2017.11.15. 22:45KOMMENTEK >>

St. Petersburg HC - FH Hafnarfjordur

35-31 (16-12, 32-27)

EHF-KUPA, Férfi, 2. forduló, Mérkőzések, 2. forduló.

2017.11.12. 12:00 óra, Interuniversity educational and sports center, 1000 néző.

Vezette: Tomas BARYSAS, Povilas PETRUSIS (Litvánia).

EHF-képviselő: Kurt Roger SJÖLUND (Finnország).

St. Petersburg HC: MOROZOV Kiril (kapus), ZSIMANSZKIJ Vitalij (kapus), POPOV Makszim (kapus) - BOGDANOV Dmitrij 8, KISZELJEV Dmitrij 8/2, VORONYIN Kiril 6, SZINYITCIN Alekszander 3, EMELJANYENKO Nyikolaj 3, TURAJEV Pavel 2, BABKIN Viktor 2/1, KUNGUROV Pavel 2/1, ISZAKOV Ilja 1, SZOLODOVNYIKOV Timur, IZMAJLOV Alekszander, SZMAKTIN Hleb, RAZMAJEV Vladiszlav. Vezetőedző: TORGOVANOV Dmitrij.

FH Hafnarfjordur: BRAGASSON Birkir (kapus), BJÖRGVINSSON Agust (kapus) - RAFNSSON Isak 7/1, EIDSSON Einar 6/2, KRISTJANSSON Gisli 5/1, RIKHARDSSON Odinn 4/1, FRIDRIKSSON Asbjorn 4/4, ARSAELSSON Arnar 3, BIRGISSON Agust 2, BJÖRNSSON Thorgier, OLAFSSON Eythor, OLAFSSON Jon, ASGEIRSSON Jakob, INGVARSSON Johann, REYNISSON Johann, PETURSSON Bjarki. Vezetőedző: SIGFUSSON Halldor.

Hétméteres: 6/4 (KISZELJEV Dmitrij 2/2, SZINYITCIN Alekszander 1/0, TURAJEV Pavel 1/0, BABKIN Viktor 1/1, KUNGUROV Pavel 1/1), illetve 10/9 (RAFNSSON Isak 1/1, EIDSSON Einar 2/2, KRISTJANSSON Gisli 1/1, RIKHARDSSON Odinn 1/1, FRIDRIKSSON Asbjorn 5/4).

Sárga lapok: 2 (EMELJANYENKO Nyikolaj, TURAJEV Pavel), illetve 3 (RAFNSSON Isak, EIDSSON Einar, ARSAELSSON Arnar).

Kiállítás: 2 (ISZAKOV Ilja 4'), illetve 3 (BIRGISSON Agust 2', RAFNSSON Isak 2', INGVARSSON Johann 2').

Megjegyzés: A jegyzőkönyv nem tartalmaz erre vonatkozó adatot.

Lövés hatékonyság: 74 % (47 lövés - 35 gól), illetve 63 % (49 lövés - 31 gól).

Kapus teljesítmény: 23 % - 43 lövés - 10 védés (ZSIMANSZKIJ Vitalij 27 % - 37 lövés - 10 védés; MOROZOV Kiril 0 % - 6 lövés - 0 védés), illetve 23 % - 48 lövés - 11 védés (BRAGASSON Birkir 29 % - 21 lövés - 6 védés; BJÖRGVINSSON Agust 19 % - 27 lövés - 5 védés).

Az FH Hafnarfjardar – St. Petersburg HC férfi EHF-kupa 2. fordulójának párosításban az FH Hafnarfjardar csapata a pályán egy győzelemmel (32-27), egy hosszabbításban elszenvedett vereséggel (33-37), 65-64-es gólkülönbséggel a 3. fordulóba jutott. A mérkőzést követően a St. Petersburg HC csapata óvást nyújtott be, mondván, hogy az 1. mérkőzésen 27-32-re vesztettek, a 2. mérkőzésen viszont a rendes játékidőben 32-27-re nyertek, s büntetőlövéseknek kellett volna következnie, nem 2 x 5 perces hosszabbításnak.
          A z EHF testülete, a Court of Handball döntést a hozott a St. Petersburg HC által benyújtott óvásával kapcsolatban. A vizsgálóbizottság az EHF jogi szabályzata 6.4. cikke fényében megállapította, hogy az EHF-képviselö tévedett, a hosszabbítás eredményét törölni kell, és büntető dobásokra van szükség a továbbjutó csapat kvalifikációjának meghatározásához, melyet Szentpéterváron kell elvégezni.  Az ebből fakadó összes költséget az EHF fizeti.
          A „hétméteres” összecsapásra 2017. november 12-én, vasárnap, 12:00 órakor került sor Szentpéterváron, a Interuniversity educational and sports centerben. A büntető párbajt az izlandiak bírták jobban idegekkel: négy (4) hetest értékesítettek hárommal (3) szemben – így ők jutottak az EHF-kupa 3. fordulójába, ahol a szlovák Tatran Presov lesz az ellenfelük.