MTK: Tizenegy gólkülönbség még gombócból is sok

Siófoki KC – MTK Budapest 40-29 (17-15)

Siófok, Kiss Szilárd Sportcsarnok, zárt kapu.

Hétméteres: 1/1 (Tóth 1/1), illetve 4/4 (Pál 3/3, Sári 1/1).
Sárga lap: 2 (Such, Kobetics), illetve 0.
Kiállítás: 14 perc (Snelder 4’, Jezsics 4’, Kiss 2’, Such 2’, Horacek 2’), illetve 4 perc (Dávid-Azeri 2’, Sári 2’).
Részeredmények: 5. perc: 1-2, 10. perc: 5-4, 15. perc: 6-6, 20. perc: 10-9, 25. perc: 14-12, 30. perc: 17-15, 35. perc: 19-18, 40: perc: 24-21, 45. perc: 26-24, 50. perc: 30-27, 55. perc: 35-28, 60. perc: 40-29.

1. félidő: A mérkőzés első perceiben nehezen találták támadásban a megoldá- sokat a hazaiak, így ennek eredményeképpen kétgólos hátrányba kerültek 2-4). Sokáig azonban nem vezetett az MTK, gyorsan fordított a Siófok (5-4), de lerázni nem tudták a fővárosi kék-fehéreket, akik Marincsák Nikolett, valamint Pál Ta- mara találataival előbb egyenlítettek, majd a 17. és a 22. percben vezetést is átvették (6-7, 10-11). Elöl rengeteg helyzetet dolgoztak ki Bent Dahl tanítványai, de sokat ki is hagytak, köszönhetően többek között Suba Sára remeklésének a gól- vonalon. A félidő végére, ha nagy nehezen is, kétgólos előnyre tett szert a Siófok (17-15).

2. félidő: A padról érkező játékosok szinte kivétel nélkül hozzá tudtak tenni a „narancssárgák” játékához, többek között remekül szállt be Kiss Nikolett és Tóth Gabriella. Egészen az 50. percig jól tartotta magát az MTK, mely Dakos Noémi és Pál Tamara góljainak köszönhetően többször is visszakapaszkodott, amikor már úgy tűnt, hogy eldől a mérkőzés (30-27). A hajrára azonban teljesen ritmusát és koncentrációját vesztette Golovin Vlagyimir csapata. Gyors és könnyű indítás- gólokkal tudta növelni előnyét a Siófok, és aratott végül tizenegy gólos győzel- met (40-29).

Bent Dahl: „Helyenként tetszett a mutatott játék, de ezúttal is körülményesek voltunk, és a kelleténél több egyéni megoldást választottunk. A megbeszéltek szerint kell játszani, a figurákat ki kell alakítani, a taktikát pedig jobban be kell tartani. Ezt kell állandósítanunk. Sok pozitívumot láttam ma is, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, de akadtak negatívumok is, ilyen volt például a rengeteg kima- radt gólszerzési lehetőség. Értékes tapasztalatokkal lettünk gazdagabbak. Kiss Nikolett és Tóth Gabriella is nagyszerűen szállt be, gyakorlatilag napról napra látom rajtuk a fejlődést, és azt, hogy beilleszkednek. Kiváló játékosok, akik sokat adhatnak a csapatnak.”

Golovin Vlagyimir: „Az utolsó hét-nyolc perc kivételével jól, gyorsan és ötletesen kézilabdáztunk. Viszont hiába játszunk ilyen szinten, ha a végjátékot nem bírjuk. Koncentráltnak és nyugodtnak kell maradni, ezen kell javítanunk. Kevés ta- pasztalattal bíró, fiatal csapat vagyunk, talán ebből kifolyólag is alakult így ez a mérkőzés.”

Forrás: Siófoki KC honlap