Második veszprémi vereség, ezúttal a Kielce volt a tettes

Telekom Veszprém – Lomza Vive Kielce (lengyel) 29-32 (16-17)

Veszprém, Veszprém Aréna, 3100 néző.
Vezette: Horváth Péter, Marton Balázs.
Telekom Veszprém: Cupara, Corrales – Manaskov 3, Yahia, Moraes, Tönnesen 1, Nilsson 4, Markussen, Ligetvári 1, Marguc 2, Blagotinsek 2, Siskarjev 1, Nenadic 3, Maqueda 5/3, Lékai 4, Borozan 3. Vezetőedző: David Davis
Lomza Vive Kielce: Walach, Wolff – Vujovics 2, Olejniczak, Sicko 1, A. Dujshebaev 7, Tournat 4, Karacsics 6/2, Kulesh 3, Moryto 1, Surgiel 1, Fernandez 2, D. Dujs- hebaev 1, Gebala 1, Karalek 2, Gudjonsson 1/1. Vezetőedző: Talant Dujsebajev
Az eredmény alakulása: 2. perc: 0-3, 5. perc: 2-3, 8. perc: 2-3, 10. perc: 3-4, 13. perc: 6-5, 15: perc: 6-8,  19. perc: 9-11, 20. perc: 10-11, 24. perc: 13-12, 25: perc: 14-14, 30. perc: 16-17, 35. perc: 18-18, 38. perc: 20-20, 40. perc: 20-21, 42. perc: 21-21, 45: perc: 22-23, 49. perc: 25-24, 50. perc: 25-25, 53. perc: 25-27, 55. perc: 28-30, 60. perc: 29-32.
Hétméteresek: 4/3 (Manaszkov 1/0, Maqueda 3/3), illetve 6/3. (Vujovics 1/0, Karacsics 3/2, Gudjonsson 2/1).
Sárga lapok: 1 (Maqueda), illetve 1 (Fernandez).
Kiállítások: 12 perc (Borozan 2’, Ligetvári 4’, Moraes 2’, Tönnesen 2’, Blagotinsek 2’), illetve 8. perc (Sicko 2’, Gebala 2’, Tournat 2’, A. Dujshebaev 2’).

Alaposan meglepte a házigazdákat a vendégcsapat: két perc alatt három gólt szereztek, melyre csak Lékai tudott válaszolni (1-3). Az, hogy nem lett nagyobb a hátrány, s sikerült fordítani, a remekül védő Cuparának volt köszönhető (5-4). Ligetvári kiállítását kihasználta a Kielce és a 13. percben visszavették a vezetést, majd egy üres kapus góllal még megtoldották (6-8). Davis mester időt kért, mely- nek hatására a 18. percben újra döntetlen volt az állás (9-9). Két hazai labda- vesztés, és újfent a vendégeknél az előny (9-11), Mindez megismétlődött a másik oldalon, s máris egyenlő (11-11). Talant Dujsebajev vezetőedző a 21. percben időt kért, ennek ellenére a vendégek kihagyott büntetője után emberhátrány- ból Maqueda visszaszerezte a vezetést (13-12). Fej-fej mellett haladtak a csapa- tok, a Veszprém vezetett, a Kielce egyenlített (16-16). Kimaradt a hazai helyzet után fordult a kocka, Karacsics lapos lövése utat talált a hálóba, ezzel megszü- letett a félidő végeredménye (16-17).

A második játékrészben kapust cserélt a Kielce: Walach helyett Wolff állt a ka- puba. Lékai egy kipattanó labdát bevágva egyenlített (17-17), mely után amolyan adok-kapok alakult ki a pályán: a Kielce vezet egy góllal, a Veszprém egyenlített (22-22). Ezután megszakadt a sorminta, a vendégek vezetést szerez- tek a 45. percben (22-23), majd elhibázott hazai támadás után kettőre növelték az előnyüket (22-24). Kapaszkodott a Veszprém, előbb szépített, majd Siskarjev üres kapus góllal egyenlített (24-24), s ráadásként Nenadics kettős emberelőny- ben a 49. percben újra megszerezte a vezetést (25-24). Nem sokáig örülhettek a hazai szurkolók, a Kielce három találatot elérve újra kétgólos előnyre tett szert (25-27). David Davis időt kért, melynek eredményeként az 53. percben egyen- lítettek a tanítványai (27-27). Ligetvári a kiállítás sorsára jutott, s ez csak arra volt elég, hogy a hazaiak tartsák egygólos hátrányukat (28-29). Ekkor Wolf előhúzta a kalapjából a jobbik formáját, kivédett két ajtó-ablak ziccert, mely a túloldalon gólt eredményezett (28-21). Az utolsó percben még egy-egy gól esett, így a jobb hajrájának köszönhetően a vendégcsapat három góllal megnyerte a mér- kőzést (29-32).

David Davis: „Meg kell mutatnunk a mérkőzéseken, amiket edzéseken gyakoro- lunk, és meccsről meccsre jobbnak kellene lennünk. Az első félidő nagyjából rendben volt, de ugyanazok a hibák fordultak elő, mint a Balatonfüred ellen. Ezeket ki kell javítanunk. Még többet kell dolgoznunk, hiszen tisztán látszik, hogy amit csinálunk, az nem működik, legalább is nem úgy, ahogyan azt mi szeret- nénk. Milliónyi tiszta helyzetünk volt, de ma nem akart bemenni a labda a kapu- ba.”

Talant Dujshebaev: „Normális, hogy mindkét együttes hibákkal játszott, hiszen még csak a felkészülési szakaszban járunk. Örülök, mivel 15 játékosnak tudtam lehetőséget adni, akik közül sokan még nem játszottak ekkora csapat ellen, mint a Veszprém, amely a világ egyik legjobbja. Elégedett vagyok a szélsőimmel, akik 17 évesen jól teljesítettek egy akkora csarnokban, mint a Veszprém Aréna.”

Forrás: Telekom Veszprém honlap – Fotó: Vörös Dávid