NŐI VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ, 1. MÉRKŐZÉS
          2017. június 10. 17:00 óra, Debrecen, Főnix csarnok, 3822 néző.
          Játékvezetők: Ivan PAVICSEVICS, Milos RAZNATOVICS (Montenegró).
          EHF-képviselő: Waszilij FEGIR (Ukrajna).
          Magyarország: BÍRÓ Blanka (kapus), JANURIK Kinga (kapus) – SZÖLLŐSI-ZÁCSIK Szandra 4, SCHATZL Nadine 6, KOVACSICS Anikó 2, HÁRSFALVI Júlia 1, GÖRBICZ Anita 9/4, KISFALUDY Anett, KLIVINYI Kinga, SIRIÁN Szederke, BÓDI Bernadett 3, SZEKERES Klára, MAYER Szabina 2, PÁLOS-BOGNÁR Barbara, LUKÁCS Viktória, TÓTH Gabriella 1.Vezetőedző: Kim RASMUSSEN.

Szlovákia: Lucia GUBIKOVÁ (kapus), Adriana MEDVEĎOVÁ (kapus) – Karin BUJNOCHOVÁ, Monika RAJNOHOVÁ, Marianna REBIČOVÁ 1, Alžbeta RECHTORISOVÁ 2, Veronika HABÁNKOVÁ, Kristína PASTORKOVÁ 2, Mária HOLEŠOVÁ 1, Julia KUČEROVÁ 1/1, Simona SZARKOVÁ, Lucia MIKULČÍK 1, Lýdia JAKUBISOVÁ 3/1, Martina ŠKOLKOVÁ 6, Mária OLŠOVSKÁ 1, Eva MINÁRČIKOVÁ 1. Vezetőedző: Dusan POLOZ.
          Hétméteres: 5/4 (GÖRBICZ Anita 9/4), illetve 4/2 (Julia KUČEROVÁ 2/1, Lýdia JAKUBISOVÁ 1/1, Martina ŠKOLKOVÁ 1/0).
          Sárga lapok: 3 (Kim RASMUSSEN, SZEKERES Klára, KOVACSICS Anikó), illetve 3 (Eva MINÁRČIKOVÁ, Martina ŠKOLKOVÁ, Dusan POLOZ).
          Kiállítás: 3 (SCHATZL Nadine 2’, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK Szandra 2’, KISFALUDY Anett 2’), illetve 8 (Eva MINÁRČIKOVÁ 2’, Kristína PASTORKOVÁ 2’, Veronika HABÁNKOVÁ 2’, Martina ŠKOLKOVÁ 2’, Mária HOLEŠOVÁ 2’, Mária OLŠOVSKÁ 2’, Simona SZARKOVÁ 2’, Monika RAJNOHOVÁ 2’).
          Technikai hiba: 4 (2+2), illetve 6 (3+3).
          Lövés hatékonyság: 64 % (44 lövés – 28 gól), illetve 48 % (40 lövés – 19 gól).
          Kapus teljesítmény: Az EHF jegyzőkönyve nem tartalmaz erre vonatkozó adatokat. Bíró Blanka a lecseréléséig 53 százalékkal védett.

A magyar csapat keretéből ezúttal Kiss Éva, Orbán Adrienn, Termány Rita és Kiss Nikolett nem került be a keretbe. A hazai csapat Bíró Blanka – Bódi Bernadett, Kovacsics Anikó, Szekeres Klára, Kisfaludy Aniett, Zácsik Szandra és Schatzl Nadine összeállításban kezdett, támadásban pedig Szekerest és Kisfaludyt Görbicz Anita és Mayer Szabina váltotta. Az első magyar támadásból Görbicz azonnal betalált. A mieink zavaró védekezéssel is próbálkoztak, támadásban pedig Görbicz talpról látványos gólt lőtt, ezzel 6-3-ra vezetett a magyar válogatott, amikor Klivinyi Kinga is lehetőséget kapott. 7-4-nél Dusan Poloz időt kért, és csapata tartotta is három gólos hátrányát. A félidő utolsó öt percére fordulva Schatzl duplájával és Kovacsics góljával meggyőző előnyhöz jutottunk a magyar csapat (14-8).

A második félidőt határozott védekezéssel kezdte Kim Rasmussen csapata, így hamar tíz gólosra hízott az előnyünk (18-8). Bíró Blanka büntetőt védett, de zsinórban három gólt kapott, majd emberhátrányba is került a magyar együttes. A kapuba Janurik Kinga állt, aki szintén védett egy büntetőt, így visszaállt a tíz gól körüli különbség. 25-16-nál Görbicz nyolcadik gólja után büntetőt hagyott ki, majd hét gólra felzárkózott az ellenfél, amikor Kim Rasmussen időt kért. A magyar csapat nem tudta tovább növelni előnyét, 26-19-es állásnál kezdődött meg az utolsó két perc, majd Tóth Gabriella talált be, pár másodperccel a vége előtt pedig Görbicz Anita is gólt szerzett, így végül kilenc gólos sikert aratott a magyar válogatott – ezzel jó esélyt teremtett magának a világbajnoki részvétel kiharcolására.

Visszavágó, 2017. június 14. 18:00, Pozsony: