EURÓPA LIGA, Férfi, Csoportmérkőzések, D-csoport, 2. forduló.

2020.11.30. 18:45 óra, Győr, Audi Arena, 10 néző.

Vezette: Aleksandar JOVICS, Nedim ARNAUTOVICS (Bosznia-Hercegovina).

EHF-képviselő: ÉLES Péter (Magyarország).

MOL-Tatabánya KC: BARTUCZ László (kapus), WYSZOMIRSKI Piotr (kapus) - ZDOLIK Bence 5, ANCSIN Gábor 4, DEBRECZENI Dávid 4, BALOGH Zsolt 2, HORNYÁK Bence 2, SIPOS Adrián 2, JUHÁSZ Ádám 2, SUNAJKO Stefan 2/2, GYŐRI Mátyás 1, MOLNÁR Balázs 1, BOZSOVICS Milos 1, HORNYÁK Péter, ILLYÉS Ferenc, NEMES Richárd. Vezetőedző: MATICS Vladan.

Rhein-Neckar Löwen: GIERSE Niklas (kapus), KATSIGIANNIS Nikolas (kapus) - GENSHEIMER Uwe 7/1, TOLLBRING Jerry 4, LAGARDE Romain 4, KOHLBACKER Jannik 3, SCHMID Andreas 3, KIRKELÖKKE Niclas 2, BAENA Rafael 1, GROETZKI Patrick 1, AHOUANSOU Philipp 1, GISLASON Ymir, ABUTOVICS Ilija, PATRAIL Mait. Vezetőedző: SCHWALB Martin.

Hétméteres: 2/2 (SUNAJKO Stefan 2/2), illetve 2/1 (GENSHEIMER Uwe 2/1).

Sárga lapok: 1 (BOZSOVICS Milos), illetve 3 (Vezetőedző: SCHWALB Martin, LAGARDE Romain, GISLASON Ymir).

Kiállítás: 2 (DEBRECZENI Dávid 2', SIPOS Adrián 2'), illetve 1 (GISLASON Ymir 2').

Megjegyzés: Az EHF honlapján a mérkőzés statisztikai adatai nem kerültek rögzítésre és nem működött a Live Ticker szolgáltatás.

1. Rhein-Neckar Löwen 3 3 0 0 97-78 19 6
2. Kadetten Schaffhausen 2 1 1 0 54-53 1 3
3. RK Trimo Trebnje 1 1 0 0 28-26 2 2
4. GOG Håndbold 3 1 0 2 90-95 -5 2
5. HC Eurofarm Pelister 3 0 1 2 74-83 -9 1
6. MOL-Tatabánya KC 2 0 0 2 52-60 -8 0

Az első félidő elején úgy nézett ki, hogy a vendégcsapat idejekorán el akarja dönteni a mérkőzés sorsát, mivel minden támadásuk góllal végződött, a hazai csapat viszont megszeppent kékmezesek gyülekezeteként lézengett a pályán (7. perc, 3-7).  Matics mester időt kért, eligazította tanítványait, majd megkér- dezte tőlük: „Mitől féltek?” Az intelmek nem hatottak, továbbra is halovány volt a „Kék Tigrisek” teljesítménye, még emberelőnyben sem ment a góllövés (9. perc: 4-9).  Két perc múlva csoda történt: Wyszomirski kitornázott egy átlövést, mely után némileg összeállt a hazaiak védekezése, s három gólra megközelí- tette ellenfelét (17. perc, 8-11). A tovább zárkózásra is megvolt az esély, mivel Wyszomirski megfogta Gensheimer hétméteresét, az ellentámadást pedig el- packázták, ráadásul Sipost kiállították két percre, mely alatt gyorsan össze- szedtek két üres kapus gólt (20. perc, 8-13). A hátralévő tíz percben a Löwen tartotta öt-hatgólos előnyét (24. perc, 9-15). Vladan Matics kikérte második idejét, de ez sem használt, a Tatabánya nem tudott faragni a hátrányából (30. perc, 15-21).

A második játékrész elején az első gólt a hazaiak szerezték (31. perc, 16-21). Egy perc múlva Sipos és Győri összeakadt, Siposnak a feje sérült meg (már nem is tért vissza a pályára), Győrinek pedig a foga törött el. Ennek ellenére Bartucz védéseinek köszönhetően zsinórban gyorsan betermeltek három gólt, s már csak három volt közte (35. perc, 18-21). Bartucz bemutatott újabb két bravúrt, ezt kihasználva eggyel csökkentették a hátrányt (39. perc, 20-22). Lendületben volt a Tatabánya, ezt megakadályozandó, Martin Schwalb, a Löwen vezető- edzője időt kért. Mindez nem törte meg a kékmezesek lendületét, s öt perc múlva már csak eggyel mentek a vendége (44. perc, 23-24). Az egyenlítésre is volt esély, de Nemes ajtó-ablak ziccerét kapufára lőtte, így jöhetett a Löwen, s újra elhúztak három góllal (49. perc, 24-27), sőt ehhez még hozzátettek újabb három találatot, s máris hat volt közte (57. perc, 25-31). A hátralévő időben nem változott a két csapat között a különbség, így a jobb játékerőt képviselő német csapat megérdemelten gyűjtötte be idegenben a két pontot (60. perc, 26-32).