Nehéz csoportban
a Győri Audi ETO KC és a Telekom Veszprém
Európai Kézilabda-szövetség (EHF) 2017. június 30-án, pénteken, 21:00 órai kezdettel ünnepélyes keretek között a ljubljanai kastélyban kisorsolta a 2017/18. évi 25. Bajnokok Ligája női és férfi csoportjait. A Győri Audi ETO KC a B-csoportba, az FTC-Rail Cargo Hungaria a C-csoportba, a Telekom Veszprém a B-csoportba, a MOL-Pick Szeged pedig az A-csoportba került. Ezt megelőzően az EHF bécsi székházában 2017. június 29-én, csütörtök délelőtt elkészítették a férfi és női Bajnokok Ligája selejtezőjének sorsolását. Magyar csapat itt nem volt érdekelt.
NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
Kalapok
1. kalap:
Győri Audi ETO KC, Buducsnoszt, HC Vardar, CSM Bucuresti
2. kalap:
Larvik, Rosztov-Don, Nyköbing Falster HB, Metz Handball
3. kalap:
SG BBM Bietigheim, RK Krim Mercator, FTC-Rail Cargo Hungaria,
FC Midtylland
4. kalap:
Vistal Gdynia, Brest Bretagne HB, 1. selejtezőcsoport győztese,
2. selejtezőcsoport győztese
Csoport beosztás
A-csoport |
B-csoport |
C-csoport |
D-csoport |
CSM Bucuresti |
Győri Audi ETO KC |
HC Vardar |
Buducsnoszt |
Nyköbing Falster HB |
Rosztov-Don |
Larvik |
Metz Handball |
RK Krim Mercator |
FC Midtylland |
FTC-Rail Cargo Hungaria |
SG BBM Bietigheim |
Vistal Gdynia |
Brest Bretagne HB |
2. selejtező győztese |
1. selejtező győztese |
A négycsapatos csoportok 1-3. helyezettjei a középdöntőbe jutnak, a középdöntők 1-4. helyezettjei vehetnek részt a negyeddöntőkben.
A csoportkör (6 forduló) időpontjai: 2017. október 6-8., 2017. október 13-15., 2017. október 20-22., 2017. november 3-5., 2017. november 10-12., 2017. november 17-19.
A középdöntő (6 forduló) időpontjai: 2018. január 26-28., 2018. február 2-4., 2018. február 9-11., 2018. február 23-25., 2018. március 2-4., 2018. március 9-11.
Negyeddöntők: 2018. április 6-8. és 2018. április 13-15.
FINAL FOUR (Budapest): 2018. május 12-13.
Selejtező csoportok
1. csoport |
2. csoport |
Vipers Kristiansand |
Thüringer HC |
HC Podravka Vegeta |
H 65 Höörs HK |
Kastamonu Belediyesi |
Hypo Niederösterreich |
HC Homel |
Mecalia Atletico Guerdes |
1. csoport, elődöntő:
Vipers Kristiansand (Norvégia) – HC Gomel (Fehéroroszország)
HC Podravka Vegeta (Horvátország) – Kastamonu Belediyesi (Törökország)
2. csoport, elődöntő:
Thüringer HC (Németország) – Mecalia Atletico Guardes (Spanyolország)
H 65 Höörs HK (Svédország) – Hypo Niederösterreich (Ausztria)
Az elődöntőket szeptember 9-én, a csoport harmadik helyért és a döntőket szeptember 10-én rendezik meg. A tornák rendezési sorrendje: 1. csoport: Vipers Kristiansand (Norvégia), Kastamonu Belediyesi (Törökország), HC Podravka Vegeta (Horvátország), HC Gomel (Fehéroroszország); 2. csoport: Thüringer HC (Németország), Hypo Niederösterreich (Ausztria), H 65 Höörs HK (Svédország), Mecalia Atletico Guardes (Spanyolország),
FÉRFI VELUX BAJNOKOK LIGÁJA
Kalapok (A- és B-csoport):
1. kalap: Telekom Veszprém, FC Barcelona Lassa
2. kalap: KS Vive Tauron Kielce, HC Vardar
3. kalap: Paris Saint-Germain Handball, Rhein-Neckar Löwen
4. kalap: HC PPD Zagreb, Aalborg Handball
5. kalap: HC Meskov Breszt, Orlen Wisla Plock
6. kalap: Celje Pivovarna Lasko, MOL-Pick Szeged
7. kalap: IFK Kristianstad, SG Flensburg-Handewitt
8. kalap: HBC Nantes, THW Kiel
Kalapok (C- és D-csoport):
1. kalap: Abanca Ademar Leon, HC Metalurg
2. kalap: Skjern Handball, HC Motor Zaporozsje
3. kalap: RK Gorenje Velenje, Montpellier Handball
4. kalap: Kadetten Schaffhausen, Besiktas Mogaz HT
5. kalap: Csehovszki Medvegyi, Dinamo Bucuresti
6. kalap: Elvereum Handball, Selejtező csoport győztese.
