32-32 (17-19)

NEMZETKÖZI, EUROTOURNOI 2019, Csoportmérkőzések, A-csoport, 1.forduló.

2019.08.22. 18:15 óra, Rhénus Arena Strasbourg, 560 néző.

Vezette: CARMAUX Yann, MURCH Julien (Franciaország).

Elverum Handball: GULLIKSEN Jesper (kapus), IMSGAARD Emil (kapus), FRIES Thorsten (kapus) - SANDELL Lukas 6, HENNEBERG Sebastian 6/2, BLONZ Alexander 4, GUDJONSSON Sigvaldi 4, SOLSTAD Thomas 3, PETTERSEN Simen 3, FREDERIKSEN Magnus 2, GRØNDAHL Tobias 2, LANGAAS Endre 1, LINDERUD Didrik 1, ELVERHOY Jonas, BURUD Jonas, ÖRSTED Kristian, WESTBY Alexander, BOYSEN Rasmus, LINDERUD Sander. Vezetőedző: APELGREN Michael.

OTP Bank-PICK Szeged: MIKLER Roland (kapus), ALILOVICS Mirko (kapus) - RADIVOJEVICS Bogdan 9/3, ROSTA Miklós 4, KASPAREK Stanislav 3, SOSTARICS Mario 3, GABER Matej 3, SZTEPANCSICS Luka 3, SIGURMANNSSON Stefan 2, MAQUEDA Jorge 2, BOMBACS Dean 1, CAÑELLAS Joan 1, BODÓ Richárd 1, ZSITNYIKOV Dmitrij, BLAZSEVICS Alen, HENIGMAN Nik, KÄLLMAN Jonas. Vezetőedző: PASTOR Juan Carlos.

Hétméteres: 2/2 (HENNEBERG Sebastian 2/2), illetve 4/3 (RADIVOJEVICS Bogdan 4/3).

Sárga lapok: 0, illetve 0.

Kiállítás: 3 (SANDELL Lukas 2', BURUD Jonas 4'), illetve 4 (SIGURMANNSSON Stefan 2', HENIGMAN Nik 2', BLAZSEVICS Alen 4').

Részeredmények: 5. percben 4-3, 10. percben 7-6, 15. percben 11-10, 20. percben 12-13, 25. percben 15-15, 30. percben 17-19, 35. percben 20-22, 40. percben 22-22, 45. percben 25-25, 50. percben 26-28, 55. percben 28-29, 60. percben 32-32.

1. OTP Bank-PICK Szeged 1 0 1 0 32-32 0 1
2. Elverum Handball 1 0 1 0 32-32 0 1
3. HBC Nantes 0 0 0 0 0-0 0 0

Nyitott védekezéssel kezdett a Szeged, KÄLLMAN Jonas volt a zavaró. Közepes iramban folydogált a találkozó, fej-fej mellett haladtak a csapatok, általában az Elverum vezetett, a Szeged futott az eredmény után. Az első harmad végén elhúzott a norvég csapat (9-6, 11. perc). Megrázta magát a Tisza-parti együttes, s Kasparek góljával egyenlített (10-10, 14. perc), sőt négy perc múlva, már Pastor mester tanítványainál volt az előny (11-12, 18. perc). A hátra lévő időben már nem engedte ki a kezéből  a vezetést a Szeged, bár még egyenlített az Elverum (17-17, 29. perc), a félidei hajrá a magyar csapatnak sikerült (17-19, 30. perc).

A második félidőben tartotta kétgólos előnyét a MOL-Pick Szeged (20-22, 37. perc), ám négy perc múlva egyenlített a norvég csapat (22-22, 41. perc), sőt egy perc múlva a vezetést is átvette (23-22, 42. perc). Ide-oda potyogtak a gólok, egyik csapat sem tudott komolyabb előnyt szerezni (26-26, 48. perc). Az adok-kapokat a Szeged unta meg, s két gyors lerohanás után elhúzott két gólra (26-28, 50. perc). Nem adta fel a norvég együttes, s kiegyenlített (30-30, 59. perc), sőt a vezetést is megszerezte, Zsitnyikov emberelőnyben eladta a labdát, melyet gyors lerohanás után gólra váltott az Elverum (31-30). A véghajrában kapaszkodott a Szeged, de Sztepancsics és Sigurmannsson góljai már csak az egyenlítésre volt elég (32-32, 60. perc).

Mikler Roland: "Nem vagyok elégedett a mai eredménnyel, sok gólt kaptunk! A védekezésben vannak hibák, van még hová fejlődnünk. Ezért vannak a felkészülési tornák, hogy gyakoroljunk, az eredmény másodlagos, persze jó lett volna nyerni. Az EuroTournoi magas színvonalú torna, erős ellenfelekkel találkozunk, ahol lemérhetjük, hol tartunk. Látjuk a hibáinkat, melyeket ki fogunk javítani a Bajnokok Ligája rajtjára."