TSV Hannover-Burgdorf - RK Nexe

32-22 (14-9)

EHF-KUPA, Férfi, Csoportmérkőzések, B-csoport, 6. forduló.

2019.03.27. 20:30 óra, Hannover, TUI Arena, 3614 néző.

TSV Hannover-Burgdorf: LESJAK Urban (kapus), ZIEMER Martin (kapus) - KASTENING Timo 10/4, UGALDE GARCIA Christian 8, OLSEN Morten 4, HÄFNER Kai 4, BÖHM Fabian 2, CEHTE Nejc 2, BROZOVICS Ilija 1, PEVNOV Evgeni 1, BÜCHNER Vincent, SRSEN Domagoj, ATMAN Pavel, THIELE Joshua, MÄVERS Veit, JOHANNSEN Torge. Vezetőedző: ORTEGA Antonio Carlos.

RK Nexe: LELICS Perica (kapus), CAR Moreno (kapus) - BARISICS Szasa 4/3, BUVINICS Marko 3, SIPICS Marin 3, CELEBI Can 2, JAGANJAC Halil 2, LONCSAR Vladan 2, JELINICS Marin 2, ZRNICS Vedran 2/1, TOMICS Mario 1, VIDA Ivan 1, MRDENOVICS Marko, ETER Albin, LEBAN Patrik, GADZA Ante.

Hétméteres: 5/4 (KASTENING Timo 5/4), illetve 6/4 (BARISICS Szasa 3/3, ZRNICS Vedran 2/1, GADZA Ante 1/0).

Sárga lapok: 2 (ATMAN Pavel, BÖHM Fabian), illetve 3 (VIDA Ivan, TOMICS Mario, LEBAN Patrik).

Kiállítás: 4 (THIELE Joshua 2', PEVNOV Evgeni 2', BÖHM Fabian 2', SRSEN Domagoj 2'), illetve 3 (MRDENOVICS Marko 2', GADZA Ante 4').

Részeredmények: 5. percben 2-2, 10. percben 4-3, 15. percben 7-4, 20. percben 9-6, 25. percben 12-7, 30. percben 14-9, 35. percben 17-12, 40. percben 19-13, 45. percben 24-14, 50. percben 28-15, 55. percben 29-19, 60. percben 32-22.

1. TSV Hannover-Burgdorf 6 3 1 2 162-144 18 7
2. MOL-Tatabánya KC 5 3 1 1 142-127 15 7
3. RK Nexe 6 3 0 3 156-160 -4 6
4. HC Eurofarm Pelister 5 1 0 4 106-135 -29 2

A TSV Hannover-Burgdorf csapata végig vezetve biztosan győzte le horvát ellenfelét, s ezzel a csoport élére ugrott. Mindez a végelszámolásnál azonban csak a csoport második helyét jelenti, mert azonos pontszám esetén (7-7 pont) az egymás elleni eredmény számít, mely a Grundfos Tatabánya KC együttesének kedvez (hazai pá- lyán legyőzte német ellenfelét, Hannoverben pedig döntetlen eredmény született). A magyar csapatnak azonban még hátra van egy mérkőzése: hazai pályán (Győrben) fogadja a csoport utolsó HC Eurofarm Rabotnik gárdáját, s győzelme esetén pont- előnnyel végez a csoport első helyén.