K&H Női Kézilabda Liga, 2018-19: átigazolási körkép

K&H Női Kézilabda Liga, 2018–2019
(zárójelben a 2017-18-as bajnoki helyezés)

 

Győri Audi ETO KC (1.)
Érkezett:
Amandine Leynaud (kapus, francia; ZsRK Vardar, macedón) Kari Brattset (beálló, norvég; Vipers Kristiansand, norvég), Veronica Kristiansen (balátlövő, norvég; FC Midtjylland Handbold, dán)

Távozott: Anja Althaus (beálló, német; visszavonult), Mireya González (jobbátlövő, spanyol; Siófok KTC), Lakatos Rita (irányító, Byasen Handball Elite, norvég, kölcsönbe), Hársfalvi Júlia (balszélső, TuS Metzingen, német, kölcsönbe), Binó Boglárka (kapus, Eubility Group-Békéscsaba, kölcsönbe), Korsós Dorina (balszélső, TuS Metzingen, német, kölcsönbe)
Vezetőedző: Danyi Gábor

FTC-Rail Cargo Hungaria (2.)
Érkezett:
Farkas Kata (jobbátlövő, Eubility Group-Békéscsaba), Bobana Klikovac (montenegrói, beállós; Craiova, román), Klivinyi Kinga (balátlövő, Érd), Djurdjina Malovics (montenegrói, jobbátlövő; Buducsnoszt, montenegrói), Szemerey Zsófia (kapus, Siófoki KTC).
Távozott:
Laura van der Heijden (holland, jobbátlövő; SG BBM Bietigheim, német), Marija Jovanovics (montenegrói, balátlövő; visszavonult), Szekeres Klára (védő-átlövő, szünetelteti pályafutását), Szucsánszki Zita (irányító, szünetelteti pályafutását)
Vezetőedző:
Elek Gábor

ÉRD HC (3.)
Érkezett:
Markéta Jerábková (irányító-átlövő, cseh; DHB Baník Most, cseh), Jelena Lavko (jobbátlövő, szerb; Alba Fehérvár KC), Jovana Kovacsevics (irányító, szerb; Eubility Group-Békéscsaba), Schatzl Natalie (balszélső, NEKA), Simon Armilla (beállós, NEKA, kölcsönbe)

Távozott: Klivinyi Kinga (balátlövő, FTC-Rail Cargo Hungaria), Domokos Dalma (jobbszélső, Mosonmagyaróvári KC), Márczy Tekla (irányító, Mosonmagyaróvári KC), Jamina Roberts (balátlövő, svéd; Randers HK, dán), Andjela Bulatovics (irányító, montenegrói; Buducsnoszt, montenegrói), Bernát Dorina (jobbszélső, Eszterházy KE SC), Mireya González (jobbátlövő, Siófoki KTC), Győri Barbara (kapus, MTK Budapest)
Vezetőedző: Szabó Edina

Dunaújvárosi KKA (4.)
Érkezett:
Csapó Kyra (kapus, Metz Handball, francia, kölcsönből vissza), Erdősi Ildikó (balszélső, Siófoki KTC), Ferenczy Fruzsina (irányító-balátlövő, Siófoki KTC), Sirián Szederke (beálló, DVSC-TVP)

Távozott: Bulath Anita (balátlövő, DVSC SCHAEFFLER), Kovács Anna (jobbátlövő, DVSC SCHAEFFLER), Oguntoye Viktória (kapus, DVSC SCHAEFFLER), Takács Dusmáta (beálló, Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE ?)
Vezetőedző: György László

Siófok KTC KFT (5.)
Érkezett:
Joanna Drabik (lengyel, beállós; MKS Selgros Lublin, lengyel), Mireya González (spanyol, jobbátlövő, Győri Audi ETO KC), Tatjana Hmirova (orosz, irányító; ZsRK Vardar, macedón), Andrea Kobatic (horvát, balátlövő, ZsRK Vardar, macedón), Silje Solberg (norvég, kapus; Issy Paris Hand, francia)

Távozott: Erdősi Ildikó (balszélső, Dunaújvárosi KKA), Ferenczy Fruzsina (irányító-balátlövő, Dunaújvárosi KKA), Mazák-Németh Csilla (irányító-átlövő, anyai örömök elé néz), Szemerey Zsófia (kapus, FTC-Rail Cargo Hungaria)
Vezetőedző: Tor Odvar Moen (norvég)

GVM Europe-Vác (6.)
Érkezett:
Iván Emese (jobbátlövő, Eszterházy KE SC), Káldy Lili (átlövő, Szent István SE), Kuczora Csenge (balátlövő, Vasas SC), Szabó Kitti (irányító, NEKA)

