50 mérkőzés veretlenül - számok egy rekord mögött

A sorozat 2018. február 5-én vette kezdetét, a Nykøbing Falster HB elleni hazai győzelemmel (32-23), azaz már több mint 3 éve, pontosan 1099 napja nem kapott ki a zöld-fehér alakulat! Az 50 mérkőzésből 43 alkalommal győzött, 7 alkalommal pedig döntetlenre végződött az eredmény.

A sorozatból 2 edző vette ki a részét, 9 győzelem Ambros Martín nevéhez fűződik, Danyi Gábor pedig 41 mérkőzést (34 győzelem, 7 döntetlen) vívott meg veret- lenül.

17 ellenfél ellen lépett pályára ez idő alatt a csapat, és egyik se tudott győzni sem idegenben, sem hazai pályán. Legyőzték 12 nemzet csapatát! Ezek: Dánia (Nykøbing Falster HB, Odense Håndbold), Szlovénia (RK Krim Mercator), Románia (SCM Ramnicu Valcea, CSM Bucuresti), Montenegró (ZsRK Buducsnoszt), Mace- dóna (ZsRK Vardar), Németország (Thüringer HC, BV Borussia 09 Dortmund), Horvátország (HC Podravka Vegeta), Norvégia (Vipers Kristiansand), Oroszország (HK Rosztov-Don), Franciaország (Brest Bretagne Handball), Svédország (IK Säve- hof), Csehország (DHK Banik Most).

A 7 döntetlent négy ország négy csapata ellen érte el: Brest Bretagne Handball (francia –  háromszor), az FTC-Rail Cargo Hungaria (magyar – kétszer), a CSZKA Moszkva (orosz – egyszer) és az Odense Håndbold (dán – egyszer).

Az 50 mérkőzésben 2 Bajnokok Ligája döntő is benne van, a ZsRK Vardar és a HK Rosztov-Don is kapitulált a két érintett fináléban.

Az 50 mérkőzéses sorozat alatt 1604 gólt szereztek és 1248-at kaptak, gólkülönb- ségük +356. Ez 32-25-ös a gólátlagnak felel meg, átlagban tehát 7 góllal nyertek a mérkőzéseken. A legtöbb gólt egy mérkőzésen a DHK Banik Most (46), a legkevesebbet a HK Rosztov-Don (25) ellen szerezték; igaz, utóbbi a klub ötödik Bajnokok Ligája győzelmét jelentette. A 7 döntetlen mellett volt 5 egygólos, 3 kétgólos, 1 háromgólos és 2 négygólos siker. Ettől nagyobb, 5 és 10 gól közötti különbséggel 20 mérkőzést nyertek, 11 vagy annál több találattal pedig 12 talál- kozón diadalmaskodtak. A klub fennállásának legnagyobb, 25 gólkülönbségű győzelme is benne van az 50 mérkőzésben: DHK Banik Most – Győri Audi ETO KC 21-46.

A legjobban az 50. összecsapáson teljesített a győri védelem, csupán 15 gólt engedtek a HC Podravka Vegeta csapatának. 2018. november 17-én, hazai pályán szintén a HC Podravka Vegeta csak 17 gólt tudott dobni, míg 20 gólon tartottuk két alkalommal is a SCM Ramnicu Valcea gárdáját.

Az 50 mérkőzésen 3010 percet játszott a csapat, a ZsRKVardar elleni döntő 2x5 perces hosszabbítása miatt van 10 perc többlet.

Forrás: Győri Audi ETO KC / Szabó Tamás