Csoport beosztás
A-csoport |
B-csoport |
C-csoport |
D-csoport |
FC Barcelona |
Telekom Veszprém |
Ademar Leon |
HC Metalurg |
HC Vardar |
Vive Tauron Kielce |
Skjern Handball |
Motor Zaporozsje |
Rhein-Neckar Löwen |
Paris Saint-Germain |
Gorenje Velenje |
Montpellier HB |
HC PPD Zagreb |
Aalborg Handball |
K. Schaffhausen |
Besiktas Mogaz HT |
Orlen Wisla Plock |
HC Meskov Breszt |
Dinamo Bucuresti |
Csehovszki Medvegyi |
MOL-Pick Szeged |
Celje Pivovarna Lasko |
Elvereum HB |
Selejtező győztese |
IFK Kristianstad |
Flensburg-Handewitt |
|
|
HBC Nantes |
THW Kiel |
|
|
A nyolccsapatos csoportok (A- és B-csoport) 1. helyezettjei a negyeddöntőbe, a 2-6. helyezettek a nyolcad döntőbe jutnak.
A csoportkör (14 forduló) időpontjai: 2017. szeptember 13-17., 2017. szeptember 20-24., 2017. szeptember 27-október 1., 2017. október 4-8., 2017. október 11-15., 2017. november 1-5., 2017. november 8-12., 2017. november 15-19., 2017. november 22-26., 2017. november 29-december 3., 2018. február 7-11., 2018. február 14-18., 2018. február 21-25., 2018. február 28-március 4.
A hatcsapatos csoportok (C- és D-csoport) 1. és 2. helyezettjei keresztbe játszanak oda-visszavágó alapon a nyolcad döntőbe jutásért, amelyben az A- és B-csoport 2. helyezettjeivel találkoznak.
A nyolcaddöntők (2018. március 21-25. és 2018. március 28-április 1.) párosításai:
A-csoport 2. – C- és D-csoport egyik továbbjutója
B-csoport 2. – C- és D-csoport másik továbbjutója
A-csoport 3. – B-csoport 6.
A-csoport 4. – B-csoport 5.
B-csoport 3. – A-csoport 6.
B-csoport 4. – A-csoport 5.
Negyeddöntők: 2018. április 18-22. és 2018. április 25-29.
FINAL FOUR (Köln): 2018. május 26-27.
Selejtező csoport:
Sporting CP, Tatran Presov, Alpha HC Hard, Cocks
A selejtező csoport elődöntők:
Sporting CP (Portugália) – Cocks (Finnország)
Tatran Presov (Szlovákia) – Alpla HC Hard (Ausztria)
Az elődöntőket szeptember 2-án, a csoport harmadik helyért és a döntőket szeptember 3-án rendezik meg. A torna rendezési sorrendje: Alpla HC Hard (Ausztria), Sporting CP (Portugália), Cocks (Finnország), Tatran Presov (Szlovákia).