EURÓPA LIGA, Női, 3. forduló, Mérkőzések, 1. mérkőzés.

2020.11.21. 20:00 óra, Most, Sportovni Hala Banik Most, 10 néző.

Vezette: Malgorzata LIDECKA, Urszula LESIAK (Lengyelország).

EHF-képviselő: Petr NOVAK (Csehország).

DHK Banik Most: BEZPALCOVA Eva (kapus), MÜLLNEROVÁ Dominika (kapus) - SUSTKOVA Jana 9, KOSTELNÁ Katarina 6, CHOLEVOVA Charlota 6, SMETKOVÁ Valerie 4/1, ZACHOVA Dominika 4/2, MIKULCÍK Lucia 3, STRÍŠKOVÁ Adéla 3, MIKULÁŠKOVÁ Veronika 2, BOROVSKA Michaela 2, MANÁKOVÁ Petra 1, EKSTEINOVÁ Tereza 1, POLÁKOVÁ Marie, JUNGOVA Linda, ANDRYSKOVÁ Veronika. másodedző: TANCOS Jirí.

Praktiker-Vác: TRIFFA Ágnes (kapus), BUKOVSZKY Anna (kapus) - LAKATOS Rita 12, HÁMORI Konszuéla 6, KÁCSOR Gréta 6, TYISKOV-HELEMBAI Fanny 4, ARON Andrea 4, SZABÓ Laura 4/3, DIÓSZEGI Nikolett 2, SZONDI Zsófia 1, BÁRDY Noémi 1, PÁLFFY Anna 1, RADOSAVLJEVICS Sanja 1. Vezetőedző: SZILÁGYI Zoltán.

Hétméteres: 3/3 (SMETKOVÁ Valerie 1/1, ZACHOVA Dominika 2/2), illetve 6/3 (LAKATOS Rita 1/0, KÁCSOR Gréta 1/0, SZABÓ Laura 4/3).

Sárga lapok: 1 (JUNGOVA Linda), illetve 1 (KÁCSOR Gréta).

Kiállítás: 7 (BOROVSKA Michaela 4', ANDRYSKOVÁ Veronika 2', JUNGOVA Linda 2', MANÁKOVÁ Petra 2', KOSTELNÁ Katarina 2', MIKULÁŠKOVÁ Veronika 2'), illetve 3 (LAKATOS Rita 2', KÁCSOR Gréta 2', TYISKOV-HELEMBAI Fanny 2').

Részeredmények: 5. percben 3-6, 10. percben 5-11, 15. percben 9-16, 20. percben 11-19, 25. percben 16-22, 30. percben 21-25, 35. percben 25-27, 40. percben 29-29, 45. percben 34-31, 50. percben 37-36, 55. percben 39-39, 60. percben 41-42.

A koronavírus miatt elmaradt a két csapat első mérkőzése (november 14.), mivel a váci együttes nem utazott el Mostba, a mérkőzés színhelyére. Az Európa Kézilabda Szövetség protokollja szerint, amennyiben nem lép vissza a vétkes csapat, a vétlen csapat rendezésében egy mérkőzésen kell eldönteni a továbbjutást. Így a mindent eldöntő találkozóra Mostban került sor.

Úgy nézett ki, hogy a váci csapatot nem zavarja az idegenben való szereplés, az első félidőben lerohanta ellenfelét – a játékrész közepén három alkalommal, nyolc góllal is vezetett: 9-16, 11-19, 16-22) –, s megnyugtató előnnyel térhettek pihenőre (21-15).

A folytatásban eltört néhány fogaskerék a váci gépezetben, a hazai csapat folya- matosan csökkentette hátrányát, s kilenc perc alatt kiegyenlített (29. perc, 28-28), sőt négy perc múlva a vezetést is megszerezte (43. perc 31-30). Innentől a Banik Most vezetett egy-két góllal, Szilágyi Zoltán tanítványai csak futottak az eredmény után. Végül is sikerült utolérni ellenfelüket (51. perc, 37-37).