27-28 (17-14)

NEMZETKÖZI, Női világbajnokság 2017, Nyolcaddöntők, Mérkőzések, nyolcaddöntő.

2017.12.11. 17:30 óra, Arena Leipzig, 1003 néző.

Vezette: Robert SCHULZE, Tobias TÖNNIES (Németország).

Románia: DEDU Denisa (kapus), DUMANSKA Yuliya (kapus) - NEAGU Cristina 13/6, GEIGER Melinda 4, BUCESCHI Eliza 3, DRAGUT Ana Maria 2, PINTEA Crina 2, UDRISTIAIU Aneta 2, ARDEAN ELISEI Valentina 1, TATAR Timea, TOMESCU Andrada, BERBECE Ana Maria, FLORIANU Florina, POPA Ana Maria, LASLO Cristina, SZÜCS Gabriella. Vezetőedző: MARTIN CEDRES Ambros Jose.

Csehország: SATRAPOVÁ Lucie (kapus), MÜLLNEROVÁ Dominika (kapus), KUDLÁC̃KOVÁ Petra (kapus) - LUZUMOVÁ Iveta 6/4, RYSÁNKOVÁ Helena 5, MALÁ Veronika 5/1, HRBKOVÁ Michaela 3, JERÁBKOVÁ Markéta 1, ZACHOVÁ Dominika 1, MANÁKOVÁ Petra 1, SETELÍKOVÁ Alena, MARCÍKOVÁ Sárka, ADÁMKOVÁ Petra, KORDOVSKÁ Kamila, SALCÁKOVÁ Kristyna, GALUSKOVÁ Veronika. Szövetségi kapitány: BASNY Jan.

Hétméteres: 8/6 (NEAGU Cristina 7/6, BUCESCHI Eliza 1/0), illetve 6/5 (LUZUMOVÁ Iveta 5/4, MALÁ Veronika 1/1).

Sárga lapok: 4 (Vezetőedző: MARTIN CEDRES Ambros Jose, BUCESCHI Eliza, NEAGU Cristina, FLORIANU Florina), illetve 4 (Szövetségi kapitány: BASNY Jan, SATRAPOVÁ Lucie, LUZUMOVÁ Iveta, JERÁBKOVÁ Markéta).

Kiállítás: 10 (UDRISTIAIU Aneta 2', GEIGER Melinda 4', BUCESCHI Eliza 4', ARDEAN ELISEI Valentina 2', FLORIANU Florina 4', PINTEA Crina 2', DRAGUT Ana Maria 2'), illetve 3 (MANÁKOVÁ Petra 2', KORDOVSKÁ Kamila 2', ZACHOVÁ Dominika 2').

Lövés hatékonyság: 63 % (43 lövés - 27 gól), illetve 62 % (45 lövés - 28 gól).

Kapus teljesítmény: 20 % - 35 lövés - 7 védés (DUMANSKA Yuliya 25 % - 20 lövés - 5 védés; DEDU Denisa 13 % - 15 lövés - 2 védés), illetve 25 % - 36 lövés - 9 védés (SATRAPOVÁ Lucie 9 % - 11 lövés - 1 védés; KUDLÁCKOVÁ Petra 33 % - 24 lövés - 8 védés; MÜLLNEROVÁ Dominika 0 % - 1 lövés - 0 védés).

Csehország válogatottja győzelmével a negyeddöntőbe került, ahol Hollandia lesz az ellenfele. Csehország – melyet a magyar válogatott a csoportmérkőzések során legyőzött – Brazília csoportbeli kiesése mellett a világbajnokság egyik legnagyobb meglepetését szolgáltatta Románia legyőzésével. A mérkőzés nagy részében erre semmi jel nem utalt, mivel a románok végig irányították a mérkőzést, s az 55. percben is még két góllal vezettek. A cseh lányok azonban nem adták fel, foggal-körömmel harcoltak – példát mutatva ezzel néhány csapatnak –, előbb egyenlítettek (56. perc – 25-25), majd az 59. percben Jerábková révén a vezetést is megszerezték (25-26). Ezután már a románok futottak az eredmény után, s Geiger révén egyenlítettek. Manáková a legjobbkor szerezte meg az első gólját (26-27), melyet Neagu 11 másodperccel a vége előtt hétméteresből kiegyenlített (27-27).  Jan Basny időt kért, lehozta a kapusát, s mivel a román csapat emberhátrányban játszott, hét az öt ellen küldte támadásba játékosait. A pár másodperc elégnek bizonyult ahhoz, hogy a jobbszélre kihúzzák a labdát, melyet Hrbková könyörtelenül a kapuba vágott (27-28).