BAJNOKOK LIGÁJA, FÉRFI, Nyolcaddöntők, Mérkőzések, 1. forduló.

2017.03.26. 16:50 óra, Silkeborg, JYSK Arena, 2202 néző.

Vezette: Stevann PICHON, Laurent REVERET (Franciaország).

EHF-képviselő: Klaus LANG (Ausztria).

Bjerringbro-Silkeborg: RASMUSSEN Sören (kapus), JENSEN Tom (kapus), NIELSEN Emil (kapus) - MARKUSSEN Nikolaj 8, ÖRIS NIELSEN Nikolaj 5, SKUBE Sebastian 3, KNUDSEN Michael V. 3, HUNDSTRUP Stefan 2, KLITGAARD Kristian 2/2, JENSEN Rasmus 1, THOMSEN Klaus, LASSEN Jacob, ÖRSTED Kristian, KIER Rasmus, OLSEN Kasper. Vezetőedző: BREDSDORFF-LARSEN Peter.

OTP Bank-PICK Szeged: SIERRA Jose (kapus), NAGY Martin (kapus) - BALOGH Zsolt 6/3, GORBOK Szergej 5, KÄLLMAN Jonas 4, SKUBE Stas 4, BUNTICS Denis 3, BODÓ Richárd 2, GONCALVES Thiagus Petrus 1, GABER Matej 1, OBRANOVICS Szandro, ZUBAI Szabolcs, SUNAJKO Stefan, BLAZSEVICS Alen, SOSTARICS Mario, RODRIGUEZ Pedro. Vezetőedző: PASTOR Juan Carlos.

Hétméteres: 4/2 (KLITGAARD Kristian 4/2), illetve 3/3 (BALOGH Zsolt 3/3).

Sárga lapok: 2 (THOMSEN Klaus, JENSEN Rasmus), illetve 2 (SKUBE Stas, BLAZSEVICS Alen).

Kiállítás: 5 (THOMSEN Klaus 4', SKUBE Sebastian 2', KIER Rasmus 2', JENSEN Rasmus 2'), illetve 4 (KÄLLMAN Jonas 4', BUNTICS Denis 4').

Végleges kiállítás: 0, illetve 1 (BLAZSEVICS Alen).

Megjegyzés: 9 (2+7), illetve 12 (7+5).

Lövés hatékonyság: 62 % (39 lövés - 24 gól), illetve 67 % 39 lövés - 26 gól)

Kapus teljesítmény: 26 %, illetve 27 %. Az EHF mérkőzés jegyzőkönyvéből nem derül ki, hogy melyik kapus hány lövésből mennyit hárított.

Nem a legjobb előjelekkel vágott neki a dán túrának a MOL-Pick Szeged: nélkülözniük kellett a kézsérülést „összeszedő” Bánhidi Bence játékát, aki el sem utazott a dán kisvárosba. A Bjerringbro-Silkeborg vezetőedzőjének is főhetett a feje, mivel nem számíthatott Johan Hansen és Sebastian Frandsen kapus játékára. A dán csapat támadásban a Rasmussen – Kier, N. Nielsen, Sebastian Skube, Knudsen, Markussen, Hundstrup összeállításban kezdett, míg a Szeged a Sierra – Sostarics, Gaber, Thiagus Petrus, Blazsevics, Gorbok, Källman  összetételben vette fel a harcot.

