerősségének köszönhetően tartotta egy-két gólos előnyét a hazai csapat (20. perc, 10-8), sőt, egy perc múlva a három a közte is meg lett (21. perc, 11-8). Aztán valami megtört a bányászoknál, technikai hibákat vétet- tek, fél helyzetből ellőtték a labdákat, melyet a pazarul védő vendégkapus, Urh Brana védett. A hullámvölgyet köszönték szépen a szlovénok, s Florjancsics gól- jával kiegyenlítettek (25. perc 12-12). Vladan Matics időt kért. A 60 másodperc alatt adott tanácsok sem segítettek a Kék Tigriseknek, Cirar hétméteresből meg- szerezte a vezetést (27. perc, 12-13), majd emberelőnyben rátettek még egyet (29. perc, 12-14), így kétgólos előnnyel vonulhattak pihenőre.

A második félidő első percében majdnem kiegyenlített a Tatabánya: Molnár Balázs gólja után pár másodperccel Sipos egyedül roboghatott Brana kapujára, ám a labdával a felső lelátót vette célba. Ezzel egy időre el is lőtte puskaporát a Matics csapat, s némi bénázást követően Uros Zorman tanítványai megug- rottak három góllal (33. perc, 16-19). Matics mester kikérte a második idejét, de az intelmek ezúttal sem segítettek, az ellenfél tovább robogott, s meg sem álltak addig, amíg hat nem volt közte (44. perc, 17-23).  A Tatabánya vezetőedzője kétségbe esésében kikérte a harmadik idejét is, de a csapat tagjaira való ráol- vasás nem hozott változást. A vendég kapuban Brana továbbra is brillírozott, melynek eredményeként a vendégek tartották a hatgólos előnyüket (49. perc, 18-24). Az utolsó tíz percben a szlovénok lassították a játékot, passzívig játszot- tak, melynek következtében a Kék Tigrisek négyet lefaragtak hátrányukból (30. perc, 26-28).

Vladan Matics: „Ennyi kihagyás után nagyon nehéz lábakon mozogtunk, a védekezést ugyan jobbára megoldottuk, de a beálló körüli játékunk döcögött. Támadásban sok ziccert rontottunk, látszott, hogy nekünk ez volt az első közös »edzésünk«”.
Uros Zorman: „Köszönet az ellenfélnek a korrekt játékért és gratulálok a csapa- tomnak, amiért mindent elkövetett a győzelemért. Ebben a szezonban az ed- digi ez volt a legnehezebb mérkőzésünk.”

Forrás (nyilatkozatok): Nemzeti Sport online