BAJNOKOK LIGÁJA, Férfi, Csoportmérkőzések, A-csoport, 13. forduló.

2020.02.22. 18:00 óra, Arena Zagreb, 2134 néző.

Vezette: ANDORKA Miklós, HUCKER Róbert (Magyarország).

EHF-képviselő: SOÓS Balázs (Magyarország).

HC Zagreb: RISTANOVICS Radivoje (kapus), ASANIN Matej (kapus) - GADZA Ante 9, HORVAT Zlatko 7/5, HRSTICS Matej 5, SIPICS Marin 4, MANDICS David 3, HRASTNIK Gasper 2, BOZICS-PAVLETICS Josip 1, ERES Josip, MRAKOVCSICS Luka, SRNA Zvonimir, SZTOJNICS Darko, BOZSOVICS Milos, RAVNICS Valentino, BICSERI Kristian. Vezetőedző: VUJOVICS Veszelin.

Aalborg Håndbold: SAEVERAAS Kristian (kapus), AGGEFORS Mikael (kapus) - SMARASSON Janus 7, JENSEN Magnus 4, ELLEBAEK Tobias 4, MARCHER Mark 4, BARTHOLD Sebastian 4/3, MAGNUSSON Omar 3, JUUL-LASSEN Buster 2/2, CHRISTIANSEN Mads 1, MÖLLGAARD Henrik 1, JAKOBSEN Benjamin, SÖNNICHSEN Magnus, LIABA Michels. Vezetőedző: MADSEN Stefan.

Hétméteres: 5/5 (HORVAT Zlatko 5/5), illetve 6/5 (BARTHOLD Sebastian 3/3, JUUL-LASSEN Buster 3/2).

Sárga lapok: 2 (MANDICS David, GADZA Ante), illetve 1 (Vezetőedző: MADSEN Stefan).

Kiállítás: 6 (BOZSOVICS Milos 2', HRASTNIK Gasper 2', SRNA Zvonimir 2', SZTOJNICS Darko 2', SIPICS Marin 2', HRSTICS Matej 2'), illetve 2 (ELLEBAEK Tobias 2', JENSEN Magnus 2').

Végleges kiállítás: 0, illetve 1 (MÖLLGAARD Henrik).

Részeredmények: 5. percben 4-4, 10. percben 6-5, 15. percben 9-8, 20. percben 11-10, 25. percben 14-13, 30. percben 16-15, 35. percben 19-19, 40. percben 22-22, 45. percben 23-24, 50. percben 26-25, 55. percben 28-27, 60. percben 31-30.

Lövés hatékonyság: 70 % (44 lövés - 31 gól), illetve 70 % (43 lövés - 30 gól).

Kapus teljesítmény: 25 % - 36 lövés - 9 védés - 3 üres kapus gól (RISTANOVICS Radivoje 31 % - 26 lövés - 8 védés - 18 kapott gól; ASANIN Matej 10 % - 10 lövés - 1 védés, hétméteresből - 9 kapott gól), illetve 24 % - 41 lövés - 10 védés (SAEVERAAS Kristian 28 % - 18 lövés - 5 védés - 13 kapott gól; AGGEFORS Mikael 22 % - 23 lövés - 5 védés - 18 kapott gól).

8. Elverum Handball 13 1 1 11 337-389 -52 3

A HC PPD Zagreb csapatának egy másodperccel a dudaszó előtt Zlatko Horvat hétméteresből szerezte meg a győzelmet (31-30), miután Henrik Möllgaardot
először két percre kiállították, majd reklamálásért a magyar játékvezetők felmutatták neki a piros lapot.