1-15. perc. Villámgyorsan megszületett az első gól: N. Nielsen hatalmas gólt ragaszt Sierra kapujába (1-0). Stas Skube is gyorsan akar válaszolni, lövését azonban Rasmussen védi. Az ellentámadásnál Markussen lódul meg, s felugorva a hálóba vágja a labdát (2-0). Gorbok is megmutatja tudását: tíz méterről nagy dugót lő (2-1). Källman  legyűri N. Nielsent, s játékvezetők túl szigorúan kiállítják a szegedi játékost, s 7 méterest ítélnek. Klitgaard vállalkozik az ítélet végrehajtásra, lövését azonban Sierra kirúgja.  A túloldalom Balogh nem sokat vacakol, felugrásból kiegyenlít (2-2).  Markussen és Örsted kombinációját nem tudja levédekezni a vendég védelem; a dán beállós újra megszerzi a vezetést (3-2). Gorbok lövését ezúttal Rasmussen kiüti, s Markussen átlövésből újra eredményes (4-2).  Balogh elvéti a ritmust, belemegy a védőfalba, a lerohanás végén Sebastian Skube megpattanó lövése a hálóban köt ki (5-2). Tanácstalan a Szeged, már-már elveszik a labdát passzív játékért, amikor Thomsen eltakarítja a labda útjából Gabert, ki is küldik a dán beállót két percre. Az előnyt azonnal kihasználja Szeged, Balogh középen tiszta helyzetben lőhetett a kapuba (5-3).  Válaszként Sebastian Skube  „hintába” ülteti Källmant , aki két percet és 7 méterest érően hátulról bedöngöli a földbe a dán irányítót. A büntetőt Klitgaard félmagasan Sierra jobb tenyerébe lövi, a megszerzett labdát azonban Gaber eladja, s Markussen lövésével szemben a szegedi kapus már tehetetlen (6-3). Támadásban továbbra sem találja a ritmust a vendégcsapat, Gorbok fél helyzet kísérletét Rasmussen könnyedén hárítja, s a megszerzett labdát Hundstrup a bal felső sarokba vágja (7-3). Juan Carlos Pastor azonnal időt kér, s a taktikai táblán próbálja elmagyarázni, hogy mit is kellene csinálni a játékosainak. A folytatásban Obranovics elhamarkodott lövését Rasmussen kiüti a bal felső sarokból, a labda Sebastian Skube kezében köt ki, aki úgy áthámozza magát Bunticson, hogy a szegedi védő csak lerántani tudja. Jogosan kap két percet, az előnyt azonban nem tudja kihasználni a dán csapat, mert Klitgaard balszélről leadott lövését Sierra az alapvonalon túlra üti.

15-30. perc. Obranovics próbálkozik újra, életerős lövése azonban mellé vágódik. Az ellentámadást Hundstrup már nem hibázza el: a balszélről a hosszú sarokba ejt (8-3). Kezd kínossá válni a helyzet, Balogh azonban enyhít ezen: felugrásból a hosszú sarokba vágja a labdát (8-4). N. Nielsen lemásolja a magyar jobbátlövő mozdulatát, s a leszorított fal felett a kapu közepébe bombáz (9-4). Ez a nap nem Obranovics napja, ezúttal a dán kispadot hozza „helyzetbe”, a hazai támadásnál Markussen középen felugorva elküld „halászni” két sáncolni készülő szegedi játékost, majd lepattintja a labdát a hatos előtt, s a hálóba vágja (10-4, 22. perc). Egy kicsit megalázónak tűnt az egész jelenet. Buntics keveredik ki a jobbszélre, rossz helyzetben, lesz ami lesz alapon beugrik a kapu felé. Lett is, Sebastian Skube teljesen feleslegesen fellöki; két perces kiállítás és 7 méteres a „jutalma”. Balogh áll a hetes vonalra, s két lövőcsel után kegyetlenül bevágja a labdát a kapu jobb oldalába (10-5). Peter Bredsdorff-Larsen, a hazaiak vezetőedzője időt kér. A folytatásban Markussen megismétli az előző jelenetét, ezúttal Blazsevicset küldi el „halászni”, de abszolút tiszta helyzetbe mellé csavarja a labdát. Az ellentámadás után Buntics nem cifrázza: jobb kettőből a hosszú sarokba vágja a labdát (10-6, 24. perc). Markussen harmadszor is próbálkozik a lepattintós csellel, lövését Sierra azonban hárítja. A megszerzett labdát Bodó viszi fel, de négyet lép, fordul a dán csapat, s N. Nielsen a balszélen lehetetlen szögből betalál (11-6). A gyors középkezdés után Bodó javítja a hibáját, s lendületből „kipókhálózza” a jobb felső sarkot (11-7).  Sebastian Skube próbálkozik Thiagus Petrus mellett, melynek támadó fault és szegedi gól lesz a vége: Bodó ezúttal talpról találja meg a bal alsó sarkot (11-8). Markussen negyedszer is eladja a felugrós lepattintós cselt, ezúttal Buntics a szenvedő alany, s lövése Sierra válláról a léc alá pattan (12-8). A gólt megadják a játékvezetők és Bunticsot kiküldik két percre.  A hátralévő 40 másodpercet megpróbálja kihúzni a Szeged, passzívnál azonban Balogh mellé pattint. Rasmussen gyorsan játékba hozza a labdát, az Jensenhez kerül, aki két másodperccel a dudaszó előtt a kapuba vágja (13-8).

