BAJNOKOK LIGÁJA, FÉRFI, Csoportmérkőzések, B-csoport, 14. forduló.

2017.03.08. 20:45 óra, Frankfurt, Fraport Arena, 1230 néző.

Vezette: Vaclav HORACSEK, Jiri NOVOTNY (Csehország).

EHF-képviselő: Klaus Dieter CONVENTS (Belgium).

Rhein-Neckar Löwen: APPELGREN Mikael (kapus), PALICKA Andreas (kapus) - PEKELER Hendrik 6, EKDAHL DU REITZ Kim 5, GUARDIOLA Gedeon 3, SCHMID Andreas 3/1, SIGURDSSON Gudjun 3/1, MENSAH LARSEN Mads 2, GROETZKI Patrick 2, MANASZKOV Dejan, BAENA Rafael, STEINHAUSER Marius, REINKIND Harald, PETERSSON Alexander. Vezetőedző: JACOBSEN Nikolaj.

OTP Bank-PICK Szeged: SIERRA Jose (kapus), NAGY Martin (kapus) - KÄLLMAN Jonas 7, BÁNHIDI Bence 6, BALOGH Zsolt 5, SKUBE Stas 5/2, OBRANOVICS Szandro 3, BODÓ Richárd 1, GORBOK Szergej 1, BLAZSEVICS Alen 1, BUNTICS Denis 1, GONCALVES Thiagus Petrus, ZUBAI Szabolcs, SUNAJKO Stefan, SOSTARICS Mario, RODRIGUEZ Pedro. Vezetőedző: PASTOR Juan Carlos.

Hétméteres: 3/2 (SCHMID Andreas 1/1, SIGURDSSON Gudjun 2/1), illetve 3/2 (BALOGH Zsolt 1/0, SKUBE Stas 2/2).

Sárga lapok: 3 (SCHMID Andreas, GUARDIOLA Gedeon, PETERSSON Alexander), illetve 1 (GONCALVES Thiagus Petrus).

Kiállítás: 3 (GUARDIOLA Gedeon 2', PEKELER Hendrik 4'), illetve 4 (GORBOK Szergej 2', BALOGH Zsolt 2', BLAZSEVICS Alen 2', GONCALVES Thiagus Petrus 2').

Megjegyzés: 14 (6+8), illetve 8 (3+5).

Lövés hatékonyság: 56 % (43 lövés - 24 gól), illetve 63 % (46 lövés - 30 gól).

Kapus teljesítmény: 28 %, illetve 37 %. Az EHF mérkőzés jegyzőkönyvéből nem derül ki, hogy melyik kapus hány lövésből mennyit hárított.

8. HC Zagreb 13 3 1 9 309-335 -26 7

Mindkét csapat számára fontos volt a találkozó, mivel a csoport harmadik helye volt a tét. A MOL-Pick Szegednek mindenképpen győznie kellett célja elérésében. A magyar csapat Sierra – Sostarics, Thiagus Petrus, Blazsevics, Gorbok, Skube ─ Källmann összeállításban 5-1-es, zavaró védekezéssel kezdett. Támadásban a Löwen Palicka ─ Groetzki, Petersson, Schmid, Pekeler, Ekdahl Du Reitz, Sigurdsson összetételben támadta a magyar csapat kapuját.

