Csoportmérkőzések - C-csoport

2018.12.03. 23:48KOMMENTEK >>

Hollandia - Spanyolország

28-27 (14-11)

NEMZETKÖZI, 13. Női Európa-bajnokság 2018, Csoportmérkőzések, C-csoport, 2. forduló.

2018.12.03. 21:00 óra, Montbéliard, L'AXONE, 3862 néző.

Vezette: Charlotte BONAVENTURA, Julie BONAVENTURA (Franciaország).

EHF-képviselő: Edeltraut BERTHOLD (Ausztria).

Hollandia: DUIJNDAM Rinka (kapus), WESTER Tess (kapus) - GROOT Nycke 9/3, ABBINGH Lois 6/2, POLMAN Estavana 4, VAN DER HEIJDEN Laura 2, BONT Debbie 2, DULFER Kelly 2, SMEETS Martine 2, MALESTEIN Angela 1, KRAMER Jessy, AMEGA Delaila, VISSER Maura, FRERIKS Merel, ROZEMALEN Charris. Szövetségi kapitány: THOMSEN Helle.

Spanyolország: NAVARRO GIMÉNEZ Silvia (kapus), CASTELLANOS Mercedes (kapus) - MARTÍN BERENGUER Carmen 6/3, HERNANDEZ Ainhoa 5, LOPEZ JIMENEZ Soledad 5/3, RODRÍGUEZ Almudena 4, PENA ABAURREA Nerea 2, FERNANDEZ FRAGA Alicia 2/2, ANDERIUS MARTIN Silvia 1, GARCIA AVILA Paula 1, GONZÁLEZ ÁLVAREZ Mireya 1, CESAREO ROMERO Elisabet, GUTIÉRREZ Jennifer, GONZÁLEZ ORTEGA Lara, MARTINEZ MARTINEZ Ana, VALDIVIA MONSERRAT Paula. Vezetőedző: VIVER ARZA Carlos.

Hétméteres: 5/5 (GROOT Nycke 3/3, ABBINGH Lois 2/2), illetve 9/8 (MARTÍN BERENGUER Carmen 4/3, LOPEZ JIMENEZ Soledad 3/3, FERNANDEZ FRAGA Alicia 2/2).

Sárga lapok: 2 (BONT Debbie, DULFER Kelly), illetve 1 (CESAREO ROMERO Elisabet).

Kiállítás: 3 (VISSER Maura 4', ABBINGH Lois 2'), illetve 6 (RODRÍGUEZ Almudena 2', CESAREO ROMERO Elisabet 2', MARTÍN BERENGUER Carmen 4', GONZÁLEZ ORTEGA Lara 2', HERNANDEZ Ainhoa 2').

Részeredmények: 5. percben 2-2, 10. percben 4-5, 15. percben 8-7, 20. percben 8-8, 25. percben 11-10, 30. percben 14-11, 35. percben 15-14, 40. percben 16-17, 45. percben 20-20, 50. percben 22-23, 55. percben 24-26, 60. percben 28-27.

Lövés hatékonyság: 67 % (42 lövés - 28 gól), illetve 68 % (40 lövés - 27 gól).

Kapus teljesítmény: 23 % - 35 lövés - 8 védés (WESTER Tess 23 % - 30 lövés - 7 védés, egyet hétméteresből; DUIJNDAM Rinka 20 % - 5 lövés - 0 védés), illetve 24% - 37 lövés - 9 védés - 1 üres kapus gól (NAVARRO GIMÉNEZ Silvia 26 % - 34 lövés - 9 védés; CASTELLANOS Mercedes 0 % - 2 lövés - 0 védés).

1. Hollandia 2 2 0 0 56-52 4 4
2. Spanyolország 2 1 0 1 52-46 6 2
3. Magyarország 2 1 0 1 49-46 3 2
4. Horvátország 2 0 0 2 36-49 -13 0

Drámai végjátékban győztek a hollandok! 59:36-nál emberhátrányban NAVARRO kitornázza POLMAN lövését, indítja MARTÍN  Carment, aki jobbra kisodródva, nehéz szögből cunderral a bal sarokba csavarja a labdát, 27-27 (59:45). A holland ellen- támadásnál ABBINGH lövését lesáncolják, harc dúl a kipattanó labdáért, melynek játékvezetői sípszó vet véget, s MARTÍN  Carment kiállítják. Kettős emberhátrányban a spanyolok (59:58). THOMSEN Helle időt kér, s lehívja a pályáról a holland kapust. Hét a négy ellen állnak fel a szabaddobáshoz, GROOT feladja a labdát, hat holland játé- kos leszorítja a négy tagú spanyol falat, s a felugró ABBINGH a jobb felsőbe vágja a győztes gólt (28-27). A spanyolok reklamálnak, mondván időn túl esett a gól. A játék- vezetők elvonulnak videózni, majd kihirdetik a verdiktet: a gól érvényes, győzött Hol- landia.