31-45. perc. A szünet után a Mol-Pick Szeged kezdi a játékot az emberhátrány miatt kapus nélkül, Bodó azonban kiejti a labdát, s Knudsen köszönte szépen, az üres kapuba ejtette (14-8). Ekkor úgy nézett ki, hogy „nagy ruhát” fog kapni a vendégcsapat. A szegedi játékosok azonban nem így gondolták. Gorbok szorongatott helyzetben csuklóból ellövi a labdát, mely bepattan a hálóba (14-9). Markussen ötödszörre azt gondolta, hogy „a bab is hús”, felugrik, ellövi; a kapu mellé. Gorbok nem gondolkodik a „hús témán”, felugrik és bevágja (14-10). Az első félidőben a nagyon agresszíven játszó Sebastian Skube betöréssel próbálkozik, lövését Sierra kiüti, rohanás a vendég oldalon, Gorbokot Thomsen lerántja, két perc a mozdulat hozadéka. Az előnyt azonnal kihasználja a szegedi csapat: Buntics Gaber összjáték után a szlovén beállót belökik a hatoson belülre; 7 méteres. A büntetőt Balogh biztosan értékesíti (14-11). A hátralévő idő tudatában ez az eredmény már jobban nézett ki. Ekkor ütött be a ménkű: passzívnál Blazsevics elhelyez egy jobb horgot N. Nielsen arcán, a játékvezetők tanakodni kezdenek, majd ítélkeznek: a szegedi védőnek piros és kék lap (ez azt jelenti, hogy a jegyzőkönyvben rögzítik az esetet, mely fegyelmi tárgyalást von maga után) és 7 méteres. Az ajándék büntetőt Klitgaard bepattintja Sierra lába alatt (15-11). Mivel a szegedi csapat a védelem „bástyáját” vesztette el, ekkor egy lyukas garast sem adtunk a vendégsikerre. Nem úgy a szegedi játékosok! Buntics álompasszt ad a balszélre Källmannak, aki a hosszú sarokba teker (15-12). A dán csapat ekkor még válaszol: Örsted betör a védőfalba, felborítják, 7 méteres, melyet Klitgaard értékesít (16-12). A túloldalon Thomsen alaposan megdolgozza Gabert, s a dán beálló nem akar hinni a szemének, amikor kiállítják. Előnyben Stas Skube megtalálja Källmant , aki a rövid sarokba helyezi a labdát (16-13, 37. perc). Hátrányban az egyre fáradó Sebastian Skube mutatja meg, milyen a jó testvéri viszony: Stas Skube kezébe passzolja a labdát, s a „bratyó” az üres kapuba ível (16-14). Éledezni kezdenek a szegedi remények, melyet időlegesen N. Nielsen hűt le: középről váratlanul a felső sarokba lő (17-14).  S a remények hervadni kezdenek: Gaber jó labdát kap Stas Skubétól, de széttapossa a vonalat, fordul a dán csapat, s Markussen újra négyre növeli a csapata előnyét (18-14). A 41. percben három találat is esik: Källman  (18-15), N. Nielsen (19-15), Gorbok (19-16). A sormintát a magyar csapat töri meg: Knudsen kiejti a kezéből a labdát, Källman a bal szélen kapura tör, melynek 7 méteres a vége. A büntetőt Balogh ezúttal is magabiztosan értékesíti (19-17). S ha egy üzlet beindul? Markussen sokadik próbálkozása Sierra kezében hal el, indítja Gabert, aki megszerzi első gólját (19-18). A hazai csapat vezetőedzője időt kér. A folytatásban Knudsen lövését bokszolja ki Sierra, s támadhat az egyenlítésért – ki gondolta ezt mínusz hatnál –, melyet Buntics középről leadott lövéssel meg is valósít (19-19).

