Kézilabda kupa

Úton a Bajnokok Ligája bronzérem felé

Zsinórban negyedszer jutott

a Final Fourba a Telekom Veszprém

A 2016/17. évi szezonban minden eddiginél erősebb mezőny gyűlt össze a Bajnokok Ligája A-csoportjában, amelyben a Telekom Veszprém is vitézkedett. Elég is talán annyit mondani, hogy a csoport első három helyén végzett csapat mind bejutott a kölni négyes döntőbe.

A Veszprém számára Flensburgban kezdődött a Bajnokok Ligája idény szeptemberben, ahol 24-24-es döntetlent értek. A 14 mérkőzésből álló csoportkört 8 győzelemmel, 2 döntetlennel és 4 vereséggel zárta a Telekom Veszprém. A hullámzó formát hozó csapat a csoportban több bravúros győzelmet is aratott. Történelmük során először sikerült idegenben legyőzni a német rekordbajnok THW Kielt. Az utolsó fordulóban az SG Flensburg-Handewitt csapatát fogadák. Ha a németek nyernek, ők a harmadikok a csoportban, a Veszprém pedig a negyedik és a későbbi győztes HC Vardar ágára kerül.  Szerencsére nyerni tudtak, és a harmadik helyen mentek tovább.

2

Az egyenlő pontszám esetén (Bjerringbro-Silkeborg 8, Orlen Wisla Plock 8) az egymás elleni eredmény döntött, melyben a dán csapat volt jobb:  egy győzelem (33-24), egy vereség (25-28), 58-52-es gólkülönbség

A legjobb 16 között a horvát bajnok várt a bakonyi gárdára. A PPD Zagreb a B-csoport 6. helyén jutott be a nyolcad döntőbe. Idegenben kezdtek, ahol 22-23 lett a végeredmény. Gasper Marguc és Renato Sulics egyaránt 4 gólt szereztek, míg Dragan Gajics, Andreas Nilsson és Cristian Ugalde 3-3 alkalommal zörgette a hálót. Minimális előnnyel várhatták a visszavágót, ami nem hozta azt a szoros csatát, mint az odavágó. A veszprémi védelem 19 gólon tartotta a horvátokat, míg a támadó szekció 29 gólt szorgoskodott össze: Momir Ilics, Gasper Margucs és Cristian Ugalde egyaránt 5 gólt lőtt. Összesítésben 41-52 lett a Veszprém javára, és magabiztosan várhatták a negyeddöntőt.

1. mérkőzés, 2017. március 25., 18:00 óra, Zágráb
HC PPD Zagreb – Telekom Veszprém
22-23 (10-12)
2. mérkőzés, 2017. április 1., 17:30 óra, Veszprém

Telekom Veszprém – HC PPD Zagreb
29-19 (15-9)

A legjobb nyolc között az idei kiírás egyik meglepetés csapata volt az ellenfel. A Montpellier HB nem kis meglepetésre a tavalyi győztes Kielcét verte ki a nyolcad döntőben, így nem lehetett őket félvállról venni. Veszprémben kezdődött a párharc, és végig izgalmas találkozón 26-23-as hazai siker született. A franciaországi visszavágó még izgalmasabbra sikeredett. Az első félidőben ledolgozta hátrányát a Montpellier, és joggal gondolhatták, hogy van keresni valójuk az „Építők” ellen. A második játékrészben azonban „megrázta” magát a csapat, s ellenállhatatlan játékkal saját javukra fordítottuk az állást. Az utolsó harminc percben mindössze 10 gólt tudtak dobni a franciák. A két mérkőzésen Aron Palmarsson 13 gólt szerzett, míg Nagy László 10 alkalommal volt eredményes. A végeredmény 25-30 lett, összesítésben pedig 56-48 arányban bizonyult jobbnak a Telekom Veszprém. Zsinórban negyedik alkalommal mehettek Kölnbe, hogy részt vegyenek a klubkézilabdázás csúcseseményén, a Final Fouron.

1. mérkőzés, 2017. április 22., 17:30, Veszprém
Telekom Veszprém – Montpellier HB
26-23 (13-10)
2. mérkőzés, 2017. április 30., 18:30 óra, Montpellier
Montpellier HB – Telekom Veszprém
25-30 (15-11)

A június elején rendezett Final Four elődöntőjében újra egy francia csapat volt az ellenfél. A Paris Saint-Germain együttesével a csoportban is összemérték erejüket, s mindkét mérkőzésen alulmaradtak. Ezt a csorbát igyekeztek kiköszörülni a játékosok, és nagyon sokáig közel is álltak hozzá. Végig a Párizs sarkában voltak, a vége azonban egy gólos vereség lett. A 26-27-es végeredménnyel záruló összecsapáson Nagy László 6, Dragan Gajics és Gasper Margucs 5-5 gólt szerzett. A bronzmeccsen az FC Barcelonával csaptak össze. Mindkét csapat csalódott volt, ez inkább a spanyolok teljesítményén volt érezhető, míg a Veszprém inkább felszabadultan játszott. Végig vezetve  négy gólos győzelmet arattak, ami azt jelentette, hogy hat év után sikerült újra megverni a spanyol sztárcsapatot.  A Barcelona ellen Aron Palmarsson 8 gólt szerzett, míg Lékai Máté, Nagy László és Cristian Ugalde 6-6 alkalommal volt eredményes. Így a 2016/17. évi Bajnokok Ligája szezonban a Telekom Veszprém a bronzérmet szerezte meg.

