29-26 (14-17)

NB I, Férfi, Mérkőzések, Döntő, 2. mérkőzés.

2018.05.20. 15:00 óra, Veszprém Aréna, 8628 néző.

Vezette: HERCZEG Péter, SÜDI Péter (Magyarország).

Telekom Veszprém: MIKLER Roland (kapus), ALILOVICS Mirko (kapus) - TÖNNESEN Kent 5, MANASZKOV Dejan 4, NENADICS Petar 4, GAJICS Dragan 4/2, ILICS Momir 3, BLAGOTINSEK Blazs 3, JAMALI Iman 3, NAGY László 2, SULICS Renato 1, SCHUCH Timuzsin István, TERZICS Mirszad, BORZAS Uros, LIGETVÁRI Patrik. Szövetségi kapitány: VRANJES Ljubomir.

OTP Bank-PICK Szeged: SIERRA Jose (kapus), SEGO Marin (kapus) - BODÓ Richárd 7, SKUBE Stas 4, SOSTARICS Mario 4, KÄLLMAN Jonas 3, GONCALVES Thiagus Petrus 2, SIGURMANNSSON Stefan 2/2, SRSEN Ivan 1, BLAZSEVICS Alen 1, BÁNHIDI Bence 1, ZSITNYIKOV Dmitrij 1, GORBOK Szergej, FEKETE Bálint, BALOGH Zsolt, GABER Matej. Vezetőedző: PASTOR Juan Carlos.

Hétméteres: 2/2 (GAJICS Dragan 2/2), illetve 3/2 (SIGURMANNSSON Stefan 3/2).

Sárga lapok: 3 (SCHUCH Timuzsin István, GAJICS Dragan, SULICS Renato), illetve 2 (GONCALVES Thiagus Petrus, GABER Matej).

Kiállítás: 5 (SCHUCH Timuzsin István 3x2', NENADICS Petar 2', BLAGOTINSEK Blazs 2'), illetve 5 (SIGURMANNSSON Stefan 2', SKUBE Stas 2', GONCALVES Thiagus Petrus 2', GABER Matej 2', SOSTARICS Mario 2').

Kizárás (3×2’): 1 (SCHUCH Timuzsin István), illetve 0.

1. Telekom Veszprém 12 10 0 2 399-299 100 20
2. OTP Bank-PICK Szeged 12 8 1 3 355-325 30 17
3. MOL-Tatabánya KC 10 6 0 4 262-248 14 12
4. Balatonfüredi KSE 10 4 0 6 251-283 -32 8
5. Schieszl-Budakalász KZrt 10 1 2 7 279-322 -43 4
6. Csurgó KK 10 1 1 8 230-299 -69 3

(A fenti táblázat nem a bajnoki tabella állását mutatja.)

A MOL-Pick Szeged egy győzelemmel (32-28), egy vereséggel (26-29),
58-57-es gólkülönbséggel a K&H Férfi Kézilabda Liga győztese lett.

SEGO Marin  10 védés

Ljubomir Vranjes: „Gratulálok a Szegednek, jobbak voltak mindkét találkozón. Jól védekeztek, és a támadásuk is jó volt. Nem vagyok elégedett a meccsekkel, de nagyon küzdöttünk, és majdnem sikerült. Ne feledjük, hogy egy kiváló csapat ellen játszottunk. Ez egy lecke számunkra, hogy mit kell tennünk, hogy még egy szintet lépjünk. Idén hét mérkőzést veszítettünk el, abból négy rendben van, a többi viszont nem. Túl sok volt a hullámvölgy ebben a szezonban, ahogyan ma is. Jobban fel fo- gunk készülni a következő évadra. Nem nagyon lehet többet mondani, szomorúak, dühösek és csalódottak vagyunk, és nem szeretjük ezt az állapotot. Javulni akarunk a következő idényre. Néhány játékos, aki rengeteget dolgozott ezért a klubért, most távozik, nekik köszönöm a profizmusukat. Azoknak, akik maradnak, vagy éppen ér- keznek, adott a feladat jövőre."

Nagy László: „Gratulálok a Szegednek! Nagyon jó teljesítményt nyújtottak mind a két mérkőzésen. Az első meccsen végig futottunk az eredmény után. A mai mérkőzést jól szerettük volna kezdeni, azonban ez nem sikerült. A második félidő elején sikerült felzárkóznunk, azonban az utolsó 10 percben sem támadásban sem védekezésben nem tudtuk azt a teljesítményt nyújtani, mint a félidő elején. A vereség még fájóbb azok miatt, akik most távoznak a csapatból. Mélységesen csalódott vagyok. Sajnos ebben a szezonban nem jöttek jókor a sérüléseim, nem tudtam úgy játszani, ahogy szerettem volna. Távozó játékosainknak sok sikert kívánok új csapataikban. A Szeged- nek pedig még egyszer gratulálok a győzelemhez."

Juan Carlos Pastor: „Gratulálok a Veszprémnek a remek döntőhöz. Összevetésben jobbak voltunk a két meccsen, és megérdemeltük a győzelmet. Jól játszottunk az első félidőben, a másodikban pedig szenvedtünk, nem tudtunk gólt lőni és nehezen ment a támadás. Úgy gondolom, hogy amikor visszajött a Veszprém a meccsbe, akkor nem játszottunk jól. Végig hittük, hogy meg tudjuk csinálni, és meg is nyertük. Gratulálok a MOL-Pick családnak és köszönöm a bizalmat Csányi úrnak, hiszen decemberben rosszul álltunk, mégis megkaptuk a lehetőséget a folytatásra. Köszö- nöm még játékosaimnak, akik jól dolgoztak egész évben. Valamint köszönöm még a stábnak is, nélkülük lehetetlen lett volna. Nekik ajánlom ezt a győzelmet. Köszönöm még a családomnak is, valamint édesapámnak szeretném még ajánlani a bajnok- ságot, aki augusztusban elhunyt, és mindig kérdezte, hogy mikor verjük meg Chema csapatát. Nehéz itt bajnokságot nyerni, és a jövőben is az lesz. Tiszteljük a Veszp- rémet, sajnos nem sokszor tudtunk fontos meccseket nyerni ellenük, most sikerült.”

Bodó Richárd: „Gratulálok a Veszprémnek! Úgy gondolom, hogy egy óriási ranga- dón sikerült felül kerekednünk a Veszprémen, amely sosem egyszerű feladat. Jövőre innen szeretnénk folytatni. Most igyekszünk kiélvezni a történelmi győzelmünket.”

Forrás (nyilatkozatok): Telekom Veszprém honlap