Kézilabda kupa

A Győr ezúttal az MTK ellen tett közé huszonegyet

Hasonlóan az első felkészülési mérkőzéshez, az MTK ellen is bekezdett az Audi ETO a találkozón. Lukács és Oftedal remek megoldásainak is köszönhetően ha- mar 6-1-es győri vezetést mutatott az eredményjelző, nem volt tehát meglepő, hogy Golovin mester időt is kért. A vendégekben a győri nevelésű Pál Tamara tartotta a lelket, de ez kevésnek bizonyult hosszú távon. Fodor és Kristiansen gól- jaival előbb nyolc gólos volt az előny (12-4), majd 16-6-nál a közte tíz is összejött (16-6). A kapuban kezdő Solberg is betalált. A játékrész végére Nze  Minko is be- lelendült, ennek kapcsán alakult ki a félidő eredménye (22-11).

A második játékrészben az első gól az MTK-é volt, de kisebb periódusokat leszá- mítva nem tudták a vendégek tartani a tempót a győri „gyorssal”. Kapuban Glauser érkezett, támadásban Amorim tett ekkor sokat hozzá a csapatjátékhoz. A 41. perben (30-17) ismét jött a vendég időkérés, de tovább folytatta a magas színvonalú játékot az ETO. Tíz perccel a lefújás előtt 37-21 állt az eredményjelző táblán. A tempót ekkor már visszavetté Danyi Gábor tanítványai, ennek ellenére az utolsó 10 percet kapott gól nélkül hozták le a lányok, így magabiztosan, dia- dalmaskodtak a második felkészülési mérkőzésen (42-21).

Győri Audi ETO KC – MTK Budapest 42-21 (22-11)