Távozott: Hornyák Bernadett (irányító-átlövő, Szombathelyi KKA – kölcsönbe), Kovács Patrícia (irányító, TuS Metzingen, német), Lakatos Rita (irányító, Byasen Trondheim, norvég)
Vezetőedző: Szilágyi Zoltán

Kisvárda Master Good SE (7.)
Érkezett:
Jelena Avgyekova (balszélső, orosz; HCM Baia Mare, román), Aneta Benko (jobbszélső, horvát; RK Krim Mercator, szlovén), Ana Dragut (jobbátlövő, román; HC Zalau, román), Isabel Guialo (balátlövő, angolai; Primeiro de Agosto, angolai), Horváth Dóra (balátlövő, Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE), Horváth-Pásztor Bettina (kapus, DVSC-TVP), Andrea Klikovac (jobbátlövő-védő, montenegrói; ZsRK Vardar, macedón), Weronika Kordowiecka (kapus, lengyel; Vistal Gdynia, lengyel), Maja Mihajlov (irányító-átlövő, szerb, Hódmezővásárhelyi LKC), Timea Milosevics (balszélső, szerb; Knjaz Milos, szerb), Tamires Morena (beállós, brazil; Larvik, norvég), Marianna Rebicová (balátlövő, szlovák; JUVENTA Michalovce, szlovák), Ana Tomkovics (balátlövő, szerb; Medicinar, szerb)
Távozott:
Balog Judit (kapus, ukrán-magyar, Eubility Group-Békéscsaba), Marina Dmitrovics (jobbátlövő, szerb; ASC Corona 2010 Brasov, román), Dudás Georgina (irányító-átlövő, Hajdúnánás SK), Ekaterina Dzsukeva (kapus, bolgár; SCM Craiova, román), Karacs Jázmin (balszélső, Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE), Ivanka Mihovics (jobbszélső, ukrán, ?), Samira Rocha (balszélső, brazil; anyai örömök elé néz), Szabó Valéria (beállós, visszavonult), Tarjányi Szilvia (beállós, Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE), Triffa Ágnes (kapus, DVSC SCHAEFFLER), Triscsuk Krisztina (balátlövő, Thüringer HC, német), Olena Umanec (átlövő, ukrán, ?)
Vezetőedző:
Vlatko Djonovics (montenegrói)

Alba Fehérvár KC (8.)
Érkezett:
Györkös Rebeka (kapus, Eubility Group-Békéscsaba), Szarka Adrienn (balszélső, Eubility Group-Békéscsaba), Sztankovics Réka (beállós, Pénzügyőr SE)
Távozott:
Elena Djordjievszka (jobbátlövő, macedón; SCM Craiova, román), Herr Orsolya (kapus, ?), Jelena Lavko (jobbátlövő, szerb, ÉRD HC), Mayer Szabina (beállós, HBC Nantes, francia)
Vezetőedző:
Deli Rita

DVSC SCHAEFFLER (9.)
Érkezett:
Arany Rebeka (jobbszélső, Vasas SC), Bordás Réka (beállós, Nyíradony VVTK, kölcsönből vissza), Bulath Anita (balátlövő, Dunaújvárosi KKA), Czuczu Frida (balátlövő, Pénzügyőr SE), Kovács Anna (jobbátlövő, Dunaújvárosi KKA), Oguntoye Viktória (kapus, Dunaújvárosi KKA), Triffa Ágnes (kapus, Kisvárda Master Good SE)

Távozott: Juliana Borges-Lima (brazil, balátlövő; Sparta Praha, cseh), Csáki Viktória (jobbszélső, Nyíradony VVTK), Hajduch Csenge (jobbszélső, Moyra-Budaörs Handball), Hársfalvi Júlia (balszélső, TuS Metzingen, német), Horváth-Pásztor Bettina (kapus, Kisvárda Master Good SE), Karina Jezsikava, (fehérorosz, átlövő; HC Podravka Vegeta, horvát), Pénzes Laura (irányító-átlövő, Hufbau-Akker Kecskeméti NKSE, kölcsönbe), Arna Sif Pálsdóttir (izlandi, beállós, ?), Román Dorina (irányító, Oxxo Energy Orosházi NKC, kölcsönbe), Sirián Szederke (beállós, Dunaújvárosi KKA)
Vezetőedző: Pal Oldrup Jensen (norvég)

Moyra-Budaörs Handball (10.)
Érkezett:
Dávid-Azari Fruzsina (jobbszélső, Dunaújvárosi KKA), Hajduch Csenge (jobbátlövő, DVSC-TVP), Horváth Laura (balátlövő, NEKA), Kastl Anna (kapus, Vasas SC)
Távozott:
Juhos Kata (jobbszélső, visszavonult), Berta Bianka (irányító, Mohácsi TE 1888), Brettner Zsófia (irányító-átlövő, Eszterházy KE SC), Kemény Dóra (balátlövő, KNK SE), Farkas Evelin (balszélső-irányító, ?)

