37-17 (19-7)

MAGYAR KUPA, Férfi, Négyes döntő, Mérkőzések, 1. mérkőzés.

2018.04.14. 13:00 óra, Debrecen, Főnix csarnok, 1500 néző.

Vezette: HARGITAI Gábor, MARKO Gábor (Magyarország).

OTP Bank-PICK Szeged: SIERRA Jose (kapus), SEGO Marin (kapus) - SIGURMANNSSON Stefan 9/3, RODRIGUEZ Pedro 6, ZSITNYIKOV Dmitrij 4, ZUBAI Szabolcs 3, SKUBE Stas 3, KÄLLMAN Jonas 2, BODÓ Richárd 2, GORBOK Szergej 2, SRSEN Ivan 1, GONCALVES Thiagus Petrus 1, BALOGH Zsolt 1, BLAZSEVICS Alen 1, GABER Matej 1, BÁNHIDI Bence 1. Vezetőedző: PASTOR Juan Carlos.

Csurgó KK: BALOGH Tibor (kapus), BALOGH Ákos (kapus) - GAZDAG Tibor 4/1, VARJÚ Martin 2, TÓTH Attila 2, FERREIRA DA SILVA Uelington 2, CEHTE Klemen 2, VASVÁRI Ádám 1, JEREBIE Julian 1, KOVACSEVICS Antonio 1. másodedző: PAVLOVICS Darko 1. VASICS Marko 1/1, HANUSZ Egon, SZEITL Erik, JOSICS Ljubomir, HADZSIOMEROVICS Gafar. Vezetőedző: BARANYAI Norbert.

Hétméteres: 4/3 (SIGURMANNSSON Stefan 4/3), illetve 3/2 (GAZDAG Tibor 2/1, VASICS Marko 1/1).

Sárga lapok: 3 (BODÓ Richárd, SKUBE Stas, BÁNHIDI Bence), illetve 3 (másodedző: PAVLOVICS Darko, HADZSIOMEROVICS Gafar, TÓTH Attila).

Kiállítás: 3 (SRSEN Ivan 2', ZUBAI Szabolcs 2', ZSITNYIKOV Dmitrij 2'), illetve 4 (CEHTE Klemen 2', SZEITL Erik 2', JEREBIE Julian 4').

Bodó szerezte az első elődöntő első találatát, majd 3-0-nál időt kért Bencze József, a Csurgó vezetőedzője. Háromszor is betalált a Somogy megyei együttes, de az első negyedórát követően már 11-3 volt az állás, majd a 22. percre tíz gólos különbség alakult ki, végül a szünetben egy tucat találattal vezetett a MOL-Pick Szeged (19-7). Szünet után sem lett szorosabb a mérkőzés, egy idő után láthatóan mindkét együttes már inkább a vasárnapi helyosztóra tartalékolt. A hajrára már valamennyi szegedi mezőnyjátékos feliratkozott a gólszerzők közé. A Tisza-parti együttes végül 20 gólos sikerrel jutottak a vasárnapi döntőbe (37-17).