Telekom Veszprém – Balatonfüredi KSE 26-26 (12-12)

Telekom Veszprém: Székely, Corrales – Manaszkov, Yahia 1, Moraes, Tönnesen 1, Nilsson 2, Markussen 3, Ligetvári, Margucs 2, Strlek 1, Blagotinsek 1, Nenadics 3/1, Mahé, Maqueda 7/2, Lékai 1, Borozan 4. Vezetőedző: David Davis.
Balatonfüredi KSE: Bősz, Andó – Szűcs, Kemény 1, Draskovics 1, Varga, Bóka 2, Brandt, Szöllősi 5/1, Malinovics 6, Horváth, Dénes, Ág 1, Seprős, Topics 3, Pedro 2, Shynkel, Határ 4, Szücs 1, Kőhegyi, Horváth. Vezetőedző: György László.
Hétméteres: 5/3 (Nenadics 3/1, Maqueda 2/2), illetve 3/1 (Szöllősi 2/1, Pedró 1/0)
Sárga lap: 1 (Nenadics), illetve 1 (Topics).
Kiállítás: 6 perc (Blagotinsek 4’, Nilsson 2’), illetve 2 perc (Dénes 2’).
Eredmény alakulása: 1-0, 2-0, 2-1, 3-1, 3-2, 4-2, 5-2, 5-3, 6-3, 6-4, 7-4, 7-5, 8-5, 9-5, 9-6, 9-7, 9-8, 10-8, 10-9, 11-9, 11-10, 11-11, 11-12, 12-12, 13-12, 14-12, 14-13, 14-14, 14-15, 15-15, 15-16, 15-17, 16-17, 17-17, 18-17, 18-18, 18-19, 19-19, 19-20, 19-21, 19-22, 20-22, 21-22, 22-22, 23-22, 24-22, 24-23, 25-23, 25-24, 25-25, 25-26, 26-26.

Az első félidő 15. percéig a két kapus, Corrales és Bősz parádéinak tapsolhatott a publikum. A két portás vetélkedéséből a hazaiak jöttek ki jobban, s Maqueda négy góljának köszönhetően elhúztak négy góllal (9-5). A másik oldalon Szöllősi villogott, bár kihagyott egy hétméterest, három góljával lőtávolságban tartotta a vendégeket. A 16. percbe Davis mester a kapus és a jobbszél kivételével sort cserélt, mely nem igazán lendített a veszprémiek játékán: sok volt a pontatlan átadás, kihagyott helyzet, technikai hiba. A Balaton-partiak ki is használták a „pirosak” összevisszaságát, a 28. percben egyenlítettek (11-11), majd rá egy percre a vezetést is megszerezték (11-12). Az utolsó másodpercekben már csak arra volt idő, hogy a hazai csapat kiegyenlítsen (12-12).

A második játékrészben Székely és Andó személyében mindkét csapat kapust cserélt. A szünetben kapott fejmosás hatására pörgetni kezdte a játékot a Veszprém, el is lépett két góllal (14-12), ám Blagotinsek kiállítása megtörte a lendületet, oly annyira, hogy a Balatonfüred a 40. percben megfordította az eredményt (15-17). A Veszprém kapaszkodott, egálra hozta az eredményt (19-19), de ez után elfogyott a tudomány. György László tanítványai gyorsan három gólra növelték az előnyüket (19-22), melyet már David Davis sem bírt ki szó nélkül: időt kért! Meg is lett az eredménye, zsinórban öt gól került fel az eredményjelző táblára a Veszprém neve mellé (24-22). Itt már felsejlett, hogy nyernek a hazaiak, ám a vendégek nem adták fel, s újra egyformára alakí- tották a mérkőzés állását (25-25), sőt, Malinovics átlövésével a vezetést is meg- szerezték (25-26). Ezt még Margucs villámgyors lerohanásból szerzett góllal ki- egyenlítette. Az utolsó percben előbb a Veszprémnek, majd a Balatonfürednek volt esélye a győzelem megszerzésére, de mindkét oldalon hárítottak a kapusok (Andó, majd Corrales), így maradt a döntetlen végeredmény (26-26).

David Davis: „Egészen elégedett voltam az első félidővel, mivel a védelem jól dolgozott. Mindenki jól mozgott, és agresszív volt. Mindössze 12 gólt engedtünk az ellenfélnek, viszont támadásban sok ziccert hagytunk ki. Reméltem, hogy a második félidőben javítjuk a hibákat, de folytattuk a helyzetek kihagyását. Az első pár meccsen nem volt jó a védelem, viszont a támadás rendben ment. Ma jó volt a védelem, de a támadás nem ment. Sokat kell még dolgoznunk, mert nagyon messze vagyunk attól a formától, amiben lennünk kellene. Hétfőtől folytatjuk a munkát.”

Gasper Margucs: „Nem lehetünk boldogok a mai teljesítményünkkel. Mond- hatjuk, hogy fejlődött a védekezésünk, de a támadásban bőven a szintünk alatt teljesítettünk. Túl sok ziccert hagytunk ki. Sikerült visszajönnünk a meccsbe, és lett is volna lehetőségünk nyerni, de ez a döntetlen a Balatonfüred ellen elfogad- hatatlan a saját arénánkban. Minden játékosnak magába kell nézni, hogy ho- gyan tudja fejleszteni és támogatni a csapatot. Folytatnunk kell a munkát és mindig magunk elé nézni.”

György László: Úgy gondolom, hogy támadásban és védekezésben is fegyel- mezetten játszottunk. A 26 dobott gól a Veszprém Arénában az nagyon jó. A kapusteljesitményünk megfelelő volt, de ezt a döntetlent nem értékeljük túl. Sok munka vár még ránk, nekünk a szeptember 6-i bajnoki rajtra kell igazán jónak lennünk. Önbizalmat lehet ebből meríteni, de hosszú út áll még előttünk. Sok sikert a Veszprémnek a szezonra.”

Szűcs Bence: „Jó volt látni a régi csapatomat. Nálunk is sok az új érkező és még össze kell szoknunk, és átvenni a rendszert. Magabiztosan álltam bele a meccs- be, semmi félelemérzet nem volt bennem.”

Forrás (nyilatkozatok): Telekom Veszprém honlap
Fotó: Vörös Dávid, Baumann Béla