Román játékvezetők vezetik a Győr mérkőzését a Final Fourban

Román játékvezetők vezetik

a Győr mérkőzését a Final Fourban

Az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2017. május 6-7-én a Papp László Budapest Sportarénában megrendezésre kerülő TIPPMIX EHF FINAL4 mérkőzéseinek játékvezető párosait.

A négy páros a női Bajnokok Ligájában összesen 13 mérkőzést vezetett. Magyar csapat négy alkalommal találkozott velük: FTC-Rail-Cargo Hungaria – Metz Handball (Cristina Nastase, Simona Stancu), Győri Audi ETO KCLarvik (Victoria Alpaidze, Tatjána Berezskina), Győri Audi ETO KCRK Krim Mercator (Ana Vranes, Marlis Wenninger) és FTC-Rail-Cargo Hungaria – ZsRK Vardar (Karina Christiansen, Line Hesseldal Hansen).

A nyolc hölgy a 13 mérkőzésen 76 sárga lapot, 92 két perces és négy kizárásos (3x2’) büntetést osztott ki. Végleges kiállítást egyik páros sem eszközölt. (A táblázatok oszlopai: időpont – mérkőzés – eredmény – sárga lap – 2 perc – 3x2 perc – végleges kiállítás.)

A párosok „eredményessége” abszolút döntetlent mutat: 5 hazai, 5 vendég győzelem, 1 döntetlen, s egy győzelem és egy vereség semleges pályán.

A nyolc hölgy a férfi Bajnokok Ligájában nem kapott küldést, az EHF-kupában vezetett mérkőzéseikről nincs adatunk.

A Final Fourban két EHF-képviselő és két EHF játékvezető ellenőr működik közre: Carmen Manchado Lopez (Spanyolország) és Päivi Mitrunen (Finnország) a ZsKR Buducsnost – Győri Audi ETO KC mérkőzésen; Janka Stasova (Szlovákia) és Jutta Ehrmann-Wolf (Németország) a CSM Bucuresti – HC Vardar mérkőzésen. A bronzmérkőzés és a döntő közreműködőit még nem jelölték ki.