A Tatabánya elintézte a Füred-verő újoncot

Jó iramban kezdődött a találkozó. Mindkét csapat „feszesen” védekezett, viszont eleinte a hazaiak sok ziccert hibáztak. Aztán, amikor lenyugodtak a kedélyek, jöttek a tatabányai gólok, és egyre nőtt a különbség a két együttes között. A hajrában az újonc már nem tudott ellen- állni a Kék Tigrisek rohamainak, és éppen hogy csak megúszta „tíz közte” nélkül.

Grundfos Tatabánya KC – Veszprém KKFT 28-19 (13-6)
Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok, zártkapus. Vezette: Paska, Vastag

Grundfos Tatabánya KC: Wyszomirski – Sunajko, Zdolik 5, Debreczeni 2, Juhász Á. 2, Ancsin 2, Hornyák P. Csere: Konecny (kapus), Sipos A. 4, Győri M. 2, Bálint B. 1, Balogh Zs. 2, Hornyák B. 4, Molnár B. 2, Nemes R. 2, Bognár N. Vezetőedző: Vladan Matics.
Az eredmény alakulása, 5. perc: 2-0, 12. perc: 4-4, 15. perc: 7-4, 24. perc: 10-5, 35. perc: 15-7, 41. perc: 17-8, 51. perc: 21-11, 55. perc: 23-15.
Kiállítások: 8, illetve 4 perc.
Hétméteresek: 0, illetve 3/3.

Taktikailag többet kaptunk, mint amit vártunk edzőtársammal, Jaksival. A hosszú kihagyás után nagyon motiváltan játszott a csapat egy fiatal, lendületes gárda ellen – nyilatkozta a mérkőzés végén Vladan Matics.

Forrás: Grundfos Tatabánya KC honlap