EURÓPA LIGA, Női, 2. forduló, Mérkőzések, 2. mérkőzés.

2022.10.15. 18:00 óra, Malaga, Ciudad deportiva Carranque, 1400 néző.

Vezette: Christian HANNES, David HANNES (Németország).

EHF-képviselő: Matthew MAMO (Málta).

Costa del Sol Malaga: CASTELLANOS Mercedes (kapus), FERNANDEZ Virginia (kapus) - CUADRADO Elena 7, LOPEZ JIMENEZ Soledad 7/3, ARDERIUS Silvia 6/1, BRAVO Sara 4/1, CAMPIGLI Rocio 2, PESSOA CONSTANTINO Gabriella 2/1, GUTIÉRREZ Almudena 1, ROJAS Rocío 1, PEREZ MARTIN Maria, LÓPEZ Esperanza, SÁNCHEZ Laura, AZCUNE Ariadna. Vezetőedző: JESUS GALLARDO Romero.

SCM Gloria Buzau: NENEZICS Ljubica (kapus), KELEMEN Joana (kapus), BATINOVICS Marta (kapus) - VASZILEVSZKAJA Natalia 6/3, PETROVICS Marija 5, BLAZSEVICS Valentina 3, ZAMFIRESCU Maria 3, MOROIANU Andra 3, IUGANU Ana 2/1, ILJINA Dzijana 1, ILIE Alina 1, BURLACSENKO Jaroszlava, STOLERU Carmen, CZECZI VATU Alina, HARABAGIU Bianca, PRKACIN Kristina. Vezetőedző: CHIRUT Adrian.

Hétméteres: 8/6 (LOPEZ JIMENEZ Soledad 4/3, ARDERIUS Silvia 2/1, BRAVO Sara 1/1, PESSOA CONSTANTINO Gabriella 1/1), illetve 5/4 (VASZILEVSZKAJA Natalia 3/3, IUGANU Ana 2/1).

Sárga lapok: 1 (Vezetőedző: JESUS GALLARDO Romero), illetve 1 (ZAMFIRESCU Maria).

Kiállítás: 9 (Vezetőedző: JESUS GALLARDO Romero 2', ARDERIUS Silvia 2', CAMPIGLI Rocio 3x2', GUTIÉRREZ Almudena 3x2', SÁNCHEZ Laura 2'), illetve 6 (BURLACSENKO Jaroszlava 4', ILJINA Dzijana 2', ZAMFIRESCU Maria 2', MOROIANU Andra 2', ILIE Alina 2').

Kizárás (3×2’): 2 (CAMPIGLI Rocio, GUTIÉRREZ Almudena), illetve 0.

Végleges kiállítás: 1 (LOPEZ JIMENEZ Soledad), illetve 0.

Részeredmények: 5. percben 3-2, 10. percben 5-3, 15. percben 8-5, 20. percben 11-6, 25. percben 15-10, 30. percben 17-10, 35. percben 19-14, 40. percben 21-17, 45. percben 23-17, 50. percben 24-20, 55. percben 27-21, 60. percben 30-24.

A Costa del Sol Malaga csapata egy vereséggel (31-32), egy győzelemmel (30-24),
61-56-os gólkülönbséggel a 3. fordulóba jutott.

A továbbjutás sorsa azonban még nem dőlt el: a mérkőzés végén a SCM Gloria Buzau óvást nyújtott be azzal az indokkal, hogy olyan játékos játszott a mérkőzésen, aki nem neveztek.  Történt, hogy a mérkőzés 43. percében a spanyol klub 27-es számú játékosa, Isabelle Dos Santos gólt szerzett, s amikor az EHF delegáltja ezt fel akarta jegyezni a jegyzőkönyvbe, észrevette, hogy a játékos neve nem szerepel a listán feltüntetett 14 játékos neve között. A vizsgálat során később kiderült, hogy Isabelle Dos Santos neve szerepelt az az előzetes listán, amelyet a Costa del Sol Malaga nyújtotta be a technikai értekezleten, a jegyzőkönyvbe viszont valamilyen oknál fogva nem került be.

A Bíróság úgy ítélte meg, hogy az „eltűnt” játékos jegyzőkönyvi jelenlétének biztosítása a hazai csapat, a Costa del Sol Malaga illetékeseit terheli, mivel az EHF delegáltjának feladata kizárólag adminisztratív jellegű. A spanyol klub helyzetét súlyosbította, hogy a mérkőzés végén felelős személy aláírásával megerősítette a hiányos jegyzőkönyv helyes- ségét.

A döntés megszületett: az EHF Kézilabda Bírósága elfogadta a román csapat óvását, a pályán elért eredményt megsemmisítette, a két pontot 10-0-s gólkülönbséggel a vétlen csapat javára írta jóvá, így a SCM Gloria Buzau két győzelemmel, 42-31-es gólkülönbséggel a női Európa Liga 3. fordulójába jutott.