BAJNOKOK LIGÁJA, Férfi, Csoportmérkőzések 2020-2021, A-csoport, 7. forduló.

2020.11.18. 18:45 óra, Flensburg, FLENS-Arena, 10 néző.

Vezette: Vaclav HORACSEK, Jiri NOVOTNY (Csehország).

EHF-képviselő: Frank BÖLLHOFF (Németország).

SG Flensburg-Handewitt: BURICS Benjamin (kapus), BERGERUD Torbjoern (kapus) - JOHANNESSEN Göran 7, STEINHAUSER Marius 7/1, SEMPER Franz 6, JOENDAL Magnus 5, MENSAH LARSEN Mads 3, SIKOSEK PELKO Domen 1, RÖD Magnus Abelvik, HOLPERT Magnus, GOTTFRIDSSON Jim, HEINL Jacob, SVAN Lasse, HALD JENSEN Simon. Vezetőedző: MACHULLA Maik.

HC Meskov Breszt: MACKEVICS Ivan (kapus), PESICS Iván (kapus) - PANICS Marko 7, BARANAU Makszim 7/5, VRANJES Vladimir 4, SUMAK Vjacseszlav 4, SKURINSZKIJ Alekszander 3, VALJUPAV Mikita 3/2, JURINOK Andrej 1, MALUS Jaka, SZELVESZJUK Artyem, PACZKOWSKI Pawel, SKUBE Stas, SANTALOV Dmitrij. Vezetőedző: ALONSO Raul.

Hétméteres: 1/1 (STEINHAUSER Marius 1/1), illetve 8/7 (BARANAU Makszim 5/5, VALJUPAV Mikita 3/2).

Sárga lapok: 0, illetve 1 (VRANJES Vladimir).

Kiállítás: 2 (HALD JENSEN Simon 2', SEMPER Franz 2'), illetve 2 (JURINOK Andrej 2', VRANJES Vladimir 2').

Részeredmények: 5. percben 1-2, 10. percben 5-3, 15. percben 6-6, 20. percben 10-8, 25. percben 10-10, 30. percben 13-11, 35. percben 16-14, 40. percben 19-17, 45. percben 20-22, 50. percben 23-23, 55. percben 26-25, 60. percben 29-29.

Lövés hatékonyság: 71 % (41 lövés - 29 gól), illetve 62 % (47 lövés - 29 gól).

Kapus teljesítmény: 36 % - 45 lövés - 16 védés (BERGERUD Torbjoern 37 % - 43 lövés - 16 védés - 27 kapott gól; BURICS Benjamin 0 % - 2 lövés - 0 védés - 2 kapott gól), illetve 14 % - 34 lövés - 5 védés (PESICS Iván 17 % - 23 lövés - 4 védés - 19 kapott gól; MACKEVICS Ivan 9 % - 11 lövés - 1 védés - 10 kapott gól).

8. OTP Bank-PICK Szeged 3 0 0 3 66-77 -11 0

Drámai végjátékot hozott az összecsapás. A Flensburg végig uralta a játékot, egészen az 54. percig: ekkor Baranau és Shumak góljaival kétgólos hátrányból kiegyenlítettek a vendégek (26-26). A hátralévő időben egy ide, egyet oda játékot játszottak a csapatok: a Flensburg vezetést szerzett a Meskov Breszt egyenlített (27-27). Ám a „kötés mintába” hiba csúszott, Sikosek Pelko kihagyta a helyzetét, a vendégek viszont Baranau hétméteres góljával vezetést szereztek (27-28). Ezután megfordult a trend: Steinhauser egyenlített (28-28), Baranau hétméteresből újra vezetést szerzett 12 másodperccel a vége előtt (28-29). Maik Machulla időt kért, megbeszélték a figurát, melynek következtében egy másodperccel a dudaszó előtt Semper ikszre mentette a találkozót (29-29).