Final Four, elődöntő, 2017. június 3., 15.15 óra, Köln
26-27 (11-11)

Final Four, harmadik helyért, 2017. június 4., 15:15 óra, Köln
34-30 (18-17)

A Telekom Veszprém számokban

A Bajnokok Ligája bronzérmes csapat 35 játékost nevezett a mérkőzés sorozatra (az SG Flensburg-Handewitt után a legtöbbet), ebből 21 játékos pályára is lépett. A 20 mérkőzésen nem kapott szerepet Borbély Ádám, Gyene Norbert, Inal Aflitulin, Mirko Milosevics, Dávid Máté, Füzi Dániel, Molnár Balázs, Schmid Péter, Szakály Benedek, Szeitl Erik, Szita Zoltán, Ubornyák Dávid, Ivan Sliskovics és Tóth Attila. A csapat 20 mérkőzésen 1200 percet töltött a pályán. Mérlege:

28

1. Mezszám, 2. Név, 3. Mérkőzés szám, 4.Gólok száma, 5. Hétméteresek száma, 6. Hétméteresből gól, 7. Sárga lapok száma, 8. Kiállítások (2’) száma, 9. Kizárások (3x2’) száma, 10. Végleges kiállítások száma.

2

Góllövőlista (százas listán): 3. Momir Ilics 89 gól (20 mérkőzés – 4,45 átlag), 16. Nagy László 73 (17 – 4,29), 37. Dragan Gajics 59 (20 – 2,95), 51. Aron Palmarsson 52 (13 – 4,00), 59. Andreas Nilsson 50 (20 – 2,50), 69. Lékai Máté 48 (17 – 2,82), 91. Renato Sulics 42 (17 – 2,47).

Házi góllövőlista: 1. Momir Ilics 89, 2. Nagy László 73, 3. Dragan Gajics 59, 4. Aron Palmarsson 52, 5. Andreas Nilsson 50, 6. Lékai Máté 48, 7. Renato Sulics 42, 8. Christian Ugalde 40, 9. Gasper Margucs 36, 10. Iváncsik Gergő 16, 11. Chema Rodriguez 11, Ancsin Gábor 11, 13. Marko Kopljar 10, 14. Blaz Blagotinsek 7, 15. Gulyás Péter 3, 16. Mirszad Terzics 1, Fekete Dávid 1 gól.

Sárga lapok (százas listán): 18. Nagy László 8 (17 mérkőzés – 0,47 átlag), Schuch Timuzsin 8 (19 – 0,42), 44. Renato Sulics 6 (17 – 0,35), 64. Andreas Nilsson 5 (20 – 0,25), 90. Momir Ilics 4 (20 – 0,20), Blaz Blagotinsek 4 (12 – 0,33). A játékosokon kívül sárga lapot kapott még Javier Sabaté (2).

Kiállítások (2’ – százas listán): 1. Schuch Timuzsin 19 – 38 perc (19 mérkőzés – 1,00 átlag), 5. Mirszad Terzics 15 – 30 perc (20 – 0,75), 7. Nagy László 14 – 28 perc (17 – 0,82), Renato Sulics 14 – 28 perc (17 – 0,82), 31. Andreas Nilsson 10 – 20 perc (20 – 0,50). Négy veszprémi játékos az első tízben!

Kizárás (3x2’): 2. Schuch Timuzsin 1 (19 mérkőzés – 0,05 átlag), Mirszad Terzics 1 (20 mérkőzés – 0,05 átlag). A mérkőzések folyamán összesen 17 kizárás volt, mindössze egy játékost (Dimitrij Doroscsuk – HC Motor Zaporozsje) zártak ki két alkalommal.

Végleges kiállítás: 3. Blaz Blagotinsek 1 piros lap (7 mérkőzés – 0,14 átlag), Schuch Timuzsin 1 piros lap (19 – 0,05). A mérkőzések folyamán összesen 16 végleges kiállítás történt, két játékost (Janc Blazs – RK Celje Pivovarna Lasko és René Toft Hansen – THW Kiel) két alkalommal büntettek a játékvezetők.

A mérkőzések eredményeire kattintva külön ablakban a részletes jegyzőkönyvek olvashatóak.

Forrás (összekötő szöveg): Telekom Veszprém