Csoportmérkőzések

Az Európai Kézilabda Szövetség A férfi Bajnokok Ligája főtáblájára 26 csapatot kiemelt, melyeket erősorrend alapján négy csoportba sorsolnak:
HC Meskov Breszt (Fehéroroszország), HC Prvo plinarsko drustvo Zagreb  (Horvátország), Bjerringbro-Silkeborg (Dánia), TTH Holstebro (Dánia),
FC Barcelona Lassa (Spanyolország), Naturhouse La Rioja (Spanyolország),
HBC Nantes (Franciaország), Montpellier HB (Franciaország),
Paris Saint-Germain Handball (Franciaország), Rhein-Neckar Löwen (Németország),
SG Flensburg-Handewitt (Németország), THW Kiel (Németország),
MOL-Pick Szeged (Magyarország), Telekom Veszprém (Magyarország),
ZsRK Vardar (Macedónia), HC Metalurg (Macedónia), Elverum Handball (Norvégia),
KS Vive Tauron Kielce (Lengyelország), Orlen Wisla Plock (Lengyelország),
Dinamo Bucuresti (Románia), Csehovszki Medvegyi (Oroszország),
RK Celje Pivovarna Lasko (Szlovénia), Kadetten Schaffhausen (Svájc),
IFK Kristianstad (Svédország),  Besiktas Mogaz HT (Törökország)
és HC Motor Zsaporozsje (Ukrajna).
Hozzájuk csatlakozik a selejtezők két csoportjának győztese:
TATRAN Presov (Szlovákia) és ABC/UMinho (Portugália).

 

A 26 csapatot erősorrend és egyéb szempontok alapján
nyolc (A- és B-csoport), valamint hat (C- és D-csoport) kalapba osztották be.


1. Kalap (A+B):
Telekom Veszprém (Magyarország), Rhein-Neckar Löwen (Németország).
2. Kalap (A+B):
FC Barcelona Lassa (Spanyolország), KS Vive Tauron Kielce (Lengyelország).
3. Kalap (A+B):
Paris Saint-Germain Handball (Franciaország), ZsRK Vardar (Macedónia).
4. Kalap (A+B):
HC Prvo plinarsko drustvo Zagreb  (Horvátország), Bjerringbro-Silkeborg (Dánia).
5. Kalap (A+B):
HC Meskov Breszt (Fehéroroszország), Orlen Wisla Plock (Lengyelország).
6. Kalap (A+B):
MOL-Pick Szeged (Magyarország), SG Flensburg-Handewitt (Németország).
7. Kalap (A+B):
RK Celje Pivovarna Lasko (Szlovénia), Kadetten Schaffhausen (Svájc).
8. Kalap (A+B):
IFK Kristianstad (Svédország), THW Kiel (Németország).

1. Kalap (C+D):

Naturhouse La Rioja (Spanyolország), HBC Nantes (Franciaország).
2. Kalap (C+D):
HC Metalurg (Macedónia), TTH Holstebro (Dánia).

3. Kalap (C+D):
HC Motor Zsaporozsje (Ukrajna), Csehovszki Medvegyi (Oroszország).)
4. Kalap (C+D):
Besiktas Mogaz HT (Törökország), Montpellier HB (Franciaország).
5. Kalap (C+D):
Dinamo Bucuresti (Románia), Elverum Handball (Norvégia).
6. Kalap (C+D):
1. selejtezőcsoport győztese, 2. selejtezőcsoport győztese.

 

A főtábla csoportjainak sorsolását 2016. július 1-jén tartották meg
  Glostrupban, a SELECT dániai központjában.
A nyolc, illetve hat kalapból húztak egy-egy csapatnevet,

miközben figyelembe vették, hogy azonos országok csapatai nem kerülhetnek
egy csoportba (kivéve a THW Kiel együttesét).

 

Csoportbeosztások:

 

A-csoport :

Telekom Veszprém, FC Barcelona Lassa, Paris Saint-Germain Handball,
Bjerringbro-Silkeborg, Orlen Wisla Plock, SG Flensburg-Handewitt,
Kadetten Schaffhausen, THW Kiel.


B-csoport:

Rhein-Neckar Löwen, KS Vive Tauron Kielce, ZsRK Vardar,
HC Prvo plinarsko drustvo Zagreb
, HC Meskov Breszt, MOL-Pick Szeged,
RK Celje Pivovarna Lasko, IFK Kristianstad.


C-csoport :

Naturhouse La Rioja, HC Metalurg, Csehovszki Medvegyi, Montpellier HB,
Elverum Handball, TATRAN Presov
(1. selejtezőcsoport győztese).


D-csoport:

HBC Nantes, TTH Holstebro, HC Motor Zsaporozsje, Besiktas Mogaz HT, Dinamo Bucuresti, ABC/UMinho (2. selejtezőcsoport győztese).




Ez a weboldal cookie-kat használ annak érdekében hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. További információk