BAJNOKOK LIGÁJA, FÉRFI, Nyolcaddöntők, Mérkőzések, 1. forduló.

2017.03.25. 18:00 óra, Arena Zagreb, 12250 néző.

Vezette: Thiierry DENTZ, Denis REIBEL (Franciaország).

EHF-képviselő: Jiri KONECNY (Csehország).

HC Zagreb: SKOK Matevzs (kapus), SZTEVANOVICS Ivan (kapus) - PAVLOVICS Domagoj 4, VALCSICS Joszip 4, MANDALINICS Stipe 3, VORI Igor 3, SEBETICS Luka 2, MARKOVICS Dobrivoje 2/2, MIKLAVCSICS David 1, JOTICS Lovro 1, HORVAT Zlatko 1, CINGESAR Darko 1, MARKOSKI Velko, VALCSICS Toncsi, SUSNJA Leon, KONTREC Tin. másodedző: JELCSICS Vladimir, Vezetőedző: IVANDIJA Silvia.

Telekom Veszprém: MIKLER Roland (kapus), ALILOVICS Mirko (kapus) - SULICS Renato 4, MARGUCS Gasper 4, UGALDE GARCIA Christian 3, NILSSON Andreas 3, GAJICS Dragan 3/1, LÉKAI Máté 2, ILICS Momir 2, NAGY László 1, PALMARSSON Aron 1, TERZICS Mirszad, CHEMA RODRIGUEZ Jose Maria, SCHUCH Timuzsin István, IVÁNCSIK Gergő, GULYÁS Péter. Vezetőedző: SABATE CAVIEDES Xavier.

Hétméteres: 4/2 (MARKOVICS Dobrivoje 3/2, HORVAT Zlatko 1/0), illetve 4/1 (MARGUCS Gasper 1/0, GAJICS Dragan 2/1, ILICS Momir 1/0).

Sárga lapok: 3 (másodedző: JELCSICS Vladimir, KONTREC Tin, VALCSICS Toncsi), illetve 3 (GAJICS Dragan, NAGY László, SULICS Renato).

Kiállítás: 3 (VORI Igor 2', HORVAT Zlatko 2', VALCSICS Joszip 2'), illetve 4 (SCHUCH Timuzsin István 2', NILSSON Andreas 4', SULICS Renato 2').

Megjegyzés: A mérkőzés részletes statisztikája az EHF honlapján nem érhető el, a jegyzőkönyv pedig nem tartalmaz erre vonatkozó adatokat.

Lövés hatékonyság: A mérkőzés részletes statisztikája az EHF honlapján nem érhető el, a jegyzőkönyv pedig nem tartalmaz erre vonatkozó adatokat.

Kapus teljesítmény: A mérkőzés részletes statisztikája az EHF honlapján nem érhető el, a jegyzőkönyv pedig nem tartalmaz erre vonatkozó adatokat.

Mindkét csapat bizakodott a jó eredményben: a hazai csapatban játékra jelentkezett Luka Sebetics, hiányzott viszont Lovro Sprem; a vendég együttes pedig az utóbb megszokott keretét nevezte be, ezúttal sem kapott játéklehetőséget Ancsin Gábor, Blaz Blagotinsek,  Marko Kopljar és hiányzott a betegséggel bajlódó Ivan Sliskovics. A Telekom Veszprém az Alilovics – Gajics, Nagy, Lékai, Sulics, Ilics, Ugalde támadósorral kezdett, védekezésben Schuch és Terzics lépett pályára Lékai és Ilics helyett.

1-15. perc. A horvát csapat nyitott védekezése egy kicsit meglepi a veszprémieket, de hamar alkalmazkodnak a játékrendszerhez: Lékai harcol ki 7 méterest, melyet Gajics vált gólra (0-1). Belemenésért  elveszik a labdát Mandalinicstől, az ellentámadás során Ilics magasan passzol Gajicsnak, a labda kirepül a lelátóra. Hosszasan és jól védekezik a Veszprém, passzív, Mandalinics ellövi, mely Alilovics lába mellett a hálóban köt ki (1-1, 7. perc).  Gyors súlypontképzés után Ilics pazar labdát ad Sulicsnak, s máris vezet a veszprémi gárda (1-2). Jól védekezik a vendégcsapat, Nagy labdát szerez, indítja Gajocsot, aki nem hibáz (1-3). A középkezdés után hosszan járatják a labdát a horvátok, végül passzívnál Mandalinics nagy gólt ragaszt jobb kettőből Alilovics kapujába (2-3). Ilics mutatja meg, hogy ő is tud olyant, mint az ellenfél játékosa, felugrásból kettőre növeli csapata előnyét (2-4). A nagy lövő kedvvel játszó Mandalinics ezúttal fölé durrant, Alilovics a loholó Ugalde kezébe rajzolja a labdát, aki kilövi a jobb alsót (2-5).  Silvia Ivnadija, a hazaiak mestere azonnal időt kér. A folytatásban Joszip Valcsics felborítja Sulicsot, belemenés, Gajics Lékai labdájával végigszáguld a pályán, s négyre növeli csapata előnyét (2-6).

