Győri Audi ETO KC – Váci NKSE 36-28 (18-12)

Vezette: Hantos Dorina, Rózsahegyi Brigitta.
Győri Audi ETO KC: Glauser, Leynaud, Solberg – Edwige 1, Brattset 3, Hansen 5, Amorim 3, Kristiansen 1, Csekő 1, Lukács 4, Fodor 1, Kurtovic 7/1, Nze Minko 7, Faluvégi 3. Vezetőedző: Danyi Gábor.
Hétméteres: 2/1 (Kristiansen 1/0, Kurtovic 1/1), illetve 6/4 (Szabó 3/2, Kácsor 3/2).
Sárga lap: 0, illetve 1 (Helembai).
Kiállítás: 6 perc (Brattset 2’, Kurtovic 2’, Csekő 2’), illetve 4 perc (Helembai 2”, Szabó 2’).
A mérkőzés alakulása: 5. perc: 3-1, 8. perc: 5-1, 10. perc: 6-3, 15. perc: 9-4, 18. perc: 10-4, 20. perc: 10-6, 23. perc: 12-8, 25. perc: 14-9, 30. perc: 18-12, 32. perc: 18-15, 35. perc: 20-15, 40. perc: 24-19, 45. perc: 27-20, 48. perc: 28-21, 50. perc: 30-22, 52. perc: 32-23, 59. perc: 36-26, 60. perc: 36-28.

Danyi Gábor mérkőzés utáni nyilatkozata ITT nézhető meg.

Stine Oftedal arcsérülés miatt nem öltözött át, viszont a padon ült a mérkőzés alatt, ezúttal Danyi Gábor kérésére jó tanácsokat osztogatott a csapattár- sainak. Rohanni kezdett a Győr, s Glauser védéseinek és a hazai kapufának köszönhetően gyorsan ötgólos vezetésre tettek szert (6-1). Jött is a vendég időkérés a 9. percben. Rendbe is rakta a fejeket Szilágyi Zoltán, de nagyjából a négy-ötgólos különbség a csereként beálló Hansen vezérletével – négy gólt lőtt zsinórban – meg is maradt a hajárára, ott még Lukács hozzátett egyet, s alakult ki a hatgólos különbség (18-12).

A második játékrész elején mindkét csapat kapust cserélt: Leynaud a győri, Bukovszky pedig a váci kapuba állt be. Emberhátrányba került az ETO, s Szabó három egymás után lőtt góljával ötre felzárkózott a vendégcsapat (24-19). A Győr továbbra is tartotta öt-hatgólos előnyét, annak ellenére, hogy a Vác támadásban hét a hat ellen játszott. Néhány üres kapus gól, valamint Kurtovic és Nze Minko remek játékának köszönhetően nőtt a győri előny, egészen az 59. percig, ahol meglett a tíz közte (36-26). Az utolsó percben két góllal kozmeti- kázott az eredményen a Vác, így a Győr magabiztos, nyolcgólos győzelmet aratott (36-28).

Forrás: Győri Audi ETO KC honlap