Felkészülési mérkőzés: kiütötte a Győr a Debrecent!

A Debrecen a harmadik, a Győr145 nap után az első felkészülési mérkőzésén lépett pályára. A bajnokcsapatnál Laura Glauser kisebb nyakfájdalom miatt kimaradt a keretből, míg a Deb- recen a sérült Elke Karsten és Arany Rebeka játékát kellett nélkülöznie.  Mivel mindkét csapat „munkából” érkezett, ezért nem volt várható magas színvonal. A győri alakulat azonban nem így gondolta: az első perctől kezdve hatalmas iramot diktált, elöl villámgyors támadásokat vezettek, hátul pedig Leynaud lehúzta rolót. A 9. percben (1-7) Köstner Vilmos megelégelte lányai „bénázását”, s időt kért. Az edző intelmek sem segítettek, a piros-fehérek nem találták a rést a győri védőfalban, rengeteg technikai hibát vétettek, melyet a nagy kedvvel játszó „vendégcsapat” játékosai 14 gólt közé téve könyörtelenül kihasználtak (10-24).

A második játékrészben mindkét csapat kapust cserélt: a Debrecenben Csapót Griegerich, míg a Győrben Leynaud-ot Solberg váltotta. Az első percek érdekessége, hogy új szerzemény, Lukács Viktória megszerezte első győri gólját. A tetemes vezetés birtokában a Győr némileg visszavett az iramból, ez – meg a szünetben kapott alapos fejmosás – kedvezett a Debrecennek, így kiegyenlítetté vált a játék. Danyi Gábor is cserélgette a játékosait, Köstner Vilmos pedig játéklehetőséget adott a fiatal akadémistáknak (Csernyánszki, Sápi, Petrus, Panyi, Torda), akik életük nagy napján nem vallottak szégyent. Az utolsó percek már nem a védekezésről szóltak, gól párbaj folyt a pályán, ennek következtében a második félidőt csak négy góllal (14-18) hozta az ETO; összességében 18 gólkülönbséggel nyerte a felkészülési „rangadót” (24-42).

DVSC SCHAEFFLER – Győri Audi ETO KC 24-42 (10-24)

Balatonboglár, Vezette: Héjja, Kónya

DVSC SCHAEFFLER: Griegerich, Csapó, Torda (kapusok) – Vukajlovics 2, Tóvizi 1, Vantara-Kelemen, Bordás 3, Csernyánszki 1, Bánfai 1, Kovács 5 (1), Vámos 1, Sápi 1, Petrus, Despotovic 6, Panyi 1, Hornyák 2 (1). Vezetőedző: Köstner Vilmos

Győri Audi ETO KC: Leynaud, Solberg (kapusok) – Edwige 4, Brattset 3, Hansen 2, Görbicz 1, Oftedal 3, Amorim 3, 5 (1), Lukács 3, Fodor 5, Kurtovic 4, Nze Minko 6, Faluvégi 3, Puhalák. Vezetőedző: Danyi Gábor

Hétméteresek: 3/2 (Kovács 2/1, Hornyák 1/1), illetve 1/1 (Kristiansen)

Kiállítás: 8, illetve 6 perc

Részeredmények: 5. perc: 1-4, 10. perc: 1-8, 13. perc: 2-12 (tízgólos különbség), 15. perc: 2-14, 20. perc: 4-17, 25. perc: 7-22, 30. perc: 10-14, 35. perc: 13-28, 40. perc: 15-32, 45. perc: 17-32, 50. perc: 20-35, 55. perc: 22-38, 60 perc: 24-42

Fotó: Győri Audi ETO KC Facebook