16-30. perc. A hátralévő percekben ide-oda hullámzik a játék: Joszip Valcsics kidobja az oldalvonalra a labdát, Gajics ziccerben a kapufa élét találja el, passzívnál elveszik a horvátoktól a labdát, Ugalde lövését a balszélről Sztevanovics védi, majd jön Sebetics, aki váratlanul kapura lő, s labda besurran Alilovics lába mellett (3-6). Lékai passzával Sulics befordul, a játékvezetők azonban támadó fault miatt elveszik a labdát. Ilics korrigál, blokkolja Sebetics löketét, s nagy rohanás után Sulics eredményes (3-7, 20. perc). A túloldalon Joszip Valcsics egy indulócsellel megveri Schuchot, s szépít (4-7). Sabate mester cserél, Gulyás, Nilsson és Iváncsik a pályán, mely után Ilics a „kígyótérről” hatalmas bombát helyez el a bal alsó sarokba (4-8). Nem hagyja magát a horvát csapat, Pavlovics a jobb egyes és kettes védő között betör, melynek gól a vége (5-8). Palmarsson is pályára lép, talpról el is vállalja, Sztevanovics azonban a mezőnybe üti a labdát. Fordul a hazai csapat, s rendezetlen védelem ellen Horvat eredményes (6-8). Gyors középkezdés, Gulyás „álompassza” találja meg Nilssont, aki a hálóba továbbít (6-9, 23. perc). Növelhetné az előnyét a vendégcsapat, mivel Alilovics védi Joszip Valcsics lövését, Schuch megszerzi, indítja Lékait, aki a felső lécet találja telibe, a labda a mezőnybe pattan egyenest Joszip Valcsics kezébe, aki ki is használja a kínálkozó helyzetet (7-9). Palmarsson villan egyet, mesés passzát Nilsson vágja a hálóba (7-10). A következő támadásnál a horvátok is megmutatják, hogy mesterei a szakmának: Horvát labdáját a hatos légterén belül Pavlovics húzza a hálóba (8-10). A Veszprém sem akar lemaradni: Palmarsson bejátszását Nilsson háttal a kapunak, svédcsavarral küldi a hálóba (8-11). Már-már kivédekezi a vendégcsapat a horvátok támadását, passzívnál Schuch kap két percet, amikor megpróbálja megakadályozni Pavlovicsot a gólszerzésben; nem sok sikerrel (9-11).  Emberhátrányban, kapus nélkül Palmarsson talpról eleresztett labdája megtalálja az utat a kapuba (9-12). Az emberelőnyt kihasználva Joszip Valcsics szinte a kapuig sétál két védő között, s szépít (10-12). Xavier Sabate időt kér. A folytatásban passzívnál Nagy a passz gyanánt lelátóra dobja a labdát (immár másodszor). Az utolsó másodpercekben Kontrec 7 méterest harcol ki, Horvat büntetőjét azonban Alilovics könnyed mozdulattal kirúgja.