Vezetőedző: Mihály Attila

MTK Budapest (11.)
Érkezett:
Bánfai Kíra (jobbszélső, FTC-Rail Cargo Hungaria, kölcsönbe), Fekete Bozsana (balszélső, Vasas SC), Lajtos Nóra (kapus, DVSC-TVP), Tóth Nikolett (irányító, FTC-Rail Cargo Hungaria, kölcsönbe)
Távozott:
Barna Éva (irányító-balátlövő, ?), Bazsek Alexandra (beállós, ?), Hlogyik Petra (kapus, Pénzügyőr SE), Lilija Gorilszka (beállós, ukrán, ?), Kuti Bettina (jobbszélső, Eszterházy KESC), Mód Noémi (irányító-átlövő, Kispest NKK), Sallai Nikolett (balszélső, Eszterházy KESC), Szádvári Krisztina (balszélső, ?), Terenyi Bianka (kapus, Szombathelyi KK), Valovics Nóra (átlövő, ?)

Vezetőedző: Golovin Vlagyimir

Eubility Group-Békéscsaba (12.)
Érkezett:
Marija Agbaba (szerb, jobbátlövő; HC Gomel, fehérorosz), Balog Judit (kapus, Kisvárda Master Good SE), Binó Boglárka (kapus, Győri Audi ETO KC, kölcsönbe), Anasztazija Djokovics (szerb, irányító; ZsRK Naisa Nis, szerb), Szandra Radovics (szerb, balátlövő; Ankara Yenimahalle BSK, török)
Távozott:
Farkas Kata (jobbátlövő, FTC-Rail Cargo Hungaria), Györkös Rebeka (kapus, Alba Fehérvár KC), Jovana Kovacsevics (szerb, átlövő; ÉRD HC), Mihálffy Adrienn (balátlövő, MTK Budapest), Pintér Zsanett (beálló, ?), Tamara Popovics (szerb, kapus; ?), Szarka Adrienn (balszélső, Alba Fehérvár KC)
Vezetőedző:
Horváth Roland

Eszterházy KE SC (újonc)
Érkezett:
Bernát Dorina (jobbszélső, ÉRD HC), Borbély Márta (irányító, NKK Balmazújváros), Brettner Zsófia, (balátlövő, Budaörs Handball), Gaylhoffer Ildikó (jobbátlövő, Balmazújváros NKK), Juhász Renáta (beállós, NKK Balmazújváros ), Kuti Bettina (jobbszélső, MTK Budapest), Pados Mónika (balátlövő, Vasas SC), Sallai Nikolett (balszélső, MTK Budapest), Tóth Alexandra (kapus, Siófoki KTC), Vörös Szimonetta (balszélső, NEKA)
Távozott:
Iván Emese (jobbátlövő, Váci NKSE), Majoros Virág (balátlövő, ?), Molnár Nikolett (irányító, ?), Muhari Adrienn (irányító-balszélső, ?), Nagy Enikő (balátlövő, ?)

Vezetőedző: Debre Viktor

Mosonmagyaróvári KC SE (újonc)
Érkezett:
Lucía Gubíková (kapus, szlovák; JUVENTA Mihalovce, szlovák), Irene Fanton (irányító, olasz; Glassverket, norvég), Sara Vukcsevics (beállós, montenegrói; SCM Ramnicu Valcea, román), Zana Marics (jobbátlövő, horvát; Kastamonu Belediyesi GSK, török), Hudák Emma (jobbátlövő, Slavia Praha, cseh), Domokos Dalma (jobbszélső, ÉRD HC), Márczy Tekla (irányító, Érd HC), Szalai Zsuzsanna (irányító, saját utánpótlásból)
Távozott:
Ivanics Dóra (balátlövő, Vasas SC), Töpfner Alexandra (jobbszélső, Kispest NKK – Endo Plus Service), Rábai Alexandra (jobbszélső, Szombathelyi Haladás), Csala Anita (?)

Vezetőedző: Bognár Róbert

Forrás: Nemzeti Sport – Fotó: Győri Audi ETO KC honlap

2018-08-31

Ez a weboldal cookie-kat használ annak érdekében hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. További információk