Macedón játékvezetők vezetik a Veszprém mérkőzését a Final Fourban

Macedón játékvezetők vezetik

a Veszprém mérkőzését a Final Fourban

Az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2017. június 3-4-én Kölnben, a Lanxess Arénában megrendezésre kerülő VELUX EHF FINAL4 mérkőzéseinek játékvezető párosait.

A négy páros a 2016/17. évi férfi Bajnokok Ligájában összesen 21 mérkőzést vezetett. Magyar csapat hat (ebből a Telekom Veszprém öt) alkalommal találkozott velük: Bjerringbro-Silkeborg – Telekom Veszprém (Slave Nikolov, Gjorgji Nacsevszki), Telekom Veszprém – THW Kiel (Vaclav Horacsek, Jirí Novotny), Rhein-Neckar Löwen –MOL-Pick Szeged (Vaclav Horacsek, Jirí Novotny), Telekom Veszprém – HC PPD Zagreb (Vaclav Horacsek, Jirí Novotny), THW Kiel – Telekom Veszprém (Matija Gubica, Boris Milosevics), Montpellier HB - Telekom Veszprém (Lars Geipel, Marcus Helbig).

A nyolc úriember a 21 mérkőzésen 117 sárga lapot, 139 két perces és kettő kizárásos (3x2’) büntetést osztott ki. Végleges kiállítást három esetben alkalmaztak. (A táblázatok oszlopai: időpont – mérkőzés – eredmény – sárga lap – 2 perc – 3x2 perc – végleges kiállítás.)

A párosok „eredményessége” majdnem döntetlent mutat: 10 hazai és 11 vendég győzelem. Párosokra lebontva: Slave Nikolov, Gjorgji Nacsevszki 3 – 3, Vaclav Horacsek, Jirí Novotny 2 – 4, Matija Gubica, Boris Milosevics 2 – 3, Lars Geipel, Marcus Helbig 3 – 1.

A négy páros a női Bajnokok Ligájában nem kapott küldést, az EHF-kupában vezetett mérkőzéseikről nincs adatunk.

A Final Fourban két EHF-képviselő és két EHF játékvezető ellenőr működik közre: Nicolae Vizitiu (Moldávia) és Viktor Konopliastyi (Ukrajna) a Telekom Veszprém – Paris Saint-Germain Handball; Marco Trespidi (Olaszország) és Miroslaw Baum (Lengyelország) pedig a HC Vardar – FC Barcelona Lassa mérkőzésen. A bronzmérkőzés és a döntő közreműködőit még nem jelölték ki.