Bravúros győzelem: BL-győztes óriást vert a Tatabánya!

Grundfos Tatabánya KC – Lomza Vive Kielce 28-27 (11-15)

Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok, 700 néző.
Vezette: Bíró Ádám, Kiss Olivér.
Grundfos Tatabánya KC: Konecny – Juhász Á. 3, Győri 7, Debreczeni 1, Sipos 2, Ancsin 6, Hornyák. Csere: Molnár, Sunajko 1, Balogh 4/2, Hornyák 3, Bálint 1, Ilyés, Nemes. Vezetőedző: Matics Vladan.
Lomza Vive Kielce: Wolff – Fernandez 2, Szicsko 3, Karacsics 2, Tournat 3, A. Dujshebaev 2, Moryto 2. Csere: Kornecki (kapus), Lijewski 2, Kulesh 2, Gud- jonsson 5/2, Cezary 1, Olejniczak 2, Kaczor 1. Vezetőedző: Talant Dujshebaev.
Az eredmény alakulása: 7. perc: 2-1, 16. perc: 4-7, 20. perc: 6-9, 25. perc: 7-12, 33. perc: 14-16, 42. perc: 16-21, 47. perc: 20-22, 53. perc: 25-25.
Kiállítások: 12, illetve 6 perc.
Hétméteresek: 2/2, illetve 5/2.

A Tatabánya szerda délután sem akarta megszakítani a lenyűgöző, hat mér- kőzésből álló hat győzelmi sorozatát, mit sem törődve azzal, hogy az ellenfél egy igazi nagy ágyú lesz. A Matics legénység nem hagyta ellépni a vendég óriást és próbálta tartani a lépést, ám egy kettős emberhátrányt kihasználva a vendég- csapat elhúzott öt góllal (7-12). Ebből a hátrányból az utolsó öt percben sikerült lefaragni egyet, így a lengyel sztárcsapat négygólos előnnyel mehetett pihenni (11-15).

A szünet után gyorsan változtathattak volna a helyzetükön a Kék Tigrisek, ám háromgólos hátrányban egymás után három ajtó-ablak ziccert elhibáztak, így a 42. percben újra öt volt oda (16-21). Végleg elúszni látszott a mérkőzés, ám a hazaiak másképp gondolták: kettős emberhátrányban Konecny egymás után három hétméterest megfogott, a támadások viszont góllal végződtek, így az 53. percben sikerült utolérni ellenfelét (25-25). A hátralévő hét percben felváltva estek gólok, s ebből a Tatabánya jött ki jobban, s egy góllal megnyerte a mér- kőzést (28-27).

Matics Vladan: „A sikerünk a jó kapusteljesítménynek, valamint annak köszön- hető, hogy hatvan percig bírtuk a tempót a Bajnokok Ligája győztes csapattal. A védekezésünk most is korrekt volt, de támadásban még vannak hiányos- ságok. Ennek ellenére megérdemeltük a győzelmet.”