25-40 (13-17)

NEMZETKÖZI, EUROTOURNOI 2019, Csoportmérkőzések, A-csoport, 3. forduló.

2019.08.24. 18:15 óra, Rhénus Arena Strasbourg, 2000 néző.

Vezette: Titouan PICARD, Pierre VAUCHEZ (Franciaország).

HBC Nantes: NIELSEN Emil (kapus), HOFMANN Andreas (kapus) - MINNE Aymeric 4, BURICS Senjamin 3, RIVERA Valero 3/3, PETRAUD Lucas 2, DAMATRIN Baptiste 2, BALAGUER David 2, TOURNAT Nicolas 2, AUGUSTINUSSEN Sebastian 2, NYOKAS Guy Olivier 2, OVNICSEK Rok 2, LAZAROV Kiril 1/1, BRIET Thibault, FELIHO Rock, CAVALCINTI Alexandre. Vezetőedző: ENTERRIOS Alberto.

OTP Bank-PICK Szeged: MIKLER Roland (kapus), ALILOVICS Mirko (kapus) - BODÓ Richárd 8, RADIVOJEVICS Bogdan 6, GABER Matej 4, KÄLLMAN Jonas 4, BOMBACS Dean 3, KASPAREK Stanislav 3, MAQUEDA Jorge 3, HENIGMAN Nik 2, SOSTARICS Mario 2/1, ZSITNYIKOV Dmitrij 1, ROSTA Miklós 1, BLAZSEVICS Alen 1, CAÑELLAS Joan 1, SZTEPANCSICS Luka 1. Vezetőedző: PASTOR Juan Carlos.

Hétméteres: 5/4 (RIVERA Valero 4/3, LAZAROV Kiril 1/1), illetve 1/1 (SOSTARICS Mario 1/1).

Sárga lapok: 1 (TOURNAT Nicolas), illetve 1 (GABER Matej).

Kiállítás: 2 (MINNE Aymeric 2', TOURNAT Nicolas 2'), illetve 3 (SZTEPANCSICS Luka 2', HENIGMAN Nik 2', SOSTARICS Mario 2').

Részeredmények: 5. percben 2-3, 10. percben 3-6, 15. percben 4-8, 20. percben 7-10, 25. percben 11-12, 30. percben 13-17, 35. percben 14-22, 40. percben 17-25, 45. percben 17-29, 50. percben 18-33, 55. percben 21-38, 60. percben 24-40.

1. OTP Bank-PICK Szeged 2 1 1 0 72-57 15 3
2. HBC Nantes 2 1 0 1 60-72 -12 2
3. Elverum Handball 2 0 1 1 64-67 -3 1

"Veszteséggel" kezdte a mérkőzést a Szeged, mivel Sigurmannsson bokája nem jött rendbe, s a szakvezetés úgy döntött, nem kockáztatja a játékát. Mikler védéseivel és szegedi rohamokkal kezdődött a mérkőzés, melyet Rivera hétmétereseivel kompenzált (3-4, 7. perc). Továbbra is a MOL-Pick Szeged dominált, összeállt a védekezése, s Mikler is parádézott a kapuban (3-7, 13. perc). A Nantes vezetőedzője, Enterrios időt kért, de ez sem segített sokat a francia csapaton, Rivera hetest hibázott, több labdát eladtak, s mindez megbosszulta magát (5-9, 17. perc). Már úgy nézett ki, hogy Pastor mester tanítványai simán "behúzzák" a félidőt, amikor bekövetkezett a hullámvölgy: emberhátrányból kiegyenlített a Nantes (12-12, 27. perc). Ez ébresztőként hatott a szegedi legénységre, megrázta magát, s a félidő végére négy gólos előnyre tett szert (13-17, 30. perc).

A második félidőben ott folytatta a Szeged, ahol az első félidőben abbahagyta: Mikler védések, lerohanások; hét gólos előny (13-20, 34. perc). Időt kért a Nantes – hiába! A Tisza-parti együttes akkor lőtt gólt, amikor akart, márpedig akart (16-25, 39. perc). Úgy nézett ki, hogy a Nantes csapatából a tegnapi Elverum elleni találkozó sokat kivett, egyre lassabbak, egyre pontatlanabbak lettek, sok labdát eladtak, melyet könyörtelenül kihasznált a kitűnően védekező és támadó MOL-Pick Szeged (17-27, 42. perc). A hátralévő időben edzőmeccsé silányult a csoport elsőséget eldöntő találkozó, a hajrában a két csapat nem volt egy súlycsoportban. A magyar csapat fölényére jellemző, hogy mind a tizenöt mezőnyjátékosa feliratkozott a góllövő listára, s Mikler 16 védéssel járult hozzá a sikerhez. (24-40, 60. perc). Győzelmével a MOL-Pick Szeged bejutott a torna döntőjébe (vasárnap 17:00 óra).

Bodó Richárd: "Elégedett vagyok a mai teljesítménnyel, úgy csapat szinten, mint a saját játékommal. Igaz, az Elverum elleni döntetlen után alapos fejmosást kaptunk, s ennek következtében alaposan felkészültünk a Nantes ellen. Köszönjük annak a néhány szurkolónak, akik a mi sikereinkért szorítottak. Remélem, hogy a holnapi döntőben is hallatják a hangjukat."