EHF-KUPA, Férfi, Csoportmérkőzések, B-csoport, 1. forduló.

2019.02.08. 19:00 óra, Audi Aréna Győr, 2300 néző.

Vezette: Rickard CANBRO, Jasmin KLIKO (Svédország).

EHF-képviselő: Ayberk DILMEN (Törökország).

MOL-Tatabánya KC: SZÉKELY Márton (kapus), BARTUCZ László (kapus) - VUJOVICS Milos 8/3, GRIGORAS Demis Cosmin 5, BOZSOVICS Milos 4, VRANJES Vladimir 3, PÁSZTOR Ákos 3, JUHÁSZ Ádám 2, BORZAS Uros 1, SIPOS Adrián 1, FEKETE Dániel, DÉNES János, ROSTA Miklós, ILLYÉS Ferenc, NAGY Bence, ROZNER Kevin. Vezetőedző: MATICS Vladan.

RK Nexe: LELICS Perica (kapus), CAR Moreno (kapus) - JELINICS Marin 6, GADZA Ante 6, SIPICS Marin 4, ZRNICS Vedran 4/3, BUVINICS Marko 2, VIDA Ivan 2, BARISICS Szasa 2, LONCSAR Vladan 1, LEBAN Patrik 1, JAGANJAC Halil, TOMICS Mario, LAVRICS Aljaz, MRDENOVICS Marko, ETER Albin. Vezetőedző: HORVAT Hrvoje.

Hétméteres: 3/3 (VUJOVICS Milos 3/3), illetve 4/3 (ZRNICS Vedran 4/3).

Sárga lapok: 3 (BOZSOVICS Milos, ILLYÉS Ferenc, VRANJES Vladimir), illetve 3 (MRDENOVICS Marko, JELINICS Marin, JAGANJAC Halil).

Kiállítás: 4 (BOZSOVICS Milos 2', BORZAS Uros 2', VRANJES Vladimir 4'), illetve 6 (MRDENOVICS Marko 4', GADZA Ante 2', LAVRICS Aljaz 4', TOMICS Mario 2').

Részeredmények: 5. percben 3-1, 10. percben 7-4, 15. percben 10-5, 20. percben 13-8, 25. percben 15-11, 30. percben 18-14, 35. percben 20-16, 40. percben 21-20, 45. percben 22-21, 50. percben 24-23, 55. percben 26-24, 60. percben 27-28.

1. RK Nexe 1 1 0 0 28-27 1 2
2. TSV Hannover-Burgdorf 0 0 0 0 0-0 0 0
3. HC Eurofarm Pelister 0 0 0 0 0-0 0 0
4. MOL-Tatabánya KC 1 0 0 1 27-28 -1 0

Tipikusan "magyaros" mérkőzést vívott a két csapat. A Grundfos Tatabánya KC végig uralta a mérkőzést, végig vezetett, egészen az 58. percig. Ekkor 27-25-ös állásnál, lab- dát vesztett a hazai csapat, az ellentámadásból Marin Sipics egy gólra hozta fel a vendégeket (57:32 perc, 27-26). A következő tatabányai támadás sem járt sikerrel: Vladimir Vranjes ajtó-ablak ziccerben szétforgácsolta a bal kapufát, s a kipattanó labdával Marin Sipics lerohanásból kiegyenlített (58:41 perc, 27-27). Vladan Matics vezetőedző időt kért. A játék újra indulásánál a játékvezetők azonnal passzívot je- leztek, s a kényszer hatása alatt Milos Bozsovics ellőtte a labdát, melyet az RK Nexe kapusa, Moreno Car kivédett. Hrvoje Horvat, a vendégcsapat vezetőedzője azonnal  időt kért (59:45 perc), mely hatásos volt: Patrik Leban 3 (!) másodperccel a vége előtt belőtte az RK Nexe győztes gólját (59:57 perc, 27-28). A vendégcsapat igazolta a mondást: elég csak egyszer vezetni, a dudaszó pillanatában!