31-45. perc. Szünet után Margucs váltja a jobb szélen Gajicsot. Az első támadás a horvátokat illeti, mely során Sulics kivarázsolja a labdát Vori kezéből, az ítészek azonban nagy meglepetésre 7 méterest ítélnek. A büntetőt Markovics könnyedén bepattintja (11-12). A haza csapat megnyitja a falat, 3-2-1-et védekezik, Ilics azonban jó labdát ad a bemozduló Sulicsnak, aki nem hibáz (11-13). Miklavcsics kígyózik át a védőfalon, lövését Alilovics kiüti, fordul a Veszprém, Nagy betör két védő között, lerántják, 7 méteres. A büntető ezúttal nem büntet, Gajics tempóban leadott lövését Sztavonovics kikapja; büntet viszont a hazai csapat, Cingesar balszélről bekanyarítja (12-13). S ha lúd, akkor legyen kövér: Sulicsot nem sikerül megjátszani, a megszerzett labdával Vori egyenlít (13-13). Gyorsan válaszol a Veszprém: Nagy félpályás ejtett labdával találja meg Ugaldét, s újra a piros mezeseknél az előny (13-14). Foggal-körömmel küzd a Zagreb, Miklasovics fellöki Terzsicset, a játékvezetői síp néma marad, s újra egyenlő az állás (14-14). Megint labdát veszít a Veszprém, támadhat a vezetésért a hazai csapat, ám Vori ejtését Alilovics két kézzel lecsapja, Nagy összeszedi, indítja Sulicsot, s újra megvan a vezetés (14-15). Passzívnál Joszip Valcsics a kapu fölé durrant, a kidobást Lékai lendületből ráviszi a falra, s megint kettő az előny (14-16, 39. perc). A Zagreb vezetőedzője időt kér. A folytatásban két beállóssal játszanak, ám a türelmetlen Pavlovics a kapu fölé vágja a labdát. Az ellentámadásnál Margucs a hatos légterébe kínaira adja fel a labdát Lékainak, Vori felborítja, 7 méteres. A büntetőnek ezúttal Ilics veselkedik neki, bele is vágja Sztevanovicsba, a kipattanó labda azonban Ugalde kezébe köt ki, aki bevágja a kapuba (14-17, 42. perc).  S ha egy szekér elindul? Mandalinics sunyi, lapos lövését Alilovics kitornázza, a túloldalon Lékai váratlanul közbelő, s máris négy gólos az előny (14-18). Keményen védekezik a Veszprém, már a passzív végén jár a zágrábi támadás, amikor Sulics kioszt néhány pofont az arra járóknak; mehet ki kettő percre pihenni. Az előnyt Mandalinics kihasználja, s tíz méterről felugorva hatalmas gólt ragaszt a veszprémi kapu jobb felső sarkába (15-18). Nyolc percnyi kihagyás után tudott gólt szerezni a hazai együttes.

45-60. perc. Nilsson a hatoson belül kerüli meg az egyik zágrábi védőt, a játékvezetők elveszik a labdát, Pavlovics rohan, s a visszazáró Ilics mellett bevetődve kettőre csökkenti csapata hátrányát (16-18). Időközben kiegészül a Veszprém, passzívnál Nagy megtalálja Nilssont, akit bedöngölnek a talajba; 7 méteres. A büntetőt ezúttal Margucs végzi el, belevágja a kiterpesztő Sztevanovicsba, a kipattanó azonban visszakerül hozzá, s ekkor már nem hibáz (16-19). Nem adja fel a Zágreb, Mandalinics betört a védők közé, lövését azonban Alilovics megfogja, fordul a Veszprém, Nagy Margucs a labda útja, s újra négy a különbség (16-20, 49. perc). Silvia Ivandija időt kér. A folytatás mindkét csapat részéről flúgos futamot hoz: Miklavcsics Margucs kezébe passzol; Gulyás kidobja oldalra a labdát; Toncsi Valcsics betör a védőfalba, Nilsson lerántja, a 7 méterest Markovics a felső lécre vágja; a kipattanó a Veszprémé, Margucs a jobb szélen beugrik Joszip Valcsics mögé, s nyakatekert mozdulattal a hálóba perdíti a labdát (16-21, 50 perc). Az akció után a vétkes védőt kiállítják két percre.  A magyar szurkolók ekkor már dörzsölni kezdték a kezüket – ez a győzelem már megvan. Nem úgy a horvátok! Még emberhátrányban Sebetics bebújik a védők közé, s közelebb hozza csapatát (17-21). Xavier Sabate azonnal reagál: időt kér. A folytatásban a magyar csapat két beállóssal (Sulics, Nilsson) játszik, s Iváncsik is felmegy a balszélre. S ha már fent van, ront is egyet, kevésbé helyezett lövését Sztevanovics kivédi, s az ellentámadás során Joszip Valcsics háromra csökkenti a hazai hátrányt (18-21, 54. perc). Keményedik a küzdelem, Toncsi Valcsics torkon vágja Lékait, a játékvezetők azonban Horvatot állítják ki. Az előnyt villámgyorsan kihasználja a veszprémi csapat, Nagy pattint a jobb alsó sarokba (18-22). A középkezdés után Jotics váratlanul rásuhintja, s a meglepett Alilovics mellett a hálóban köt ki a labda (19-22). Kezdett izgalmassá válni a végjáték! Palmarsson átadást elcsípik, Nilsson nyakon vágja Horvatot, kettő perc a magyar (svéd) játékos büntetése. Sulics „gyengéden” odébb tolja Joszip Valcsicsot, 7 méteres. A büntetőt Markovics félmagasan bevágja (20-22, 58. perc). Egyenlőre tartja a lépest a Veszprém: passzívnál Nagy a háta mögött Margucshoz játszik, s a jobbszélső nem hibáz (20-23). Ekkor még senki sem gondolta, hogy körömrágós lesz a vége. Palmarsson eladott labdája után Vori kettőre hozza fel a csapatát (21-23). S megismétlődik a történelem: Palmarsson  – aki meglehetősen gyengén játszott – elpasszolja a labdát, s hazai száguldás végén középről ismét Vori eredményes (22-23). Huszonhat másodperc van hátra, amikor a veszprémi vezetőedző kikéri a harmadik idejét. A folytatás után emberfogással védekezik a Zagreb, sikerrel, mivel labdát tudnak szerezni, s nagy rohanás után Kontrec három másodperccel a dudaszó előtt a jobb kapufát találja el. Maradt az egy gólos győzelem…