1-15 perc. A német csapat első támadása sikerrel járt, beállós poszton Pekeler pattintott a hálóba (1-0). A túloldalon Gorbok tíz méterről hatalmas gólt ragaszt a bal felső sarokba (1-1). Petersson elszórja a labdát, Balog  megiramodik, s a beálló posztjáról vezetést szerez (1-2). Sierra védi Pekeler lövését, az ellentámadásnál Gorbokot lesáncolják, fordul a német csapat, és Sigurdsson kiegyenlít (2-2). A németek eladják a labdát, az Baloghoz került, aki a bal felső sarokba bombáz (2-3). A hazai csapat nem hagyja magát, Schmid felugrásból kiegyenlít (3-3). Megfontoltan támad a Szeged, többször körbejár a labda, mely végén Skube középről leadott lövése a lábak között, laposan besurran a kapuba (3-4). Az középkezdés után Pekeler beállóból újra egalizál (4-4). A gyors középkezdés után Skube ráfut a német védőfalra, s újfent vezetést szerez (9. perc, 4-5).  Kezd összeállni a Szeged védekezése, Sierra védi Ekdahl Du Reitz lövését, s a gyors indítást Källmann váltja gólra (4-6). Schmid lövését Sierra újra kivédi, Källmann elpucol a balszélen, s háromra növeli csapata előnyét (4-7). Tanácstalan a hazai csapat, nem tud mit kezdeni a Szeged zavaró védekezésével, s passzívnál Ekdahl Du Reitz szinte feladja a labdát Sierrának. Feláll a Szeged, s jobbszélső befutás után Balogh mesteri labdát ad Bánhidinek, aki befordul, és a rövid sarokba lő (11. perc, 4-8). A hazaiak vezetőedzője, Nikolaj Jacobsen időt kér. A technikai szünet után Schmid felugrásból szépít (5-8). Gorbok lövését védi Palicka, Schmid bombáját Sierra szintén fogja a jobb kapufa tövénél, az ellentámadás során Skube lövő pozícióba kerül, Pekeler oldalról hatalmasat taszít rajta, s kettő percre kiküldik a német védőt. Az előnyt elhibázza a Szeged, Gorbok ziccerből a hosszú sarok mellé lő. A hátrányban kapus nélkül támadnak a németek, mely során Ekdahl Du Reitz tíz méterről a bal alsó sarokba vágja a labdát (6-8).

16-30 perc. Balogh lehúzza a szélre a labdát, Sostarics a felső kapufára lövi a ziccert, az ellentámadás során Petersson betör a védőfalba, Gorbok hátulról fellöki, a játékvezetők pedig két percre kiállítják a magyar játékost. Hátrányban jól védekezik a Szeged, Sigurdsson ziccerét Sierra kiszedi. Kapus nélkül támad a Szeged, Skube betör a két hármas védő közé, 7 méteres; Balogh tempóban leadott lövését azonban Palicka fölé tolja. A kihagyott büntető után büntet a Löwen: Pekeler üresen marad a beálló posztján, és a hálóba pattint (7-8). Hat perce nem lőtt gólt a Szeged, s ezen Obranovics sem tudott változtatni: talpról leadott löketét Palicka fölé tornázza. Az ellentámadás során Pekeler szélről befut, s máris egyenlő az állás (17. perc, 8-8). Juan Carlos Pastor azonnal időt kér, és a beállós körüli védekezésre hívja fel a játékosok figyelmét. A folytatásban Balogh labdát veszít, a német lerohanás során Sierra kifogja Sigurdsson ziccerét, a fordulás után Balogh a balátlövő pozíciójában betör, s úja vezet a Szeged (8-9).  Úgy látszik, használt az edzői tanács, mivel Thiagus Petrus labdát szerez, türelemjáték után Skube váratlanul közbelő (8-10). A gól után némi flúgos futam zajlik a pályán, mindkét csapat sokat hibázik, mely végén passzív jelzésnél Skube Bánhidit játssza meg, aki befordulva az alsó sarokba pöccinti a labdát. (8-11). Kapaszkodnak a németek, hét a hat ellen támadnak, mely végén Schmid betör és szépít (9-11).  A gyors középkezdés után Skube üres kapus gólt szerez (9-12). Újra Schmid veszélyeztet, lövését azonban Sierra ezúttal ártalmatlanítja, s a gyors indítás után Källmann négyre növeli a vendégcsapat előnyét (26. perc, 9-13). Larsen hintába ülteti Bunticsot, 7 méteres, melyet Sigurdsson értékesít (10-13). A szegedi csapatban Skube helyett Obranovics irányít, Balogh lövése azonban Palicka kezében köt ki. Feláll a Löwen, hosszas előkészítés után Baena beküzdi magát a hatos vonalra, Thiagus Petrus lerántja, két perces kiállítás. Az emberelőnyt gyorsan kihasználja a Löwen, Schmid bal szélre húzott labdáját Sigurdsson vágja a hálóba (11-13). Hátrányban, kapus nélkül játszik a Szeged, eredményesen: Skube passzát Bánhidi a rövid alsó sarokba vágja (11-14). Gyors középkezdés a németek részéről, s Larsen az üres kapuba továbbítja a labdát (12-14).