46-60. perc. A vezetést azonban nem sikerül megszerezni, mivel passzívnál Knudsen lefordul a védőjéről, s újra megszerzi a vezetést (20-19). Ezután valóságos gólpárbaj alakul ki a két csapat között, a dán csapat megszerzi a vezetést, a magyar együttes egyenlít: Stas Skube (20-20), Sebastian Skube (21-20), Stas Skube (21-21), Sebastian Skube (22-21), Gorbok (22-22). Az utóbbi gólnál Kiert kiállítják a játékvezetők két percre. Lehozza a kapust a Silkeborg, Markusson azonban kiejti a labdát, Sierra összeszedi, indítja Källmant, aki az üres kapu közepébe ível (22-23, 24. perc). Először vezet a MOL-Pick Szeged! A dán vezetőedző időt kér a célból, hogy a némi pihenőhöz jusson csapata, mivel szemmel láthatóan fáradtan mozognak (Markussen, N. Nilesen, Sebastian Skube, Knudsen például végig csere nélkül játszott). A folytatásban az egy perces pihenő hatott: Markussen minden erejét összeszedve hatalmas gólt ragaszt a léc alá (23-23). A szegedi vezetőedző, Juan Carlos Pastor is időt kér, s türelmes játékra hívja fel játékosai figyelmét. A jó tanács hatott: passzívnál Buntics bevágódik a védőfalba, s rettentően fontos gólt lő (23-24).  Utolsó erejét mozgósítja a hazai csapat, de a fáradságot nem tudják legyűrni: Markussen kiejti a kezéből a labdát, indul a Szeged, Källman a kapusba vágja a játékszert, Thiagus Petrus azonban résen van, s a hálóba továbbit (23-25). Szegény brazil játékos! Nagy ritkán dob egy gólt, az EHF jegyzőkönyv azonban meg sem említi… Az utolsó percben a holtfáradt Markussen kilövi a jobb felső pipát (24-25).  Huszonöt másodperccel a vége előtt Juan Carlos Pastor kikéri a harmadik idejét is. A folytatásban a játékvezetők azonnal passzívat jeleznek, három passz elment a hat lehetőségből, amikor Buntics szabaddobást harcol ki, már csak egy passz lehetőség van, ezt kihasználva Stas Skube rápuffantja, s a labda hálóban köt ki (24-26). A fennmaradó három másodperc már semmire nem volt elég, de biztos, ami biztos, Sierra megfogja a dudaszó pillanatában elengedett dán lövést…

Az első félidőben mélyen a tudása alatt játszott a MOL-Pick Szeged, nem volt szélső játék (ebben közre játszott Källman  és Buntics korai két kiállítása), s a beállókat sem találták meg. A második félidőben egy teljesen más szemléletű Szeged ment ki a pályára, s annak ellenére, hogy elvesztették Blazsevicset, a játékrész végére Sierra és Thiagus Petrus vezetésével felőrölték a mérkőzés végére levegőt is alig kapó Silkeborg játékosok erejét.

José Manuel Sierra: „Gyengén kezdtük a meccset, de bíztunk a jó játékunkban. A mérkőzés végéig ügyesek voltunk és nem adtuk fel, így meg tudtuk nyerni a találkozót. A legfontosabb, hogy győztünk. Az első félidőben többet védtem, de akkor ez nem látszott, mivel nagyobb volt a két csapat között a különbség. A második játékrészben jobban védekeztünk, ez nekem is segített. Nincs még zsebben a továbbjutás, mivel láttuk, hogy milyen jól játszott a Silkeborg Kielben és győzött.”