BAJNOKOK LIGÁJA, Férfi, Csoportmérkőzések, B-csoport, 8. forduló.

2019.11.13. 20:00 óra, Porto, Pavilhao Dragao Arena, 1916 néző.

Vezette: Jonas ELIASSON, Anton PALSSON (Izland).

EHF-képviselő: Tomo VODOPIVEC (Szlovénia).

FC Porto: QUINTANA Alfredo (kapus), BAUER Thomas (kapus) - ITURRIZA Victor 6, BLANCO BALASQUEZ Yoan 5, BRANQUINHO Diego 4/1, GOMES Andre 3, SOUSA SILVA Rui 3, MBENGUE Djibril 3, FERNANDES Leonel 2, HERNANDEZ BORGES Alexis 1, SALINA Daymaro 1, MARTINS Miguel 1, MAGALHÃES Fabio, PEGAS Bernardo, RIBEIRO Ruben. Vezetőedző: ANDERSSON Magnus.

THW Kiel: LANDIN Niklas (kapus), QUENSTEDT Dario (kapus) - LANDIN Magnus 9/6, REINKIND Harald 8, PEKELER Hendrik 4, BILYK Nikola 4, RAHMEL Ole 2, DUVNJAK Domagoj 2, NILSSON Lukas 1, HORAK Pavel, ZARABEC Miha, DAHMKE Rune, WIENCEK Patrick. Vezetőedző: JICHA Filip.

Hétméteres: 1/1 (BRANQUINHO Diego 1/1), illetve 7/6 (LANDIN Magnus 7/6).

Sárga lapok: 3 (QUINTANA Alfredo, BLANCO BALASQUEZ Yoan, SALINA Daymaro), illetve 4 (Vezetőedző: JICHA Filip, REINKIND Harald, WIENCEK Patrick, PEKELER Hendrik).

Kiállítás: 3 (SALINA Daymaro 2', MBENGUE Djibril 2', GOMES Andre 2'), illetve 4 (LANDIN Magnus 2', WIENCEK Patrick 2', PEKELER Hendrik 4').

Részeredmények: 5. percben 3-3, 10. percben 5-5, 15. percben 9-8, 20. percben 12-10, 25. percben 15-12, 30. percben 16-14, 35. percben 19-17, 40. percben 22-18, 45. percben 23-22, 50. percben 24-24, 55. percben 27-26, 60. percben 29-30.

Lövés hatékonyság: 71 % (41 lövés - 29 gól), illetve 65 % (46 lövés - 30 gól).

Kapus teljesítmény: 33 % - 45 lövés - 15 védés (BRAVO QUINTANA Alfredo 35 % - 43 lövés - 15 védés, egyet hétméteresből - 28 kapott gól; BAUER Thomas 0 % - 2 lövés - 0 védés - 2 kapott gól), illetve 12 % - 33 lövés - 4 védés (LANDIN JACOBSEN Niklas 12 % - 16 lövés - 2 védés - 14 kapott gól; QUENSTEDT Dario 12 % - 17 lövés - 2 védés - 15 kapott gól).

8. HC Motor 7 0 1 6 202-228 -26 1

Három nappal korábban Kielben Rui SOUSA MARTINS SILVA egy másodperccel a dudaszó előtt dobta az FC Porto Sofarma győztes gólját (28-27). Kölcsön kenyér visszajár – tartja a mondás. Ezúttal Portóban a THW Kiel „viccelte” meg portugál ellenfelét, négy másodperccel a dudaszó előtt Harald REINKIND vágta be a német csapat győztes gólját (30-29). Egyszer kell vezetni, a mérkőzés végén – tartja a másik mondás. Filip JICHA tanítványai ezt is betartották. A mérkőzés folyamán egyszer sem vezetett a vendégcsapat, csak a végén. Végig az FC Porto Sofarfma irányította a játékot, olykor négy gól volt az előnyük (34. perc: 19-15; 37. perc: 21-17; 39. perc: 22-18), s még az 58. percben is két gól különbséget mutatott az eredményjelző tábla (29-27).  Innen sikerült 2 perc 45 másodperc alatt veszíteniük!