31-45 perc. A szünet után a Szeged kezdi a játékot, gyors labda eladás váltás után Skube lecsap a játékszerre, aláforgat Bodónak, aki tíz méterről a levegőbe emelkedve hatalmas gólt zúdít Palicka kapujának bal felső sarkába (12-15). Sigurdsson felborítja Blazsevicset, támadó fault, Bodó újra célba veszi a kaput, Palicka ezúttal már a helyén van. Az ellentámadás során Pekelert tépi meg Blazsevics, két perc a büntetése. A hátrányban Balogh kilépve a védőfalból megszerez egy labdát, Thiagus Petrushoz passzol, aki visszaadja Baloghnak, s máris négy gól a Szeged előnye (12-16). Újra megismétlődik az előző jelenet: ezúttal Larsen Källmann kezébe passzol, Balogh és újra Källmann a labda útja, aki nem hibáz (35. perc, 12-17). Nikolaj Jacobsen, a Löwen vezetőedzője azonnal időt kér. A folytatásban Sierra védi Ekdahl Du Reitz lövését, az ellentámadás során Skube betör a védőfalba, ziccerét azonban Palicka a mezőnybe üti pontosan Groetzki kezébe, aki góllá váltja a helyzetet (13-17). A középkezdés után Bodó félmagas lövését Palicka szintén a mezőnybe üti, rohanás a németek részéről, mely végén Guardiola futtából „beljebb hozza” a német csapatot (14-17). Pastor mester azonnal cserél, Bodó helyett Obranovicsot küldi a pályára. Hosszas előkészítés után Balogh jobb szélre lehúzza a labdát, Buntics azonban eltekeri a kapu előtt. Nem sikerül a német csapat további felzárkózása, mivel Larsen Blazsevics kezébe passzol, aki végigrobog a pályán, s a kapuba pattint (14-18). Buntics keze mellett Pekeler eldugja a labdát, melyet Guardiola a hálóba helyez (15-18). Továbbra is tartja tisztes előnyét a Szeged, Obranovics betörésből növeli csapata góljainak számát (15-19). Gyors kezdés után Ekdahl Du Reitz azonnal válaszol (40. perc, 16-19). Kétirányítós játékra tér át a Szeged, mely során Skube Bánhidi összjáték után utóbbi a jobb alsó sarokba talál (16-20). Hét a hat ellen próbálkozik támadásban a Löwen, Schmid azonban a balszélső irányába a lelátóra lövi a labdát. Az ellentámadás során Obranovics szinte kettétöri a keresztlécet. Egdahl Du Reitz löketét Sierra könnyedén lekapja, az indítás után Bánhidi beforgatja Pekelert, a német védő a lövő kezére fog, a játékvezetők kettő percre kiállítják, és 7 méterest ítélnek. A büntetőt Skube biztosan a hálóba vágja (16-21). Védekezésben Zubai is pályára lép, ennek ellenére Petersson „forintos labdát” ad a leváló Guardiolának, aki négyre csökkenti csapata hátrányát (17-21). A vendégcsapat ragaszkodik a megszerzett előnyéhez, Balogh tökéletes passzt ad Bánhidinek, s magyar beállós újra eredményes (17-22).

