Elvesztette a veretlenségét a Balatonfüred

Sport36-Komló – Balatonfüredi KSE 31-30 (16-9)

Komló, 250 néző. Vezette: Altmár K., Horváth M.

Sport36-Komló: GRANICS – Szkokán 1, ZOBEC 8/3, Grünfelder 4, Takács 2, Jerkovics 5, CSOMOR 6. Csere: Djurdevics (kapus), Balázs S., Oláh T. 2, Sunajko 3, Vaskó, Metcz, Kovácsevics, Illés. Vezetőedző: Kilvinger Bálint.

Balatonfüredi KSE: Andó – Pedro 5, MALINOVICS 5, Topics 1, Dénes, Határ, BÓKA 5. Csere: Bősz (kapus), Szöllősi 1/1, VARGA M. 10/3, Shynkel 1, Kemény 2, Szűcs, Horváth, Ág, Brandt, Kőhegyi, Draskovics. Vezetőedző: György László.

Hétméteresek: 4/3, illetve 7/4.

Kiállítások: 12 perc, illetve 10 perc.

Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-2, 15. perc: 5-5, 19. perc: 9-5, 23. perc: 10-7, 35. perc: 20-12, 41. perc: 25-15, 56. perc: 28-27.

Az első öt percben 2-1-es füredi vezetés után a Komló elérte az üzemi hőmér- sékletet. A káprázatosan védő Granics-csal az élen szellemes kézilabdát húztak ekkor elő a hazaiak a cilinderből, amivel a szünetre hétgólos előnyre tettek szert (16-9).

A második félidőben Zobec és Csomor járt elöl a gólszerzésben. Már 10 góllal is vezetett a Komló (25-15), amikor a szinte a semmiből egy 10 perces gólcsend következett. A füredi oldalon Varga Márton nagyüzemben kezdte szórni a gó- lokat, és már-már egyenlítettek a vendégek, amikor Jerkovics egy szép mozdu- lattal lehűtötte a felforrósodott hangulatot. A végjátékban Sunajko és Csomor is betalált, így hiába táltosodtak meg a végére György László tanítványai, maradt egy, a korábban kivívott tízgólos hazai előnyből (31-30.)

Forrás: Sport36-Komló Facebook oldal – Fotó: Péter Szabó Zoltán