Bronzmérkőzés - Döntő - Mérkőzések

2017.12.17. 17:02KOMMENTEK >>

Svédország - Hollandia

21-24 (8-14)

NEMZETKÖZI, Női világbajnokság 2017, Bronzmérkőzés - Döntő, Mérkőzések, 3. helyért.

2017.12.17. 14:30 óra, Hamburg, Barclaycard Arena, 11162 néző.

Vezette: Viktoria ALPAIDZE, Tatjána BEREZSKINA (Oroszország).

Svédország: BUNDSEN Johanna (kapus), IDÉHN Filippa (kapus) - GULLDÉN Isabelle 7/3, BLOMSTRAND Hanna 3, LAGERQUIST Anna 3, MELLEGARD Olivia 3, ROBERTS Jamina 2, WESTBERG Johanna 1, SAND Louise 1, STRÖMBERG Carin 1, ALM Jenny, JACOBSEN Sabina, HAGMAN Nathalie, GUSTIN Daniela, EKENMAN-FERNIS Emma, TOFT HANSEN Ulrika. Szövetségi kapitány: SIGNELL Henrik.

Hollandia: JANKOVIC Jasmina (kapus), WESTER Tess (kapus) - ABBINGH Lois 8/1, POLMAN Estavana 5, MALESTEIN Angela 4, BROCH Yvette 4, SMEETS Martine 3, VAN DER WISSEL Pearl, ROZEMALEN Charris, DULFER Kelly, GROOT Nycke, KNIPPENBORG Lynn, SNELDER Danick, BONT Debbie, VAN DER HEIJDEN Laura, KRAMER Jessy. Szövetségi kapitány: THOMSEN Helle.

Hétméteres: 4/3 (GULLDÉN Isabelle 3/3, HAGMAN Nathalie 1/0), illetve 1/1 (ABBINGH Lois 1/1).

Sárga lapok: 1 (HAGMAN Nathalie), illetve 1 (BROCH Yvette).

Kiállítás: 3 (ROBERTS Jamina 2', WESTBERG Johanna 2', LAGERQUIST Anna 2'), illetve 6 (BONT Debbie 2', ABBINGH Lois 2', BROCH Yvette 3x2', GROOT Nycke 2').

Kizárás (3×2’): 0, illetve 1 (BROCH Yvette).

Lövés hatékonyság: 45 % (47 lövés - 21 gól), illetve 57 % (42 lövés - 24 gól).

Kapus teljesítmény: 31 % - 35 lövés - 11 védés (BUNDSEN Johanna 26 % - 19 lövés - 5 védés; IDÉHN Filippa 38 % - 16 lövés - 6 védés), illetve 36 % - 33 lövés - 12 védés (WESTER Tess).

Hektikus mérkőzést vívott a két csapat: a hollandok az első félidőben szinte „lelőtték” a pályáról a svédeket (8-14), s nem volt ember, aki már ne adta volna oda a bronzérmet Grootéknak. Kivéve a svéd csapat tagjait… A második rész első négy percében a hollandok ott folytatták, ahol a szünet előtt abbahagyták: két gólt szerezve hét gólosra növelték az előnyt (9-16). Aztán történt valami a tulipánosok háza táján: zsinórban kilenc (!) gólt kaptak, s a 49. percben már két góllal vezettek a három koronások (18-16). Ekkor Malestein jobb szélről fontos gólt lőtt (18-17), majd Abbingh egyenlített (52. perc – 18-18). Felváltva potyogtak a gólok (57. perc – 20-20), aztán következtek Polman percei, irányításával és két góljával eldöntötte a bronzérem sorsát (59. perc – 20-23). Az utolsó egy percben már ünnepeltek a hollandok, ennek ellenére övék volt az utolsó szó: Malestein állította be a végeredményt (21-24).