45-60 perc. Támadásban tanácstalan a Löwen, nem találnak rést a masszív magyar védőfalon, passzívnál el is veszik a labdát a játékvezetők, mely után Balogh tíz méterről váratlanul a bal felső sarokba zúdít (17-23). Látszólag kezd megtörni a német csapat, ennek ellenére Larsen bal szélre húzott labdáját Sigurdsson a rövid sarokba vágja (18-23). Zavaros játék után Obranovics eszmél, az ide-oda pattogó labdát felkapja, és a hálóba vágja (18-24). Feltolja a védekezését a Szeged a szaggatott vonalra, Petersson lövését Buntics lesáncolja, a labda Källmannhoz pattan, a szegedi balszélső végigrobog a pályán s a rövid sarokba pöttyint (18-25). Az ellentámadás során Pekeler ziccerét Sierra a bal sarkával (!) kirúgja. A túloldalon Obranovics váratlanul, felugrásból hatalmas felső kapufás gólt ragaszt a megdermedt Palicka kapujába (50. perc, 18-26). A hazai csapat vezetőedzője érzi a nagy bajt, s kikéri a harmadik idejét. Feladják a hét a hat elleni támadás lehetőségét, Egdal Du Reitz lövését azonban Sierra kipaskolja. Az ellentámadás során Obranovics elpasszolja a labdát, s német lerohanás után Egdal Du Reitz eredményes (19-26).  Két beállóval (Bánhidi, Zubai) próbálkozik a Szeged, nem sok sikerrel: Skube átadása német játékos kezében köt ki, Guardiola végigszáguld a pályán, s szépít (52. perc, 20-26). A szegedi vezetőedző időt kér: a folytatásban Skube magasan bejátszik Bánhidinek, aki a levegőben úszva lehalássza a labdát, de mellé lő. A játékvezetők a német védők részéről szabálytalanságot láttak, s 7 méterest ítélnek. A büntetőt Skube félmagasan, biztosan vágja a jobb sarokba (20-27). Jól védekezik a Szeged, ennek ellenére passzívnál Egdal Du Reitz nagy dugót lő a léc alá (21-27). Nem adja előnyét a Szeged: Balogh emelkedik, a levegőben kivár, s a sánc mögé visszahelyezi az alsó sarokba a labdát (21-28). Ekkor már látszott, hogy a magyar csapat győztesen távozik a Fraport Arénából, s visszavesz az iramból. Balogh lerántja Guardiolát, két perc és 7 méteres, melyet Schmid értékesít (56. perc, 22-28). Hátrányban, kapus nélkül játszik a Szeged, passzívnál Skube lövését lesáncolják, s Pekeler az üres kapuba emel (23-28). A középkezdés után lassítani próbálja a játékot a Szeged, Obranovics azonban váratlanul a befutó Källmannhoz játszik, s a beállós kihasználja a helyzetet (23-29). A túloldalon Larsen az oldalvonalon túra dobja a labdát. Lassan felkocog a Szeged a támadáshoz, Bánhidi nem tudja megszelídíteni Skube átadását, a németek fordulnak, s Larsen a hatos vonalra besodródva eredményes (24-29). Az utolsó percben Buntics búcsúzóul még hatalmas gólt ragaszt a bal felső sarokba (24-30). A hátralévő fél percre bejön a magyar kapuba Nagy Martin, s ha már bent, van ki is védi Egdahl Du Reitz lövését.

A MOL-Pick Szeged a játék minden elemében jobb volt ellenfelénél, és megérdemelten szerezte meg a két pontot, s ezzel csoportjában a harmadik helyet. A szegedi együttes kitűnően védekezett, melyhez a stabilitást a remekül védő Sierra adta meg. A támadójátékuk is pozitívnak mondható, hiszen a német Bundesliga csapatnak idegenben 30 gólt lőni megsüvegelendő teljesítmény.