Az idei Bajnokok Ligája sorozatban nem először fordul elő, hogy a tetemes előny a végén elúszik. Ezúttal is majdnem ez történt. A Telekom Veszprém végig uralta a játékot, ám a végére valami „eltörött”. Ezen a találkozón is bebizonyosodott, hogy a bakonyi gárda féloldalas csapat, a kezdősor mögött néhány poszton nincs megfelelő szintű játékos. S ami a kívülálló számára érhetetlen: a jobbszélső Gulyás jobbátlövőben való játéka, amikor két balkezes átlövő is a bő keret tagja. Ezúttal Palmarsson is gyengén játszott, a véghajrában indokolt lett volna a cseréje; Ilics talán többet hozzá tudott volna tenni.

Xavi Sabaté:Gratulálok a csapatunknak és a Zagrebnek is a remek meccshez. Nagyszerű érzés volt ebben az arénában játszani, ahol mindenki nagyon korrektül viselkedett. Úgy érzem, megérdemelten nyertünk, de egy kicsit csalódott vagyok, mivel a különbségnek nagyobbnak kellett volna lennie. Kontrolláltuk a mérkőzést, de az utolsó öt-hat percben túl sok technikai hibát vétettünk. Ha ezeket elkerültük volna, akkor úgy gondolom, hogy a négy-ötgólos győzelem reális lett volna. A védekezésünk fantasztikus volt, Alilovic nagyszerűen védett. A támadásaink azonban lassúak voltak, mivel a Zagreb igyekezett lassítani a játékot. Éppen ezért kevesebbet tudtunk futni. Számítottunk arra, hogy kevesebb támadásra lesz lehetőségünk. Ebben javulnunk kell a második meccsre. Természetesen ez az eredmény, legyőzni idegenben a Zagrebet, jónak számít a Bajnokok Ligájában. De akár egy, akár négy gól lenne is a különbség, még nem lehetne lezártnak tekinteni ezt a párharcot. Biztos vagyok benne, hogy keményen fognak harcolni a mi otthonunkban. Megpróbálunk a lehető legjobban felkészülni, hogy legyőzzük őket, és hogy tovább fejlődjön a csapatunk.”

Mirko Alilovic:Gratulálok a csapatunknak a győzelemhez és a Zagrebnek a kemény küzdelemhez. Tudtuk, hogy mire számítsunk, a céljuk az volt, hogy ne kapjanak 25 gólnál többet, és ezt sikerült is elérniük. Sajnos egygólosra tudták csökkenteni a különbséget a végére. Ahogy a mester is mondta, örülünk a mai győzelemnek, de többel is nyerhettünk volna, ha nem követünk el technikai hibákat az utolsó néhány percben. Nem lehetünk nyugodtak, keményen kell készülnünk a visszavágóra, hiszen emlékszünk jól, hogy a Zagreb hogyan jutott túl tavaly a Löwenen. Nincs tehát még vége a párharcnak.”

Silvia Ivandija:Gratulálok a Veszprémnek a győzelemhez, de a saját csapatomnak is, hiszen keményen harcoltak a mai meccsen. Az első félidőben nem játszottunk igazán jól, sok technikai hibát vétettünk. A Veszprém ezt kihasználta és könnyű gólokat szerzett. A második félidőben jobbak voltunk, hat a hat ellen jól játszottunk, de emberhátrányban problémáink voltak. Ahogy a vendégek mestere is mondta, a párharc még nem lefutott, csak egygólos hátrányban vagyunk. Keményen fogunk küzdeni Veszprémben, hogy bejussunk a negyeddöntőbe.”

Lovro Jotic: „Gratulálok a Veszprémnek a mai győzelemhez. Tudtuk, hogy mire számítsunk. A védekezésük nagyon erős, és ma is az volt, ennek köszönhetően nyertek. Külön szeretnénk gratulálni Mirko Alilovicnak a mai fenomenális teljesítményéhez. Ami pozitívum, hogy csupán egy góllal kaptunk ki, így úgy érzem, még lesz esélyünk Veszprémben. Megpróbáljuk a lehető legjobb teljesítményt nyújtani, és megismételni azt, amit tavaly Németországban vittünk végbe. Szeretnénk megfordítani az állást és bejutni a negyeddöntőbe.”